22 aylık çocuğu olan anneler kreş düşünüyormusunuz

<12>
11/02/2011 18:21:00

ben kızımı 2 gündür gönderiyorum da acaba erken mi oldu diyorum fikirlerinizi almak istedim...

Ynt: 22 aylık çocuğu olan anneler kreş düşünüyormusunuz

11/02/2011 21:35:00

3 yaşına kadar pek kreş tavsiye etmiyorlar diye biliyorum,anne ile ne kadar çok vakit geçirirse çocuk için o kadar iyiymiş.Tabi çalışan biri iseniz mecbur kalıyorsanız o başka.Ben kızımı bu sene göndermeye kıyamadım. 

11/02/2011 22:45:00

yoo çalışmıyorum ama hiç arkadaşı yok oynayabileceği yaşta günde 2 saat kendi yaşıtlarıyla oynayabilsin bir de bana çok bağlı biraz kendi başına oynamayı öğrensin diye yolluyorum ilk gün kötüydü ama 2. gün bi problem çıkarmadı.

11/03/2011 09:46:00

Ben de çalışan bir anneyim kızım 25 aylık.Kızıma annem bakıyor kreş okul önceine kadar düşünmüyorum

11/03/2011 11:34:00

kreşi sadece yaşıtlarıyla birlikte olsun diye istiyorsanız oyun gruplarına götürebilirsiniz bizler gibi,oyun gruplarında çocuk sayısı az oluyor aynı zamanda hasta çocukları getirmiyor anneleri. Çalışan ve çocuğu kreşe giden anneler mecburen hasta da olsa çocuklarını kreşe göndermek zorunda kalabiliyor.
benim oglumda kreşe başlayacak ama şu mevsimin kreşe başlamak için uygun bir zaman olduğunu düşünmüyorum kendimce,malum tam salgınların hastalıkların başladığı zamandayız. Ben yazın yarım günle başlatıp 3 yaşını doldurduğunda tam güne çevirmeyi düşünüyorum mesela.
sonuçta bir ane olarak çocuğunuz için en iyisini siz bilirsiniz,sizin kararınız.

11/03/2011 11:47:00

Benim kızım şu anda 28 aylık. 4 aydır kreşe gidiyor hemde tam gün. Bende tereddüt yaşamıştım ama iyide başlatmışım diyorum.Çok memnunuz, kendide çok mutlu. Ben tavsiye ediyorum.

11/03/2011 13:43:00

ben düşünmüyorum..kızım henüz 18 aylık zaten ama en az 3 yaşı bitinceye kadar düşünmüyorum..yengem de kreş öğretmeni ve kesinlikle tavsiye etmiyor 3 yaş dan önce kreşi..

11/03/2011 16:39:00

Ben bu sene çalışmaya ara verdim ama seneye başlayacağım içn oğlum tam 22 aylıkken yarımgün kreşe göndereceğim.Kendim de eğitimciyim bakıcıdan daha iyi olacağını düşünüyorum.

11/04/2011 10:53:00

siz yurtdışında değilmiydiniz canım

ordamı gönderiyosun
nasıl geçti sorun oluyomu
günde kaç saat kalıyo
oyun grubu şeklinde gönderirsen daha iyi olur sanki canım 

11/04/2011 11:36:00

benim oğlumda 2 aydır kreşe gidiyor. bende başta hiç yollamam demiştim çalışmıyorum kendim bakarım. ama olmuyor.herzaman dışarı çıkartamıyorsun. evde olsanda sürekli ilgilenemiyorsun.kendimede vakit ayıramaz olmuştum. götürdüğüm gelişim uzmanı yollamamı tavsiye etti. hastalanmıyormu evet hastalanıyor. ama çok memnunum yolladığım için. onu evde saklıyarak nekadar hastalıktan koruyabilirim ki. kreşe gitmesi hem kendim hemde onun için ii oldu. çokta faydası olduğunu gördüm konuşması açısından. vede yaptıkları. şimdi orda gördüğü şeyleri evde yapıyor. bende kendiem zaman ayrabildiğim için daha rahat ve sakin oluyorum. kreş dışında birlikte geçirdiğimiz zamanın bile kalitesi arttı bence. umarım kendin içi en ii kararı verirsin.  

11/04/2011 12:52:00

2 yastan sonra ben haftada 2-3 yarım gun seklinde gonderiilmesi gerektiğini dusunuyorum

<12>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Ankara Nurturia Üyeleri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...