YENİ HAMİLELER..2012 DE ANNE OLACAKLAR-3

Ynt: YENİ HAMİLELER..2012 DE ANNE OLACAKLAR-3

02/09/2012 13:03:00

ben de olabildiğince bekletmeyi düşünüyorum canım. zaten genelde 38.haftadan itibaren doğumu beklerlermiş yani illa 40 hafta dolmalı diye birşey yokmuş. herşeyin hayırlısı.

Eminecim gerçekten çok tuzlu görünüyor ama ben daha önce içtiğimde tadı aynı turşu suyuna benziyordu. yani çok acayip tuzlu bir tadı olsa nasıl içebilir ki insanlar? ama evet harbi tuzlu. o yüzden 1 şişe birden değil de 1 çay bardağı falan içilse olur gibime geliyor sanki. bilemiyorum.

02/09/2012 13:04:00

:)))))))))mazallah sonra ödem olursun.az içi:)))))))))))

02/09/2012 13:07:00

:))) Evet özlemcim daha erken ama sezeryan olacağı kesin bu yüzden merak ettim. Gelişimi için elbette normal doğum tarihine ne kadar yakın o kadar iyi. Merak ettim sadece neden erkene çekiyorlar genel de diye? Drcuğum bilir bak bunu ama ortalarda yok..:)))

02/09/2012 13:08:00

slingi nurtide öneren anneleri çok görmüştüm çocuğun omurga gelişimi açısından iyi olduğunu okudum.

02/09/2012 13:09:00

ay evet aslında tansiyon ve ödem problemi var tabii. neyse ben biraz daha düşüneyim aslında pek sevmem ama şifa niyetine içeyim istedim. bilemiyorum hala kararsızım.

02/09/2012 13:10:00

Benim bildiğim normal doğum başladığında sezeryana almakta bir risk çünkü doğum kanalında sıkışabilir bebiş .normal doğum süreci başlamadan yani böyle bir riski almadan sezeryanı planlıyorlar.

02/09/2012 13:11:00

ya resimleri gördüm de sanki çocuk içinde sıkışıyormuş gibi. bir de sanki çarşafı dolamışsın üzerine içine de çocuğu koymuşsun gibi duruyor. ben beğenmedim sling olayını. faydalı olabilir tabii buna diyeceğim yok tabiiki. ama o kadar paraya değecek bir şey değil bence.

02/09/2012 13:13:00

karadenizlilerin keşanları var öyle sırtlarına bağlarlar çocukları aynı onun gibi buda gerçekten çok para vermeye değecek bir şey mi bilmiyorum kullanmadım ama pişmanın güya arabada taşıdık ama durmadı hep kucağımdaydı aklım başıma geldiğinde çok kilo almıştı onutaşıyamazdım

02/09/2012 13:15:00

Dilek' cimmm olsun sitemlerine lafım yk :) sesimiz çıkmadığında meraklanıyoruz haliyle ;)

Yoncam valla bu slingler bana da önceleri çocuk açısından sıkıcıymış gibi geliyordu ama aslında aldığım öneriler ve okuduğum kadarıyla bebeğin omurga gelişimi için çok rahatmış. Zaten hala daha dğuda olsun ya da karadenizde falan tarla da ne bilim arazide çalışan anneler de bebiklerini sırtlarına bağlıyorlar :)

Geçmişten gelen bir uygulama, şimdi metropollerde de yaygınlaşmaya başladı. Ben alırmıyım bilemiorum, tam yaz bebeği olcak o yüzden ufaklık terler mi terlemez mi sıkılır mı diye düşünüyorum.

02/09/2012 13:17:00

benim oğlum gibi çok kucak isterse doğumdan sonra alabilirsiniz bence şimdi kullanıp kullanılmayacağı malum para vermeye değmez benim fikrim bu ihtiyaca göre netten verilir sipariş

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
0-40 hafta arasındaki hamileler

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...