Hangi okul??

02/21/2012 14:17:00

Merhaba oğlum 3 yasını doldurdu . Once ülke değiştirdik , sonra evimizi değiştirdik derken oğlum su anda 3. Okuluna devam etmek zorunda kaldı . Seneye 4 yas gurubunda olucak ve artık basliyacagi okul aynı zamanda ilkokul icin de devam edeceği okul olsun istiyorum. Aklımızda birçok alternatif var ama kafamız çok karışık . Tecrübeli anneler yardımcı olabilir mı ? Cengelkoyde oturuyoruz ve yakın Avrupa yakası veya Anadolu yakasında okul tercih edeceğiz . Siz ne yapicaksiniz?

Ynt: Hangi okul??

02/21/2012 17:25:00

benim kızım BJK koleji Anaokuluna gidiyor, geçen sene başladı, şu anda da 5 yaş sınıfında.
Genel olarak okul hakkında zaten hep çok iyi yorumlar alıyordum, bende çok memnunum şu ana kadar, ve orda devam etmesini istiyorum. Fiziki şartlarını da çok beğeniyorum, ilkokul binası çok başarılı bana göre.
Ama okul Levent, Akatlarda gerçi 2. köprünün hemen çıkışı gibi, ulaşım açısından güzel bir noktada.
Geçen seneden sınıf arkadaşımız olan bir arkadaşımızda bu sene karşıya taşındı ve İTÜ beylerbeyi kampusune gidiyor, onlarda çok memnun.
okul konusu karışık bir konu tabi ama doğru yapıyorsunuz bence, bende aslında anaokulu değil ilkokulu araştırmıştım ve ona göre anaokuluna verdim.

02/21/2012 18:00:00

Merhaba , biz de olabilirse öncelikle sev okullarını istiyoruz ama kura ile kabul ediyorlarmış . Onun dısında alternatifler arasında İTÜ , merak eden cocuk (biuev) , acı okulları, Avrupa koleji (ielev) olabilir mı diyoruz. Su anda bilfen e gidiyor ve ondan da memnunuz aslında kafamız çok karışık . Bir yandan da 4 yasında cocuklar icin istedikleri paraları duyunca insan daha da çok düşünüyor. Bir arkadaşımın kızları da sisli terakkiye gidiyorlar onlar da çok memnun . Hiç bilemedim ama sanırım bir dahaki ay kayıt zamanları başlıyor o zamana kadar iyi düşünmek gerek

02/21/2012 18:16:00

Mef e bakabilirsiniz, o da iyi bir okul. Ortaköy ün içlerinde.
Bilfen için çok iyi yorumlar almıyorum ben, anaokulunda değil tabi ama ilk okulda tamamen sınav odaklı olup çocukları yarış atına çevirme durumları varmış.
Şişli terakki bencede güzel bir alternatif ama yüksek çok fiyatları, İtü de yüksek rakamlı ve Ayazağa kampusune girmek zor biraz, kura çekiyorlar ve kontenjanlarının sanırım % 50 gibi bir oranı İtü çalışan çocukları alıyor zaten. Beylerbeyi kampusu bu sene açıldı ve hem daha düşük fiyatı hemde kayıt ettirmek daha kolay.
Mayıs ayı gibiydi sanırsam Bümed de ( Boğaziçi Üniversitesi Mevzunlar derneği) anaokul ve ilkokullar tanıtım günleri oluyor, hepsi katılmasa da bayağı fikir edinebiliyorsunuz.
Bu arada yazarken aklıma gelen, eğer montessori ile ilgili iseniz Işık okulları anaokullarında bu sistemi kullanan bir şubesi var, onun yeri de maslak ta.
Geçen yaz bu konu uzunca bir süre beni meşgul etmişti, o zaman karar verme aşamasındaydık falan. Delliler gibi araştırmıştım nerde ne var diye:) O kadar doluyumki bu konu ile yazdıkca yazasım geliyor:)

02/21/2012 18:32:00

Supersiniz :) ben de su anda sizle aynı durumdayım . Mef icin de ben pek iyi seyler duymadım :( tabi iyi egitim almasını istiyoruz âma esas istediğimiz iyi ahlaklı bir cocuk olmasi. Şımarık ve saygisiz bir cocuk olarak da yetişsin istemiyorum :( O yüzden bu konuda kötü referanslar duydugumuz okullara hiç yanaşmıyoruz

02/21/2012 19:01:00

Evet gerçekten olay sadece ingilizce- matematik falan değil, sosyal olarak nasıl bir eğitim gördükleri ve benim en dikkat ettiğim bir konuda veli profili, sonuçta arkadaş ortamı çok önemli ve 4-5 yaş çocuklar kendi içlerinde farklılık göstermese de ebeveynlerinin tarzından ileride az çok nasıl olacaklarını kestirebiliyorsunuz.
Mef konusunda haklı olabilirsiniz, ben araştırmamıştım zaten

02/21/2012 19:04:00

tavsiyelerinizi bende bekliyorum. Ama fiyatlar çok uçuk maalesef

02/21/2012 19:13:00

Evet ben de aynen sizin gibi dusunuyorum ama öğretmenlerine " senin parani biz veriyoruz " diyen çocuklarla, buna musade eden bir okulda okumasını da istemiyorum. O yüzden Veli profili konusunda çok haklısınız çünkü böyle cümleleri kurabilen cocuklar bu tarzı mutlaka yakın cevrelerinden ogreniyorlardir .

02/21/2012 19:22:00

Bende hem kres hem ilkokul ariyorum halkaliya tasinicaz sanirim yazin oralara yakin bildiginiz iyi yer varmi acaba

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Kıpır anneler ve cocuklarının etkinlik rehberi grubu..

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...