derleyelim toplayalım..bulaşık ve çamaşır makinesi için doğal çözümler

<123>
12/06/2011 22:06:00

evet arkadaşlar doğal çözümlerinizi burada bir daha zikreder misiniz? :)) soda,arap sabunu vs. ne kadar hangi göze ? :)

Ynt: derleyelim toplayalım..bulaşık ve çamaşır makinesi için doğal çözümler

12/06/2011 22:15:00

evet bende bekliyorum :)

12/06/2011 22:15:00

evet bende bekliyorum :)

12/06/2011 23:27:00

Evet bende soda renklile kullaniliyomu ve bebek camasirlarinada oluyomu onu merak ediyorum

12/07/2011 05:35:00

Merhabalar arkadaşlar

Çamaşır derlemem benim şu şekilde olcak sizlere;beyazlarda her iki gözede,ön yıkama gözüne bir yemek kaşığı ana yıkama gözüne iki yemek kaşığından biraz fazla sabun tozu ekliyorum.ilave olarak ana yıkama gözüne iki yemek kaşığı da soda ekliyorum tabi bu  ölçüler çamaşırın azlık ve çokluğuna göre değişiyo..dahada beyaz çıksın istiyosam eğer ana yıkama gözüne biraz da arap sabunu koyuyorum.yumuşatıcı gözünede yarım çay bardağı elma sirkesi koydum mu tamamdır...misler gibi çamaşır elde etmemek mümkün değil..renklilerde ise sadece arap sabunu eklemeye gerek duymuyorum.soda ve sabun ikilisi fazlasıyla yetiyo çünkü

Oğluma 3 gün önce kıyafet alıp bu şekilde yıkamıştım içlerinden biri çekince tekrar götürüp değişim yapmak istedim.arkadaşım sen onu yıkadın ama geri almazlar dedi.görevli aldı evirdi çevirdi baktı hiçbir şekilde anlamadı yıkanmış olduğunu.ne sirke kokusu nede kimyasal yumuşatıcı kokusu hiçbirinden eser yoktu.sonrasında kendim söyledim tabii ki yıkanınca çektiğini.onlarda kumaş hatası diyerek aldı zaten :))

bulaşık deterjanım henüz bitmediğinden o konuda deneyimlerimi malesef yazamıycam.ama koku giderme konusunda limon koymak  harika bir çözüm sonuca bayıldım.
umarım yardımcı olabilmişimdir :))

12/07/2011 18:55:00

bende bir kaç deeneeyim paylaşayım
bulaşık makinasında arap sabunu bir cay kaşıgı kullandım aktarımın tavsiyesiüzere.pek memnun kalmadım.ersağ  ürünlerinikullanmaya baaşladım.
koku içinde parlatıcı gözüne limon portakal esansı damlatmak iyi bir cözüm.
evi silerken suya sirke bir iki damlada lavanta yagı ekliyorum.miiisss gibi kokuyor.
buuz dolabını karbonatlı sirkeli su ile siliyorum.
dişlere misvak en dogalı ve harikan temizler
diger temizlik ürünlerinide cevre tostu konsantre organik olanları tercih ediyorum

01/05/2012 07:41:00

dün ilk defa bulaşık makinesinde sıvı arap sabunu kullandım ve tertemiz oldu bulaşıklar
parlatıcı olarak da bir aydır elma sirkesi kullanıyorum
arap sabunu kokulu idi
neticede o da kimyasal içeriyor
gene de içim rahatladı

01/05/2012 12:45:00

sadece sabun cevizi

çayını yapanlar için 

6 bardak suya 8-10 adet krııp 30 dk. kaynatıyoruz

deterjan gözüne dolduruyoruz. Hem çamaşırda hem bulaşıkta azıcık sirke damlatıp kullanıyoruz.

direk kullanımda ise bez kesesi ile kaşıklığa asıyoruz yada direk makine içine çamaşırlarla atıyoruz.

Ayrıntılı bilgi:

01/24/2012 09:48:00

arap sabunu çok köpürdügü içn makinaya zarar verbilirmiz  çamaşır soda boraks  bulaşk makinasına daha uygn  bence   koku içnce yarm limon koyuyorm hiç kokmuyo  tuz olrakta kaya tuzu kullnyrm.:)

04/07/2012 13:36:00

merhaba arkadaşlar.pc deki bir sorun nedeniyle güncellemelere yorum yazamıyordum.düzeldi ve tecrübelerimi yazmak istiyorum..

<123>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Tecrübe-Bilgi Paylaşımı_Doğal Temizlik Doğal Yaşama Merhaba

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...