YENİ HAMİLELER..2012 DE ANNE OLACAKLAR-3

Ynt: YENİ HAMİLELER..2012 DE ANNE OLACAKLAR-3

02/10/2012 13:04:00

Merhaba kızlar neler oluyor orda, silkelenin kendinize gelin Şubatın ortasındayız, şurda bahara bişey kalmadı... Havalar Nisan'a düzelmiş olacak. Kendimizi koca göbeklerimizle sokaklara atacağız... Cafelerde en güzel hamile kıyafetimizle yayıla yayıla portakal sularımızı içip kaçamak tatlılar yiyeceğiz. Herkes göbeklerimize bakıp gülümsiycek bizde onlara gülümseyeceğiz...  Arkadaşlarımızla buluşacağız, istediğimiz kadar şımaracağız... Bol bol yürüyüşe çıkacağız... Mağaza vitrin bakacağız... Onu mu alsam  bunumu alsam yapacağız...Güneş kemiklerimizi ısıtacak.  Kendimizi denizdir göldür deredir hangi şehirlerde yaşıyorsak su kenarlarına atacağız... Canımız çekti diyeceğiz kocalarımız seferber olacak mangallar yakılacak... Az kaldı kar kalkacak her yer çiçek böcek olacak. Tadını çıkartacağız...Kimimiz bebeklerini kucağına almış olacak. Peşpeşe doğuran arkadaşlarımızın güzel haberlerini alacağız. Biz doğurmuş kadar sevinecek mutlu olacağız.
 Bütün korkuların endişelerin tamamiyle yersiz olduğunu göreceğiz, bir gülüşlerine bir bakışlarına tüm zorlukları unutacağız. Bütün dünyayı avuçlarımızın içine alacağız. Bi güç gelecek hepimize bütün algımız değişecek. Bizde sanki yeniden doğacağız. Tazelik gelecek hepimize, gözlerimiz başka bakacak, dilimiz başka sözlere açılacak, başka duyulacak tüm sesler... Zümrüdüanka kuuşları gibiyiz hepimiz; hem kendimizi yeniden doğuracağız küllerimizden, hemde yepyeni başka bir canı... Hayat bu demek ve bu hayatın en büyük mucizesi... Doğum olmasaydı, hayatta olmazdı. Öpüyorum hepinizi, hepsi geçecek az kaldı, toplanın hadiiiii:)))))))))))))))))))))))

02/10/2012 13:04:00

ayşenaz sorma bende baktımda bana şimdilik çok bol oluyor pantolonlar sanırım bende 3. ayda giycem :D evdekilerde daracık biri patladı hatta zorla girmeye çalışınca 

bol elbise falan ne bulursam onu giyer oldum sabahları zorlanıyorum neyse bu hafta tayt falan alayım çıkıpta yoksa olmayacak 

02/10/2012 13:06:00

ben dondurulmuş sebzeleri direk düdüklü tencerede pişiriyorum hiç erimesini beklemeden :) işte soğanını domates/salçasını koyuyorum kavuruyorum, üzerne de dondurulmuş sebzeyi koyuyorum suyunu baharatını da ayarlayıp kapatıyorum 20-25dk pişiriyorum mis gibim oluyor ;) 

hiç bekleme erimesini dilekcim ;)

Yoncammmm ay nası güzel bi motive oldu bu böle :) :*** süper süper süper geldi, tişkürlerrrrrr <3

02/10/2012 13:15:00

Yaşa Yonca, inşallahhhh :)

02/10/2012 13:16:00

Kızlar, dondurulmuş gıda hamilelikte önerilmiyor diye duymuştum ama ben :((

02/10/2012 13:17:00

yoncacım süpersin...

bak bisde 15 olduk :))) seninle aramızda 1 gün varmış yahu :)))

göbişdaşım benim:)))))))))))))))))))

02/10/2012 13:17:00

selam kızlar almış başınızı gitmişsiniz:) herşey yolunda anladığım kadarıyla,

gamzeye moralim bozuluyor çok yaa, keşke yardım edebilecek durumda olsaydım:(

02/10/2012 13:18:00

evet az tüketmekte fayda var. Taze sebze tüketmek ennn doğrusu. Bazen işten dönünce hiç bişeyle uğraşmak istemiyorum ondan direk dalıyorm buzlukta ne var diye :)))) 

Ha birde hazır dondurulmuş almıorum, kendim hazırlıyorum sebzelerimi :)

02/10/2012 13:20:00

Hülyacım, sbeytekin; Bu aylar da sorunlar aynı....

Bende 3 kiloyu misler gibi aldım. Bir haftadır da tartılmıyorum hani bunu 3,5 a yükseltmişde olabilirim. Kar yağmaya başlayınca düzenli yürüyüşlerim de sekteye uğradı yine:((( 1 tane eşofmanım var ha bire onu giyiyorum. Bi de ben pentiden hamile kilotlu çorabı aldım 2 tane onları elbiselerimin altına giyiyorum ( Hala üstüme olan elbiselerimin tabiii...) İkisini üstüste giyincede oluyor sana tayt...:))) Kısa tuniklerlede yine çorapları giyiyorum. Çöp almadım daha üstüme başıma valla... Sevmedim bi de ben bu baktığım hamile pantolonlarını filan... Daha çok elbise giyerim şöyle mini mini cicibici diye düşünüyorum... Hamile çoraplarını tavsiye ederim...

Ayşegülcüm iyi gelmesine sevindim, öpüyorum peeekkkk çooookkkk:))))
Dilekcim somon ye canım en çok omega somonda...:)))
Oğluşun iyi olmasına çok sevindim... Herşey yolunda gidecek.....

02/10/2012 13:22:00

Yoncammmm..:)))))) birtanesin ya harikasın. okurken yüzümde kocaman bir tebessüm oluştu ve hala yüzümde o tebessüm sanırım yapıştı:)) çok güzel:)) sen bu işi çok iyi biliyorsun çok güzel yazmışsın. okurken gözümde canlanıverdi valla:)))

Banucum bu kendi dondurduğum sebze daha doğrusu kayınvalidem dondurdu. katkısız çok doğal:) hazır dondurulmuş her ürün zararlı bizler için.

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
0-40 hafta arasındaki hamileler

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...