ekim-kasım-aralık 2012 anneleri

Ynt: ekim-kasım-aralık 2012 anneleri

01/28/2013 19:16:00

Vicks'i ben de düşünemezdim kesin, içeriği doğal diye... Bi kereden bir şey olmaz bence.

Aslıhan düşünüyorum da bizim uykuyla ilgili 2 mevzumuz var, biri düzen diğeri yatak konusu. Hangisine önce el atmalıyım acaba?

Ynt: ekim-kasım-aralık 2012 anneleri

01/28/2013 19:35:00

uyku olayına bende el atmalıyım arkadaşlar uykusu çok hafif uyuduğu yerde bırakıyorum gündüzleri gece yatağında ama bizim odada uyuyor .....


Ynt: ekim-kasım-aralık 2012 anneleri

01/28/2013 19:59:00

sağolun kızlar. bi kereden bişey olmaz inşallah. ya bişeyi araştırmazsın o da gelir bulur. böyle böyle öğreneicez demek ki. Kızarıklık yok; zaten bugün sıcacık banyosunu da yaptı. Bişey kalmamıştır inşallah


Lila evet bizim sorunumuz iki atne. bence biz önce yatak olayını çözmeliyiz. Düzen sonra gelir zaten. Bebişlerin yavaş yavaş uyuma saatleri belli omaya başladı. ama nasıl olacak bilemiyorum. 

Duygu Düğme ve bebeğini yatağında uyutabilen tüm annişler: bebeğiniz memede uyuyakalmıyor mu? benimki ya memede uyuyakalıyor yatağına koyunca uyanıyor ya da ayakta sallarsak uyuyor beşiğine koyunca uyanıyor. insanla teması kesilince yani. Şu işi baştan anlatın aşama aşama gözünüzü seveyim. Olmuyor da olmuyor.

Bugün çok yakındım ama şunu da yazmadan edemeyeceğim. O gazı bulursam var ya kibrit çakıp patlatıcam. ulen içine s.çtığımın gazı yok oldu demişken hortladı. Çocuk yine tosbağa gibi içine çekiyor kendini. eğer bu da atakdansa; atağın da ... (çok güzel küfürler biliyorum aslında :D)

Ynt: ekim-kasım-aralık 2012 anneleri

01/28/2013 20:07:00

@ lila, rutin ve yatak sorununuzdan yatagi anlamadim? Kendi yatagina koydugun anda uyanmasi mi?

@ emmy, ben Kim West okuyordum. İlk sayfalarda denediklerim ise yarayinca simardim okumadm:S sunu yapiyorum; emerken sutu cekmemeye basladigi anda emzigi tikip yatagina atiyorum.

Son 3 gun ve gecedir ise yaramadigindan ciddi tirstim ve kitabima donuyorum.

Ynt: ekim-kasım-aralık 2012 anneleri

01/28/2013 20:17:00

@Elfana muhtemelen lila talya'nın kendi yatağında uyumamasını kastediyordur. Onun sorusa atlamış olmayyaım ama benim sorunum bu. Yani cevap gelcekse nolur bu soruya da gelsin.


Kim West'i sende duyunca bende kitabı alıp okumuştum.  o sıralar Furkan yedi tabii emzik numarasını ancak şu son bir haftadır yemiyor. Uyurken bile o meme ağzında olacak beyefendinin. Kim West diyordu zaten kitabın başında bu kitabı dönüp dönüp okumanız gerekir diye". Yok ya bu atak mahvetti bebeleri.

Bi dee emziği tıkıp yatağa atıyordun ya gazı ne zaman çıkarıyodun? eğer ben çıkarmadan koyarsam o gaz zaten uyandırıyor :S (Allah'ım bugün resmen safa bağladım ya)

Ynt: ekim-kasım-aralık 2012 anneleri

01/28/2013 20:53:00

kim west te kim olaki? :P

6-8 hafta arası bebek anası olarak hiç bir düzenimiz yok tek düzen gece yatağında uyuması galiba:)
sabah bebek yıkama seansından sonra çaya gelen misafirler (süpürge ortada,üzerimde alt tarafı anya üst tarafı konya olan bir gecelik)
onlar gider gitmez çalan telefon ve yemekli gelicek misafir derkeen yat saati oldu bile ama ben ben değilim şuan ne konuştuğumu bile bilmiyorum saçmalayıp duruyorum yorgunluktan

vee yarının pilanı (misafir varken tel çalar ve yarın için bi arkadaş gelmek istediğini söyler ama bu sefer masum bir uydurma ile ertelenir:) ama ne yapayım :P )
sabah avmye baskın yapmayı düşünüyorum hemde 2 çocukla,çocuksuz bir arkadaştan bana yoldaş olmasını rica ettim kırmadı avm dönüşü heralde bidaha benimle irtibata geçmez :P

Ynt: ekim-kasım-aralık 2012 anneleri

01/28/2013 21:03:00

herkese merhaba, geriye dönük çok fazla okuyamadım ama bu büyüme atagımıydı neydi? ne zamandı? iki gündür saat 16:00-23:00 arası memeden ayrılmıyor , sürekli mıkırdanma , ve bu saate kadar gözünü kırpmadan duruyor. gecede 45 dakiakda biri uyanıyır birazcık emip tekrar uyuyır . sanırım dualarım tutmadı. Gazsız, düzenli uyuyan ve iştahlı bir çocuk olsun diye cok dua ettim:(  emziği'de öğürüp çıkarıyor. ne yapmak lazım bilemedim

Ynt: ekim-kasım-aralık 2012 anneleri

01/28/2013 21:10:00

ya bu son dk haber veren misafir bugün bizde de vardı.. üstelik eşim geç geldi işten ve biz tam yemek yerken geldi.. neyseki annemler de burda da sıkıntı ollmadı yoksa ikim ayağım bir pabuca girerdi :))


şu atak bizde erken başladı off  huysuz virjin modundayız bugün.. ne emdiğinin hayrı var ne uyuduğunun..şuan hala bağırınıyor..babacık susturmaya çalışıyor.. 

li

Ynt: ekim-kasım-aralık 2012 anneleri

01/28/2013 21:12:00

lila bence önce kendi yatağında yatırmayı alıştırmalısın ;)


bu arada güncelleri pek takip edemedim ama nedir bu dalin muhabbeti? bi olaylar olmuş ama bilemedim ben onuu.. :))

Ynt: ekim-kasım-aralık 2012 anneleri

01/28/2013 21:23:00

@emmy, haklisin bunu sormakta. Dugme aklima getirmisti bu puf noktasini ama konustuk daha once ya burada o yuzden yin unutmusum. Emerken yataga atmadan once gaz sonra iki firt daha sonra yaak yapiyordum ama artik ona da gerek almiyor; kendisi pirtlatiyor uyurken. Benim bu anlattigimi deneyin bakalim. Bir de bu bayagi ciddi bir israr:) sizin veletler kararli yav. Sorularda sorsaniz, bir suru destekci cikacagina 1' e 10 bahse varim!

@antilop, ben hicbir zaan misafir konusunda endimizora sokmamaya calisşrim. Bir kez oldu; o da gelip de br an once gitsinler diye katlandim.

Kim west= uyku melegi

Hatta nurti deki de uyku melegi nickli bayan, kim west ten egitim almis v ıyku danismanligi yapiyor.

@Ebru, http://alpiharikalardiyarinda.blogspot.com/2013/01/the-wonder-weeks.html?m=1

Ebru ve Fatma, gececek. 1-2 gun suruyor ve atak bitince pamuk gibi oluyorlar. Az sabir.


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
0-40 hafta arasındaki hamileler

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...