ekim-kasım-aralık 2012 anneleri

Ynt: ekim-kasım-aralık 2012 anneleri

01/29/2013 20:44:00

kazasız belasız atlattık avm gezimizi:)) sırf abla için gidilmişti birdaha ya tek ya hiç:P

yada koca kişisi ile:))
elf o kadar bekledim kitapları almak için D&R de hiç biri yokmuş bitmiş artık kredi kartının kesim tarihinde netten sipariş vericem
birde gündüzleri sorun yokta akşam 5 dedimi bizimkinin içine canavar kaçıyor sanki uyutuncaya kadar pestilimiz çıkıyor
dün acaba açmı kalıyor dedik stoktaki sütten çıkarttım biberonşa almaya çalıştı tanzikli geldi galiba (acele ile hangi biberon başlığını taktım farketmedim) sinir oldu kıyameti kopardı beni emdi uyudu

şimdi memeyi sıkınca (elimle) süt geliyor,emerkende yutkunmasından sütün geldiğini farkediyorum,ama önceki gibi sertelmez oldular
sizce sütün yetmemesi gibi bir mevzu bahis olabilirmi benim mandırada:)
sütünüzün yetmediğini nereden anlıyorsunuz?

Ynt: ekim-kasım-aralık 2012 anneleri

01/29/2013 20:47:00

Bakıcının bırkac saatlık cabasına ragmen 10 dk. oncesıne kadar uyumamıs olan Petek, odaya ben gırdıgımde benı gulucuklerle karsıladı, son uyutma hamlesı olarak emzırmeye calıstım, gogsumle pek bır muhabbet ettı ama agzına almadı tabıı kı. Son care olarak polar battanıyeye koyduk kızı, bakıcı bır ucundan tuttu ben dıger ucundan, sallaya sallaya uyuttuk cok sukur.


Sımdı ben ve ailem ıcın uyku zamanı.

Ynt: ekim-kasım-aralık 2012 anneleri

01/29/2013 21:32:00

@antilop, buyudukce yavrular emis gucleri artiyor ve eskisi gibi dolamiyor memeler. Hem de daha cabuk bosaltiyorlar.
@Yasemin, tatli ve deliksiz ruyalar.

Ynt: ekim-kasım-aralık 2012 anneleri

01/29/2013 21:58:00

isyaaaannnn diye bögüre bögüre bagırmak istiyorum:) uykusuzluk, çocuklar, bitmeyen ofis işleri, uzun bebek ziyaretleri arka arkaya gelen son dakika misafirleri, dogum iznimin 19 martda bitecegini ögrenmeme ragmen hala 3 paketin dışında süt stoklayamamak vs vs.

sizin bebişleri görmeye gelenler ne kadar süre oturuyorlar sorması ayıp. benimkiler oglen 13:00 civarı gelip 17:30-18:00 civarı kalkıyorlar. bu durumDA illaki bir cay börek cörek faslı oluyor.
kime ne ikram edecegim derdinden de bunaldım. bebek ziyareti dedigin kısa olmaz mı, anlamadımki.

Ynt: ekim-kasım-aralık 2012 anneleri

01/29/2013 22:00:00

ela-ebru bizimkiler baya akşam oturmasına geliyorlar sohbet muhabbet gece yarılarına kadar :( allahtan çok arkadaş canlısı değilim :)

Ynt: ekim-kasım-aralık 2012 anneleri

01/29/2013 22:04:00

Yahu arkadaslar, yeni dogum yapmis isanin evine izin almadan gelinmez ve neredeyse ytiya kalacak gibi oturulmaz! Karsinizdakiler bunu algilayamiyorlarsa; bence siz hayir demelisiniz. Bence kabalik da degil bu. Asil kabalik, anlayissizca yeni annenin ve ailesinin vaktini calmaktir. Ben hayir diyebiliyorum boyle durumlarda.

Ynt: ekim-kasım-aralık 2012 anneleri

01/29/2013 22:06:00

Bi tarafımı kaşıyarak yazıyorum bizim atak geçti galiba. Oğlan bugün keyifliydi; şimdide uyuyor. Tabii yine yatağında değil; bu sefer babasının koynunda.

Bir de bugün ilk defa başka bir eve oturmaya gittik. Cuma günü sezeryana girecek bir ahbap. Evleri yakındı. Koydum ana kucağına. onlara gidene kadar yol boyunca uyudu; ne zaman ki eve girdik; ben oradaki beşiğe koydum uyandı. Orada arkadaşın çocuklarına aldığı bir salıncak vardı. Ona koyduk bu sefer bakalım beğenecek mi diye. Vallahi beyefendi bir uyudu ki evdeki 2.5 yaşındaki çocuğun gürültülerine bile bana mısın demedi. Şimdi diyotum ki ben de alsam mı bu salıncaktan? Yoksa hiç alıştırmasam mı? Ama zaten bizim oğlan ayakta uyumaya alışık ve uyuduğu sürece ayakta kalmak istiyor yoksa uyanıyor. Bugün uyanacak oldukça salladık ve uyumaya devam etti. Ne dersiniz? alsam mı ki? Yoksa oğlan başka bi eve gittiği için mi böyle yaptı? hani çocuklar aç değilse bile komşuda yerler ya :))

Ynt: ekim-kasım-aralık 2012 anneleri

01/29/2013 22:09:00

yarın akşam için bende bir gruba hayır dedim cunku akşamüzeri bizim kriz saatlerimiz ela okuldan geliyor ilgi istiyor kardeşi zaten hiç aksatmaz karnı tok da olsa ablasının geldigi saatte illaki uyanır:) birde üzerine iş çıkışı 6 kişi gelecekti, haftasonu gündüz gelin dedim napiyim. bir de sömestrede gelicez rahat rahat otururuz diyede önden bildirimde bulundular sagolsunlar:)

Ynt: ekim-kasım-aralık 2012 anneleri

01/29/2013 22:14:00

@emmy, Lila hamak aldi. Belki siz de hamakla cok rahat edersiniz? Arti-eksi cizelgesi hazirlasan? Su anki durumla kac kiloya kadar dayanabileceksiniz? Sallayarak uyutmak ne zaman sorun olacaktr?

@Ebru, hahaha tatil onlara tatil. Iyi yapmissin arkadas.


Ynt: ekim-kasım-aralık 2012 anneleri

01/29/2013 22:15:00

@Aslıhan secret yapalım. bozulmamıştır uyku düzeniniz inşallah. ama atak maalesef hafta itibarı ile yakın


@Antilop Elfana'nın da yazdığı gibi bebeler maşallah güzel emiyorlar. Benim göğüslerim  3 saat emmediği zamanlar hariç hiç şiş şiş durmuyordu ama sütüm vardı. Stres yapmamak gerek bence. Benim şu an göğüslerim boş gibi ama Furkan çektikçe geliyor süt. Kusmasından da anlıyorum  :)

@Ela_Ebru bence misafirlerinizin anlayışlı olması lazım. Bize çok çok yakın akrabalarımız hariç ilk 40 gün kimse gelmedi. Yatıya kalanlar zaten elinde büyüdüğüm yabancı olmayan insanlardı. Misafirlerinizi erteleyin bence anlayışlı olacaklardır. Olmayacaklarsa da boşverin gitsin. Siz yoruluyorsunuz sonuçta

@Lila bu bizim sorun yatak sorunu değil merak etme. Benim evimde kocaman bir yatak var; küçük bir park yatak; annem de 3 yaşına kadar kullanılabilecek büyük bir park yatak var ama çocuk bu üç yatağı reddedip benim koynumu tercih ediyor. Sorun yataklarda değil beişlerde yani :)


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
0-40 hafta arasındaki hamileler

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...