kefir mayası dağıtanlar

Ynt: kefir mayası dağıtanlar

01/13/2013 18:18:00

ben de bi kez evde süt olmadığı için light sütle yaptım,dediğiniz gibi oldu.bozuk değil de tadı bişeye benzemedi:) normalde günlük pastorize sütle yapıyorum ,güzel oluyor. bi de 24 saat kalınca tatlı oluyor,süre uzadıkça ekşiyor. sadece bikez pınar hanımdan aldığım inek sütü ile mayaladım,o mükemmel ötesi oldu :)

01/13/2013 18:20:00

Oylemi aldim simdi sut ztn bide bunu yapim cok beklemesi bnmkide 28saat filan cig sutten yaptiniz dimi yanlisluk yapmiyorum yani

01/13/2013 18:23:00

evet,günlük pastorize süt (sek alıyorum ben), mikrodalgada hafif ılıttrıp (yoğurt mayalar gibi yani), kefir mayalarını da birazcık oda ısısında bekletip (soğuk sudan oda ısısındaki suya geçiriyorum onu da,ısıları birbirine yakın olsun diye yani) öyle mayalıyorum 24 saat. tadı gayet güzel oluyor.kızım alıştı,lıkır lıkır içiyor alıştırma bardağından hergün.benim ki de sizin kadar.

01/13/2013 18:28:00

Masallh yarasin kuzucuga insalh ogllumda sever ozmn biraz bnde isitim mikrodalga yok tencerede isitirim yarin yapim bari col sagolun

01/13/2013 18:31:00

rica ederim:) çok değil,buzdolabının o soğukluğu gitsin yeter. sizin oğluşa da afiyet olsun şimdiden:)

01/14/2013 14:46:00

Kefirlerim çoğalınca bende isteyenlere yollamak isterim.

01/14/2013 14:52:00

Tşkler birilerine faydam olursa ne mutlu bana.

01/14/2013 14:54:00

çoğalınca ben de yollarım ama bir kaç günlük gecikmeler olabilir, kargoya erişimim zor biraz o açıdan. yine de en nihayetinde yollarım birilerine :}

01/14/2013 21:37:00

merhaba, ankaradayım. şimdilik 2 kişiye maya verebilirim. elden yada kargo farketmez. yurtiçi kargoyla gönderebilirim. sadiye_eren

01/15/2013 08:53:00

öncelikle Aysel'cim senin önerin için sonrasında da senin önerisinle beni de yönetici yapan Umutcum sana kısacası ikinize de teşekkür ederim yöneticilik verdiğiniz için:)

inşallah kefiri olmayan Annemiz kalmaz.. 

''yapalım, tüketelim, çogaltalım, paylaşalım...

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
kefir mayası dağıtıyorum

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...