YENİ HAMİLELER..2012 DE ANNE OLACAKLAR-3

Ynt: YENİ HAMİLELER..2012 DE ANNE OLACAKLAR-3

02/06/2012 12:58:00

Sanırım 2. hamilelikler de daha erken hissedilebiliyormuş. Ben biraz daha bekleyeceğim:)))

Sen nasılsın BanUcum? Kar kalktı daha rahat gidip geliyorsundur işe?

02/06/2012 13:01:00

İyiyim Yoncacım, sırt ağrılarım ve kasık ağrılarım oluyor ama bebişim ne getirirse başım üstüne :) Hiç şikayetçi değilim. Evet kar gittiğinden beri daha rahatım en azından artık evimde kalabiliyorum :)) Ama Çarşamba günü yine geliyormuş kar :((( 

02/06/2012 13:03:00

Evet öyleymiş geliyormuş yine, hiç istemiyorum yetti bana bu sene kar!

02/06/2012 13:03:00

YONCACIM SAKIN ENDİŞE ETME İKİNCİ HAMİLELİKLERDE ERKEN HİSSEDİYORSUN ÇÜNKÜ TANIYORSUN ARTIK...HA BEN DE AMAN AMAN HAREKET DEĞİL PIT PIT O DA SIK SIK DEĞİL CANIM..DAHA 2-3 KEZ HİSSETTİM BELKİDE YANILMIŞIMDIR...ÖYLE SANMAK BİLE İYİ GELDİ DOĞRUSU...

CANIM YA SEN NİYE AMNİYOSENTEZ OLUYORSUN Kİ BEN ANLAMADIM...BEN İKİLİ TEST YAPTIRDIM ÇOK ŞÜKÜR İYİ SONUÇ AMA AMNİYOSENTEZ NİYE YAPTIRIYORSUN???

02/06/2012 13:06:00

Hülyacım ben 42 yaşındayım:)))  Amniyosentez benim için gerekli... Üzülmeyin kızlar kendimi amniyosentez fikrine alıştırdım, hazırım:))) Korkmuyorum... Herşey yolunda gidecek.

02/06/2012 13:09:00

Yonca birşey söyleyeceğim. ikili testlerini yaptırdın sanırım. üçlü ya da dörtlü testlerini yaptır sonuçlar iyi ise amniyosentezi zaten gerekli görmeyeceklerdir. ama risk yüksek çıkarsa gerekli derler - ki ben reddettim ve detaylı ultrasona girdim çok şükür bebeğimin gayet sağlıklı olduğunu hiç bir problemi olmadığını söylediler. inşallah senin bebiş te çok sağlııklıdır. şimdiden yaptırmam lazım diye kendini şartlama bence. yaşı ileride olan herkes yaptırmak zorunda diye bir kanun yok.

02/06/2012 13:18:00

Yoncacım anlıyorum da yaş bir kriter değil bence diğer testler de risk düşükse yaptırmak gerekmez diye düşünüyorum...

ama eğerki yaptırman gerekirse için rahatlar yaptır tabi hem öyle korkulacak bişiy de deeğil..yeterki iyi bir doktor yapsın..benim 26 yaşındaydı arkadaşım risk yüksek çıktı diye amniyosentez yaptı doktoru hiçte zorlanmadı yaptırırken...şimdi oğlu 4 yaşında Maşallah çok sağlıklı...

İnşallah yoncacım herşey güzel olsun...

ha pıt pıt falan dedim ya belki de karıştırmışımdır yada öyle olsun istediğimden öyle sandım sanırım...ha bu arada uyandıktan hemen sonra sırt üstü bir müddet yat..hareket etme...bu şekilde hissedebilirsin belkide...tabi tatlı yiyip su içmekte hareketlendirir...

sağlık olsun da hepsi olur İnşallah...canını sıkma sen..çok hareket edecekler daha çok İnşallah :)))

02/06/2012 13:36:00

Çok iyi bir Dr um var Hülyacım. Amniyosentezimi de oldukça önemli bir başka  prof yapacak. 11-14 testimi de o yapmıştı. İçim böyle daha rahat olacak. Risklerinin de abartıldığını düşünüyorum. Çok ilerledi artık amniyosentez teknikleri. Teşekkür ederim ilginiz için, dua edin lütfen yolunda gidecek inşallah herşey:)))

02/06/2012 13:38:00

Kalbimiz ve dualarımız seninle ;) Çok güzel haberler alıcaz , minnoşta çok sağlıklı sende, inanıyorum ben :)

02/06/2012 13:39:00

dualarımız seninle Yoncacım. evet riskler abartılsa bile ben o ihtimali göze alamadım cesur değildim. olsun benim içim rahat. Allah hayırlı sonuçlar çıkartsın inşallah.

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
0-40 hafta arasındaki hamileler

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...