YENİ HAMİLELER..2012 DE ANNE OLACAKLAR-3

Ynt: YENİ HAMİLELER..2012 DE ANNE OLACAKLAR-3

02/08/2012 10:32:00

Anne sütü mucizesi:

http://www.egitimcianne.com/208/

Yazılarını incelemenizi tavsiye ederim.

02/08/2012 11:41:00

yemekten dönmediniz mi anneler? of yaaa yemekten 1 saat sonraki şeker ölçümüm 241 çıktı:( halbuki sabah ve dün akşam gece falan çok iyiydi. yemekte de mercimek çorbası, tavuk pane (2 köfte büyüklüğünde ama bu pane yağda kızarıyor), 4-5 kaşık kadar pirinç pilavı ve yağsız tuzsuz salata bir de 1,5 dilim ekmek. tabi çıkar şeker değil mi?

02/08/2012 11:46:00

Ben geldimmmm =) 

241 mi hmmm. sınırı nedir? yağda kızarmış yeme, ızgarayı tercih et. pirinç pilavı yerine bulgur pilavı ;) Pirinçta nişasta olduğu  için hamilelikte pek yenmemesi önerildiğini duymuştum, ben yemiyormuyum, hayır yiyorum ama bulgura döndüm artık :')

ekmeği kepekli ye, ya da tam tahıllılardan tercih et ;) Hemen panikleme, herşey elinde, görceksin geçicek ;)

02/08/2012 11:52:00

Eminecim bir bebek 5-6 aylıkken diş çıkarmaya başlar ama bu süreç her çocuk için aynı değil, bazılarının daha erken çıkabildiği gibi bazen 1 yaşına kadar diş çıkarmayanlar da olabilir ama ortalama 6 ayda başlar ve 1 yaşına kadar 6-8 tane diş çıkar
Dilek panikleme hemen ama biraz daha dikkat, sana bir diyet listesi falan vermedilermi, keşke isteseydin. Pirinç şeker oranı yüksek bir besin, ekmek de öyle ama hepsinin çaresi var. bazen anlık yüksek değerler görebilirsin ama bunu en aza indirmelisin, böyle giderse doktorunla tekrar konuş belki insülin ihtiyacı olabilir. ama dediğim gibi tek bir değerle hemen panikleme şeker :)

02/08/2012 12:01:00

Selam hanımlar....

Yemekler yenmiş afiyetler olsun hepinize. Ben aç kaldım bugün :( çok kötüydü yine yemek.. Masadan aç kalkmak ta ayrı bi zor yaaaa

Dilekcim, kızlar söylemiş zaten.. Doktorun verdiği listeye bağlı kalmaya çalış. Hergün listeyi ayarlayamam diyosan değişim alternatifleri verebilir doktorun, su yoksa yerine bu , bu yoksa yerine su gibi yani :D:D

Kızartma şekeri ne kadar etkiler bilemem ama pirinç pilavı ve ekmek olayında Ayşegüle katılıyorum :) mümkün olduğu kadar yememeye çalış. Tabi başka çaren olmadığı durumda aç kalma ama bunlar şekerin hızlı yükselmesine neden oluyorlar diye biliyorum ... Tarçın olayını bende duymuştum. Bizim iş yeri sahibi şeker hastası ve gün içinde tarçın çayı içiyor. Yani 1 bardak sıcak suyun içinde tarçın çubuğunu bekletiyor bir süre, demler gibi sonra onu içiyor. Şekeri dengelemek için iyiyymiş. Doktoruna sor ve sende dene gerçekten iyi geliyorsa :))

02/08/2012 12:03:00

sağolun kızlar. evet Necla ben de insülin kullanmak istemiyorum. diyet listem var ama öğle yemekleri için yapacağım birşey yok ne çıkarsa ondan yiyorum. ama artık ne yememem gerektiğini biliyorum. ya çok düzensiz gidiyor. 3-4 kez iyi çıksa şekerim sonra birden hooopppp yükseliyor. anlamadım. 10 dk sonra yine şeker ölçümü yapacağım tokluk 2.saat ölçümü. bakalım ne çıkacak. ceviz mi? hemen yiyorum. kepekli ekmek hamilelikte önerilmiyor vücutta demir tutulumunu engelliyormuş.

pijama takımı iyiymiş 5 tl.

insüline başlama sınırı 300 pirinç şekerin düşmanı dilekcim dikkat et moralinide yüksek tut 

tarçını ben duymamıştımmmmmm, e bizde içelim o zamansa, zararı olmaz herhalde.. akşama bi tarçın yapim ben =))) 

Ya Neşeciğimmmm ben seni rüyamda gördüm hayırolsun :D ama nası gördüm bilmiyorum çok karışıktı ama gördüm :D :D rüyalarıma girmeye başladın :)))))))))

Dilekcim kepekli ekmek protein, lif ve folik asit açısından aslında öneriliyor. Aksine diğer ekmekler pek önerilmiyor. Dediğin de doğru, aşırı kepekli ekmek tüketimi de demir eksikliği yapıyor. Ben günde 4 dilim kepekli ekmek yiyorum. Ama günde 1 tam kepekli ekmek yiyen arkadaşlarım da var :)) işte aradaki bu farkı korumak lazım diye düşünüyorum..

Ve her ne olursa olsun fazlası zarar.. Ölçüsünde tüketmekte fayda var :) 

02/08/2012 12:04:00

tarçın çayı olabilir Neşe sağol cuma günü doktora gideceğim sorarım.

02/08/2012 12:04:00

Rüyandamı gördün :)) ahahhahah  artık rüyalarınıza bile girmeye başladım desene :D:D:D ne hatunum ama :D:D:D:D

Hayır olsun inşallahhhhhh :)))))))))))))))))  merak ettim bak. hatırlarsan anlat mutlaka

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
0-40 hafta arasındaki hamileler

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...