çorba tarifleri

<12>
02/19/2011 19:42:00

arkadaşlar sıkıldım hep aynı çorbaları yapmaktan siz neler neler yapıyorsunuz? paylaşalım...

Ynt: çorba tarifleri

02/20/2011 18:30:00

cnm ya ben tarif versemde faydali olurmu bilmem,kizim hic yemiyo yaptiklarimi,patates havuc ve cok az pirinci haslayip pure yapiyorum bitaz sulandiriyorum,bazen pirinc yerine brokoli ekliyorum.sen neler yapiyorsun?

02/20/2011 19:02:00

Ben de yaklasik olarak ayni, ama daha cok sebze koyuyorum. Patates, havuc, pirinc sabit, ilaveten kabak, brokoli, ispanak, maydonoz, kereviz... Tabii azar azar koyuyorum. Yani evde hangi sebze varsa, tattiriyorum. Patlican simdilik yok tabii ki...Bunlarin hepsini bir seferde degil de, 4`er 5`erli gruplar halinde veriyorum. Bir de 1 tatli kasigi kadar zeytinyagi ekliyorum.

02/20/2011 20:06:00

bende havuç pirinç ve patatesle başladım şimdi ise sağlam doğaçlamalar yapıyorum:)))brüksel lahanası,kereviz,ıspanak,yeşil mercimek vs.yeni yeni şehriyeli tavuk çorbasıda vermeye başladım çok severek yiyor

02/24/2011 15:19:00

zehra ben şehriyeli tavuk çorbası denemedim hiç.
bizim yediğimizle aynı mı yoksa özel bir tarifin var mı?

02/24/2011 15:20:00

bizim yediğimize benzer tavuk suyu ve tavuk havuç patates ve tel şehriye.

sevgiler

02/27/2011 14:38:00

bugün değişik bi çorba denedim aslında uydurdum diyebilirim ama çok güzel oldu önce 2 kayısı kurusu ve biraz kuru kayısıyı suda iyice haşladım(ezilebilecek kıvama gelene kadar)sonra patates ve huvucu ince ince doğrayıp ekledim..onlar da yumuşayınca bi miktar irmik atıp bir taşım kaynattım..tel süzgeçten geçirip afiyetle yedirdim..tatlı çorba oldu ama hem lezzetli hem besleyici..

02/27/2011 14:39:00

pardon 2 kuru kayısı biraz kuru üzüm...

02/28/2011 21:54:00

ben de yaklaşık bunları veriyorum. bulguru çok sevdi onu katıyorum. 3 sebzeden fazla koymamaya çalışıyorum tatlarını alsın diye. ama patates koyamıyorum. hemen kabız oluyor. kuru kayısı kuru üzüm elma veya ayva püre yapıp yoğurda koyuyoruz onu yiyor. aslında gün gün değişiyor. bazen kaşığa atlıyor bazen ağzını açmıyor.

03/01/2011 07:36:00

BEN HİÇ DAHA ÇORBA YEDİRMEDİM.BUGÜN YENİ DOLDURDUK 6.AYIMIZI HAYIRLISI BAKALIM.NERDEN BAŞALAMALIYIMKİ ACABA.BİRDE ÇALIŞTIĞIM İÇİN NASIL OLACAK.NE KADAR YAPMAM LAZIM.:(

03/01/2011 07:39:00

biz yarım cay bardagı ile basladık yawas ywas ilerledik

<12>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2010 AĞUSTOS ANNELERİ VE BEBEKLERİ

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...