YENİ HAMİLELER..2012 DE ANNE OLACAKLAR-3

Ynt: YENİ HAMİLELER..2012 DE ANNE OLACAKLAR-3

02/01/2012 08:02:00

günaydın güzeller...

kızlar ya ben biraz panik bir hamişim...hatırlamıyorum ama ilk hamileliğimde böyleydi sanki..

ya kafama 1 haftadır takılıyor...sırt üstü yattığımda karnımın sol alt tarafı sert oluyor tabi bebek var...peki bebeğim neden solda neden ortaya geçmemiş...daha 1 hafta önce muayene oldum doktorum herşeyin iyi olduğunu söyledi şükür ama sonrasında bunu fark ettim ve soramadım tabi...

sizce bu nedir??? benim gibi olan varmı?

02/01/2012 08:02:00

Günaydın kızlarr.....
Bugününüzde güzel geçsin inşallah..

Aysel senden hala ses yok.. Umarım iyisindir Hatta Fatma sende yoksun bir süredir. İnşallah herşey yolundadır. Necla, Hülya, Eylem umarım sizlerde iyisinizdir...

02/01/2012 08:07:00

Ayşenaz günaydın.. Söylediğin konu ile ilgili bir fikrim yok maalesef, ama önemli bişi değildir sanırım. Geçen hafta kontrolde herşey normalse olağan bir durum olabilir. Yada şişlik olabilir gaz gibi belki... Benim çok gaz sancım olurdu o dönemlerde, kötü bişi oluyo sanırdım her seferinde sancılardan dolayı... Üşütmemeye dikkat et özellikle ayaklarını.

Ama içine sinmiyosada en azından doktorunu ara yada aile hekimin yakınındaysa onunla görüş istersen.

02/01/2012 08:08:00

Herkese günaydınlaaaaar :)

Güne gergin başladımmm ama burdaki enerjiyi alınca iyi oluyo herşey valla :)

Ayşenaz, önceki hamileliğinde olmamışmıydı? rahim yukarı doğru çıkıyor onun sertliğidir, anormal bir durum olsa doktorun söylerdi zaten :) Sen için rahat etsin diye bi doktoruna danış istersen ;) Benim de sertlik oluyordu ama bu derece de dikkatimi çekmemişti açıkçası :/

02/01/2012 09:15:00

Günaydınnn kızlarrrr:)))

Bende  güne kusarak başladım. Geçmiştik bu kusma fasıllarını ama...

Hülyacım biz aynı haftadayız ama ben böyle bişiy yaşamıyorum. Ayrıca bebek sağda mı solda mı, ortaya mı geçmesi gerekiyor hiçbir fikrim yok. Zaten hiçbişiy hissetmiyorum daha, varolan hareketlerinde gaz sancısı olduğunu biliorum maalesef. Hareketlerini hissedeceğim günleri sabırsızlıkla bekliyorum... Çok da yeni gitmişsin druna bi soun yoktur sanırım ama bu bir gerginlik endişe yaratıyorsa sende mutlaka sor druna en azından telefon aç, için rahatlasın canım...  

02/01/2012 09:38:00

Günaydınlar Yonca' mm :)

Şimdi nasılsın, geçti mi kusma sıkıntın :( Bir daha olmaz umarım :( 

Bir de sanırım o haftalarda minnoş göbek deliğine yakınlaşmaya başlıyor, o da haliyle organların yer değişimine sebep :) Ama tabi biz ister istemez bunu merak ediyoruz en güzeli doktorundan bi bilgi al Hülya ;) 

02/01/2012 09:47:00

Yoncaa geçmiş olsun...
Aman benimde artık biter dediğim dönemde olmuştu birkaç kez kusmalar hemde akşamları :D tersti biraz benim saatler :D

02/01/2012 09:59:00

Kızlar teşekkür ederim, iyiyim şimdi. Bi bardak şekerli çay içtim ilginçtir iyi geldi. Ben çok bulantı çektim ilk zamanlar neredeyse uyurken bile bulanıyoru midem. Öyle her yediğimi değil ama günde 2 kez fix kusardım. Son 2 haftadır kesilmişti. Unutmuşum 2 haftada:))) Geçti gitti, olsun iyidir:)))

Benimde yarın dr günüm. Buluşma günümüz yani :))) Heyecanlıyım yine. Ayyy gün geçmiyor böyle zamanlarda... Kar neredeyse hiç kesilmedi bakalım nasıl gideceğiz... Doktorumuz avrupa yakasında...

Ayşegül bunu hiç duymamıştım niye göbek deliğine yaklaşıyorki acaba?

02/01/2012 10:11:00

Bebişin gelişimi ilerledikçe yukarı doğru ilerliyor.. her aşamada göbek deliğine doğru yaklaşıyor :) Benim dr. bu şekilde tarif etmişti, sonrasında da zaten göbiş büyüyor :)

02/01/2012 10:17:00

Ay yerim ben onun yaklaşmasını:))))

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
0-40 hafta arasındaki hamileler

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...