YENİ HAMİLELER..2012 DE ANNE OLACAKLAR-3

Ynt: YENİ HAMİLELER..2012 DE ANNE OLACAKLAR-3

02/09/2012 05:29:00

senembay ALlah razi olsun. bende oyle düşünüyorum ama bir az korkuttular beni) hayırlısı olsun diyorum)) ama bende hiç sancı falanda olmuyo. bazi arkadaşlarda az az günde 1-2 defa oluyomuş... bende neden olmuyo.... bi sorun mu var acaba

02/09/2012 05:30:00

bende 40 +5 te hiç sancı yoktu bir sorun yok merak etme

02/09/2012 05:34:00

eminecim sen normal dogum mu yaptın canııım?? ya sonra sancı olmaz keserler beni )))

02/09/2012 05:35:00

aysel sen kötülaflara kulağını tıka,hatta sustur onları,binlerce yıldırne ilkel şartlarda kadınlar doğurmuş,ben mi yapamayacağım de..:))ayrıca gönderdiğimyazıları oku mutlaka...benim suyum geldi,hiç sancım yoktu hastaneye gittiğimde..suni sancı verdiler,1ssat sonra doğumyaptım,toplasan yarım saat sancı çektim  ve kesinlikle dayanılamayacakbişey değil..ki suni sancı doğalına göre çok daha zormuş..ayrıca dikişler de hiç ağrımıyor,sezeryan dikişindense bu hiçbirşey..

02/09/2012 05:42:00

Ben 15 saat suni sancı verilmesine rağmen sancım gelmediği için spinal ile sezeryan oldum.sancı olmayınca açılmada olmadı sancın olmalıki açılmada olsun.Ben normal doğum die ısrar ettim dra. sezeryan olur böyle giderse diyordu hem kilolu hemde ters olunca.36.haftada döndü ama kiloluydu 4 kiloyu pek normal olrak doğmasına izin vermiyorlar çeşitli riskleri var bu riski almak istemiyorlar.çok dikişin oluyor filan.

02/09/2012 05:44:00

ve bebeğim içerde çok kaldığı için doğumdan sonra her tarafı kabukluydu.yani allahtan hayırlısını dile sağlıklı olun yeter geri bütün acılar geçiyor ben hiç birini kötü hatırlamıyorum

02/09/2012 05:57:00

evet eminecim,senin bebeğin tosuncukmuş maşallah...benimkisi 3kiloydu sadece...yani açılma olmayınca mecbur kalınıyor zaten..ben çok yürüyüş yapmama bağlıyorum,kısa sürede açılma olmasını...ama özellikle son dönemlerde bol bol yürüyüş yapmak gerek..kesinlikle çokfaydalıydı..nemli olan sağlıkla bebişlerimizi kucağımıza almamız..ama tümşartlar uygunda normal doğum yaşanmalı bence..allah bağışlasın bebişini de eminecim..güzelgünlerde büyüt inşallah..

02/09/2012 05:58:00

günaydın güzel anneler:) Aysel çok az gelmiş herşeyin hayırlısı canım korkma sadece bebeğini kucağına alacağın anı düşün herşey onlar için. göreceksin sonradan amaannn o kadar dert ettiğime değmedi diyeceksin:)

02/09/2012 06:07:00

tşk ederim senem güzel dileklerin için.Sende inşallah yine güzel bir doğum yaparsın.Ben çalışıyordum pek yürüyüş yapamadım eve gelmem akşam 6 yı buluyordu yemek filan derken bir hal yatıyordum hastanede çok yoruluyordum zaten işte bebekte tombik oldu çok zor taşıyordum.Hayırlısıya gerçekten ama normal doğuma bir problem yoksa sonuna kadar israrcı olmalarını tavsiye ediyorum hamilelere.Eğer sezeryana karar kılındıysada genel anestezi değilde spinal anesteziyi tavsiye ediyorum doğum sonrası ağrın çok olmuyor bebeğinle şöyle bir ilgilendikten sonra yaklaşık 4 saat sonra sızlamalar başlıyor.hemen emzirebiliyon bu çok önemli süt salgılanması açısından sezeryanla olanların sütünün geç gelme nedenlerinden biride hemen emziremiyor olmaları.

02/09/2012 06:08:00

Gunaydın dilekçim nasılsın:)

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
0-40 hafta arasındaki hamileler

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...