derleyelim toplayalım..bulaşık ve çamaşır makinesi için doğal çözümler

<123>

Ynt: derleyelim toplayalım..bulaşık ve çamaşır makinesi için doğal çözümler

04/07/2012 13:40:00

ben be erkan şamcının tüm tariflerini yaptım uyguladım sonuçmu..mükemmel.benim gibi deterjan delisi birisini bile bir anda doğala dönderdi..diğer deterjanlardan fazlası var eksiği yok diyebilirim.ve asla evde kötü deterjan kokusu kalmadı..heryer tertemiz oldu.ve çamaşırlar yumuşacık oldu...hatta ben aynı maddelerin oranlarını değiştirerek yer silme ve tualet temizleme karışımı yaptım.onlarda çok güzel temizledi....VE EN ÖNEMLİSİ BU DOĞAL DETERJANLARI KULLANDIM KULLANALI KIZIMIN ÇİLT ALERJİLER ÇOK İYİLEŞTİ..kısacası çok memnunum.hem sağlıklı,hem çok güzel temizliyor hem ekonomik daha ne olsun..

04/07/2012 14:36:00

ben yapamadım malesef..

dalan marka toz sabun aldım ,sabun ve soda koydum makinaya acayip köpürdü makinadan sular taştı ...bitince baktım ki doğru durulanmamış çamaşırların üzerinde sabun parçaları kalmış.
 toz sabun almıştım granül de  değil...
başarısızlık sonucu deterjana devam ettim sadece yumuşatıcı olayını kaldırdım elma sirkesine geçtim...

04/07/2012 14:54:00

ben çamaşır makinesinde kullanıp iyi sonuç aldığım formülü anlatayım..1 ölçü sabun rendesi(yada makineler için satılan matik sabun toz..dalin marka mesela) 1 ölçü çamaşır sodası..yarım ölçü boraks..ve 1 kaşık karbonat  bununla yıkadım..kokusu içinde istediğin bir aromatik yag damlata bilirsin.hem köpürmedi hem iyi yıkadı.bir dene istersen..selamlar..

04/07/2012 20:55:00

yasemincim bunu her derece yıkamada kullanabiliyormusun

04/07/2012 21:03:00

hepsinde tatlım kullandım.çok kirliler ise biraz makineyi kapattım beklettim..bir sorun olmadı.ama malum doğal deterjan,konsantreler kadar az koymayursun...

04/07/2012 21:04:00

sağol canım şimdi rahatladım :))

04/07/2012 21:06:00

Bende camasira gore soda, sabun, arap sabunu bazen biraz detrrjan , elma sirkesi ortaya karisk biseyler koyuyorum, genelde de cok iyi sonuc aliyorum...

04/07/2012 21:07:00

elesko..sende benim gibisin:)))).bende boraks karbonat arapsabunu nu karıştırdım..banyoyu temizliyorum .çok güzel yapıyor..

04/07/2012 21:07:00

vildancım koku esans falan kullanıyor musun

04/07/2012 21:08:00

birde sabun rendesini az suda ocakta eritip karbonat ve boraks katıp şişeye koyuyorıum..elde bulaşık için süper oluyor...kızartma tavaları bile ışıl ışıl oldu..

<123>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Tecrübe-Bilgi Paylaşımı_Doğal Temizlik Doğal Yaşama Merhaba

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...