YENİ HAMİLELER..2012 DE ANNE OLACAKLAR-3

Ynt: YENİ HAMİLELER..2012 DE ANNE OLACAKLAR-3

01/26/2012 07:10:00

benimkide 40 + 5 oldu doğmadı kerata 4 kiloyu geçmişti spinal anestezi ile sezeryan oldum.38. Hafta da mı sezeryana alacak tarih belli mi

01/26/2012 07:13:00

Maşallah çıkmaya niyeti yokmuş senin oğlanın :) Tam olarak tarih vermedi ama 37-38 haftları görmesini isterim ama genelde ikizler ortalama olarak 35-36 haftada doğuyorlarmış. haftaya kontrol var bakalım ozaman ne diyecek. 2 haftada bir artık kontroller.

Benimde spinal olacak büyük ihtimalle bi aksilik olmazsa. Nasıl sonrasında çok sıkıntısı oluyor mu spinalin ??

01/26/2012 07:23:00

ameliyat sonuçta zorluyor seni ama hamile kalsam gene spinal derim bebeğini görüyon sesini duyuyon çok güsel bir kaç gün karında ağrın oluyor dikişlerin acıyor ama suanda belli belirsiz ameliyat yeri baş ağrısı filan olmadı bende 1 -2 günde normale döndüm 

01/26/2012 07:25:00

idrar yolu  enfeksiyonu geçirdim doğumdan 20 gün sonra o daha zordu sonda takılıyorya ondan enfeksiyon kaptım 2 gün hastanede yattım

01/26/2012 07:29:00

Günaydınlar herkeseeee :)

Zeyneeeep, bayıldımmmmmmmmmm süsleree.. Harika olmuş hepsii :) Sende ayrı bi güzelsin bu halinle maşallah :) Ellerinize sağlık vallahi :)

Bu arada, benim dr. da geçen haftalarda ikizleri normal doğumla dünyaya getirtti, ikisi de çok sağlıklılar maşallah :)) 

Spinal anestezi nasıl oluyor ? Epidural den farklı mı ? 

01/26/2012 07:30:00

Günaydın kızlarrr, Özlemcim ne cici şeyler yapmışsınız :) Bende normal doğum istiyor ama şartlar neyi gerektirir onu da bilmiyorum. Hepimiz için hayırlısı.

Hepinize güzel, mutlu ve sağlıklı birgün dilerim.

01/26/2012 07:33:00

Özlemcim bu arada fıstık gibisin :) İkiz olmasına rağmen kilon çok iyi gözüküyor, ben senden daha kiloluyum :))

01/26/2012 07:39:00

biraz farklı tıp açısından bebeğimi uyutim yazarım ayşegül

01/26/2012 07:41:00

Tabii sonuçta genel anestezi de olsa ameliyattan sonrasın okadar ağrı sızı olacak. Ama genelde epidural,spinal daha rahat diye duydum ben de. 

Günaydın ayşegülcüm çok teşekkür ederim..  :)) İkizler derken tanıdığın birinin ikizlerini mi yoksa senin dr hastalardan mı ?  Spinalin epiduralden tek farkı direk omurilik sıvısına yapılıyor ve bekleme süresi olmuyor daha hızlı etki ediyor yani. Epidural de 15-20 dk kadar beklemek gerekiyormuş sanırım. Ben öyle biliyorum yani doktor olanlar daha detaylı anlatır artık :))

Banucum isimler karışmış biraz ama teşekkür ederim ...  Kiloyu genelde karın kısmından aldım :)) Valla aslında ben de şaşırdım nasıl oldu...  Benim zaten normalde de göbek problemim vardı biraz onun için fena da olmadı yani başka yerden pek kilo almamam :) Bakalım bundan sonrası nasıl olacak tabi o da var ama kızlarımın canı saolsun  :))

01/26/2012 07:50:00

ikizler doktorumun hastalarından bir tanesinin. Kendisi bahsetti, doğum da çok rahat geçmiş, hiç bir sıkıntı olmamış :) Ki beni daha da cesaretlendirdi bu durum :)) hani ikizler normal doğdu ben birini mi doğuramıcam gibisinden :))) 

Evet, spinali hatırladım şimdi :)) 

Benim kızı yine hıçkırık tuttu galiba sanırsam :)))) çok hıçkırıyoruz yahu :/

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
0-40 hafta arasındaki hamileler

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...