doğum hikayesi

08/15/2011 09:03:00

Sizin erken doğum hikayeniz nedir? Kaç haftalık doğdu? Ne kadar küvezde kaldı? Kaç kilo doğdu? Ne gibi sorunlar yaşandı?

Ynt: doğum hikayesi

08/15/2011 10:18:00

gece uyurken suyumun gelmesiyle hastaneye gittiğimde suyumun bitttiğini ve bebeğin ters olduğu için sezeryanla doğum yapacağımı öğrendiğimde dizlerim zangır zangır titriyordu.hemen ciğer geliştirici iğne oldum ve solunum cihazı olan boş küvez bulunduğu an doğum yapacağımı bilerek hastaneye yattım hep dua ettim nolur bebeğim sağlıklı olsun ona birşey olmasın diye hep yalvardım alalhıma.doğuma girmeden önce doktorum karşılaşabileceğim durumlardan bahsetti eğer bebeğin ağlarsa bilki durumu iyidir dedi kötüye ihtimal vermemek için doğduğunda ağlayacak bende onun sesini duyacağım diye epidural sezeyan istedim.ve çok şükürki kızım doğduğunda çığlık çığlığa doğdu :)) dünyalar artık benimdi :))
32+5 haftalık doğdu kilosu 1990gr,boyu 46cm'di.12 gün yenidoğan yoğun bakımda kaldı.emme refleksi gelişmediği için doyurmayı beceremediğim için sarılık olup 2 günde sarılıktan küveze kaldı.
eve geldiğinde Aralıkta doğdu için odanın sıcaklığını 26 derceye sabitledim,buhar makinasını çalıştırdım.odasına giren yabancıları maskeyle ve enfazla 5 dk.içeride tuttum.eve gelen misafirlere gelmeden önce grip nezlelermi diye sordum hasta olanlardan özür dileyerek başka zaman gelmelerini rica ettim.benim kızım hasta olursa bağışıklık sisteminin güçsüz olmasından dolayı iyileşmesinin zor olacağını çevreme anlattım.
her 2 saatte besledim.mememi emmemediği için tam 6,5 ay süt sağıp onu anne sütüyle büyütmek için elimden gelenlerin en fazlasını yaptım.
allaha çok şükürler olsunki şuan 7 aylık olduk ve sadece geçen ay terlediği için öksürüğü oldu başka hiç hasta olmadı 41 kere maşallah :)))
diğer bebeklere göre bizim bebeklerimiz daha çok dikkat ve itina istiyor biraz sabır ve sevgiyle herşeyi aşarsınız.niye benim bebeğim erken doğdu diye düşünüp kendinide bebeğinide üzme sakın.yardımcı olacağım birşey olursa elimden geleni yaparım.
sağlıkla büyüt bebeğini

08/15/2011 10:47:00

bende plesantam kanama yaptığı için bebek beslenemedi ve gelişimi geri kaldı 4 hafta hemen alındı zaten. herşey 1 hafta içinde oldu bitti.  ilknurun dediği gibi özellikle grip olan yada hasta olan kişilerden korumalısın. başka çocuğun varmı okula giden bilmiyorum ama ayrı bir odası olursa iyi olur. elllerini çok sık yıkamalısın. bunları zaten biliyorsundur. odasını sık sık havalandır.  her mama yedirdikten ve emzirdikten sonra yarım saate yakın omzumda tutuyordum. kolay sindirsin diye. çok sorun yaşamadık biz. ilk hafta yanlış mama almışız. prematil yerine normal yenidoğan maması biraz gaz sorunumuz oldu. ama 3. ay ve 4. ay kolikti oğlum bütün gün ağlardı. gaz sorunu zaten genel bir sorun.  sadec 2 ablam geldi yıkamaya ve yıkayıp gittiler. ama hastanedeyken oldu ziyaretçilerimiz. çok aşırı steril ortamada karşıyım çünkü. allah yardımcın olsun. hepsi geçiyor kocaman oluyorlar hatırlamıcaksın bile bugünleri.

08/15/2011 10:50:00

zaten evde ikimiz yanlızdık. evin içinde kucağımda dolaşırdık öyle:)) camdan dışarı bakardım. bir gün oğlum büyüyecek pusetine koyup şu yolarda gezebizlcezmi diye. sesli onada anlatırdım hep sürekli konuşurdum. şimdi eve girmiyoruz:) kapıya geldimi çığlık çığlığa.

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
prematüre bebek aılelelerı buraya...

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...