Anneyi kaybetme korkusu ne zaman başlar,ne zaman biter?

03/06/2011 19:36:00

Merhaba,
Oğlum tam artık kendi kendine oyalanabiliyor ne güzel diye sevinirken son bir-iki haftadır aşırı ağlamalar ve huysuzluklar başladı. Diştir diş diyorsak da diş falan yok henüz ve bence diş falan değil.
Mama sandalyesine,yere,yatağına koymaya çalıştığımda kafasını geriye iterek bir yay gibi geriliyor ve beni bırakmak istemiyor. İlk aylardaki gaz sancılarında bile böyle yapmıyordu. Bazen ben yanında oturuyor bile olsam katılırcasına ağlıyor ama kucağıma gelince susuyor. İlk 3 ay taşımadığım kadar çok kucağımda taşıyorum son günlerde.
Acaba, anneyi kaybetme korkusu mu başladı diyorum. Sizlerde de var mı benzer davranışlar bu aralar?

Ynt: Anneyi kaybetme korkusu ne zaman başlar,ne zaman biter?

03/06/2011 19:44:00

meltem aynen bizimki de öyle. inan hiç bi iş yapamıyorum.yürüteçte duruyordu önceden şimdi onu da sevmiyor. evde yalnız olduğumuzda kucak kucağayız ve ertık bu beni çok yoruyor :(

03/06/2011 19:55:00

kuzeydede ayni seyler basladi son bir haftadir. odadan ciktigim an aglamaya basliyor, sadece babasi ve bana yapiyor. gorus mesafesiden ayrilalim hemen aranmaya basliyor goremesse kıyametler kopuyor.. onceleri ananesinin kucagindan bana gelmezdi (hatta bazen kıskanirdim:).. ama bu aralar sanirim tamda bahsettgin doneme girdik. kaybetme korkusu..
7-9 ay arasi en yogun yasadiklari donemmis.
ben calisiyorum tum gun bizi goremiyor, o yuzden biraz endıseleniyorum acikcasi ve eve geldigimde surekli kuzeyle oyun oynamaya calisiyorum.. annem sizin isten gelis saatlerinize yakin inanilmaz huysuzlasmaya basliyor diyor.. kapiya bakiyormus surekli..
zor bir doneme daha girdik.. Allah hepimize kolaylik versin..

03/06/2011 20:01:00

evet evet aynı şeyler ben bugün o kadar yoruldum ki kucağımda taşımaktan, slingimizi tekrar çıkardım.
işten döndüğümde kapının önünde mama sandalyesinde beklerken buluyorum ben de:)
başka türlü durmuyormuş.
neyse rahatladım biraz başka bir sıkıntıdan olmasın da, buna da alışırız... 

03/06/2011 22:22:00

aynı şeyleri bende yaşıyorum arkadaşlar ve bunun genel bir durum olmasına da sevindim:) bir yandanda çok hoşuma gidiyor bu durum anne delisi bir kız:))

03/08/2011 13:16:00

Yani aslında sağlıklı geliştiğinin bir isaretiymis :)

bunu bilmek güzel

03/08/2011 14:43:00

ahh meltem sorma kucakta taşımaktan belim inanılmaz ağrımaya başladı, tüm arkadaşların söylediği şeyler aynı şekilde bizdede mevcut. şimdi verdiğin linke bakacağım.

03/08/2011 16:11:00

Sling var mı? Ben onda taşıdım haftasonu çok rahat ettim.

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2010 Temmuz Anneleri Tanışalım

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...