YENİ HAMİLELER..2012 DE ANNE OLACAKLAR-3

Ynt: YENİ HAMİLELER..2012 DE ANNE OLACAKLAR-3

01/25/2012 12:44:00

yani demek istediğim sonuç kötü çıkarsa bunu göze alabilecek misin 

01/25/2012 12:44:00

ayyyyy düşüncesi bile kötü... öyle bir ihtimal gözetmeyin yaaa, herşey çok güzel olcak sağlıklı sıhhatli doğacak minnoş ;) 

zorunlu durumlarda bende olsam kesinlikle tereddütsüz yaptırırdım ;)

Bu arada benim kızçemin hıçkırığı tuttu yine :D göbiş sağa doğru pıt pıt hareketli :D 
kıyamam yaaaaaaaaaa... :)))

01/25/2012 12:45:00

Neşe evet memleketimdeyim ama gel bana sor, mecburi hizmet kurası çektim bu yaz, kızımın şansı herhalde nasıl oldu bilmiyorum çok yakın biryer çıktı, iş ev arası 60 km ama buna da şükürler olsun :)))
Yoncacım sağol canım, grip geçti ama öksürük azalsa da hala zorluyor beni, bir de iş ev arası çok yoruluyorum havalar çok fena kara kış oldu iyice, ondan düzelemedim tam :)

01/25/2012 12:46:00

ya ben de ileri yaş riskli hamile grubundaydım ama çok şükür çok rahat bir hamilelik geçiriyorum. bana da zorunlu dediler ama benim 4 lü test o kadar garip ve uç bir riskte çıktı ki doktor bile ben örümde böyle riskli sonuç görmedim dedi. o gün nasıl mahvolduğumu anlatamam. neyse gittik görüştük doktorla dedi ki tabiiki riskli tarafları var bu amniyosentezin ama ben iyi tarafını da kötü tarafını da anlatmak bilgi vermek durumundayım tabii ki karar senin dedi. ben istemediği söyleyince de peki ben çok sağlıklı bir bebek olacağına inanıyorum dedi. nitekim detaylı ultrasonda herşey normal çıktı. zaten detaylı ultrasonda da %70-80 kesin sonuç veriyormuş. doktorum da raporları okudu çok sevindi ve tehlike yok rahat ol dedi. hem senin için daha erken canım. bence şimdiden kendini bu kadar kasma. herşey iyi olacak emin ol.

01/25/2012 12:47:00

Ah o öksürüğü bende atamadım. Öksürürken doğrucam bu gidişle :D 

Ya cumcum, çatı kontrolü normal doğum yapılacaksa açılmanın kontrolü için yapılıyor :) beni de baya bi tırstırıyor :)

01/25/2012 12:49:00

Riskli ve ileri yaş gebeliklerde amniosentez yapılması gerekir, tabiki korkutucu birşey söz konusu bebeğin hayatı olunca, aslında risk oldukça düşük ve çok kısa sürede yapılan birşey, sen içini rahat tut Yonca, ayrıca Neşeye katılıyorum varsın pıtpıt olsun :))
Ayşegül NST de korkulacak hiçbirşey yok, EKG gibi birşey...

01/25/2012 12:50:00

ben hatırlamak istemiyorum çatı muaynesini allah yardım etsin korkmayın ama korkunca daha kötü

Eminecim böyle bir şeyi aklımın ucundan bile geçirmek istemiyorum. Ama uzun yıllar engelli çocuklarla çalıştım ben nasıl bişey olduğunu gayet iyi bilirim. Allah kimseye yaşatmasın hem aileler hemde çocuklar için ve özellikle bu ülkede çok güç bu iş her açıdan. Bu sebeple bu konuda düşünmek için sonucu bilmek isterim. Bu son derece tartışmaya açık bir konu. Ama bu sayfaların güzel enerjisini, hekesin güzel umutlarını, hayallerini bunları konuşarak başka bi enerjiye dönüştürmeyelim. Hep güzel şeylerden bahsedelim burda, bu hepimize güç veriyor bence...  Ben inanıyorum her şey hepimiz için çok güzel olacak. Doğumlarımızdan sonrada paylaşımlarımız devam edecek:))))

çatı testi ne zaman yapiliyo ki?

ayy ben asıl olayı unuttum size anlatmayııııııııııııııııııııı....

Ben dün gece rüyamda bebişimi gördümmmmmmmm :))))))))))))  normalde bebekleri çok severim zaten. Kucağıma almayı onlara sarılmaya bayılırım böyle içime sokarcasına ....ağlasalar bile :D:D:D

ama bebişimde bana sarılmıştı minik elleriyle.. hatta emzirdiğimi gördüm... duygusunu hatırlamıyorum ama görüntü hala gözümün önündeeee ....

amniyosentez için dedim ya bir arkadaşımdan dolayı iyi biliyorum süreci. Zor elbette, beklemek özellikle .. ama Allah herşeyin hayırlısını versin... Umarım güzel haberlerle atlatırsınız Yoncacım o dönemi. arkadaşımın testleri ve ilk iki gebeliğinin bebeğin ölümü ile sonuçlanması nedeniyle doktor amniypsentez yaptırmalısın demişti. Yaptırdı, sabırla yattı ve bekledi. Ama çok şükür şimdi bebeği 7-8 aylık oldu bile ... çokta sağlıklı maşallah  darısı hepimizin başınaaaaaa

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
0-40 hafta arasındaki hamileler

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...