YENİ HAMİLELER..2012 DE ANNE OLACAKLAR-3

Ynt: YENİ HAMİLELER..2012 DE ANNE OLACAKLAR-3

01/26/2012 17:10:00

Canimcim öncelikle ben hep Allah'a sığındım ve hersey iyi olacak diye düşündüm. Böylece manevi olarak hazırlamış oldum kendimi. Dr. bebeğe ultrasonla uzunca bir süre baktı. Ve igneyle gireceği yeri belirledi. Daha sonra esim( yanında biri mutlaka olsun) ellerimi tuttu hemşirenin birisi göbeğimi kaldırdı ve Dr belki de hayatında görebileceğin en büyük igneyle ultrasondan sürekli kontrol ederek iğneyi batırdı. Yoncacim benim ağrı eşiğim dusuktur belki de o yüzden canım yandı. Bu işlem uzun sürmüyor merak etme hemşirenin digeride igneyle sıvıyı çekiyor. Yeterli miktarda sıvıyı alınca iğneyi çıkardılar. Ve birşeyin icine koyup esime verdiler. Lab. a götürdü. O esnada ben yanımda hemsireyle yattım. Vajinadan fitil uyguladılar. Çünkü işlem sonrası kasılmalar oluyor. Fitil cok rahatlatıyor merak etme. Yaklaşık yarım saat yattıktan sonra ultrasonla bebeğe tekrar bakıyor doktor. Ve sende iyiysen yolluyor. Benim Plesanta onde olduğu için zor olduğunu söyledi. Ertesi gün aynı saatlerde down sendromu için sonucu öğrendik. 3 hafta sonradan tüm sonucları aldık şükürler olsun hersey iyiymis. Darısı basına arkadasım, sana özelden telimi yazarım. Destek için veya konuşmak istersen araman yeterli.

01/26/2012 17:10:00

sana da afiyetler olsun Neşe, sen söylemesen de gözümde canlandı yediklerin, ooooyyyyyy :))

01/26/2012 17:12:00

Adas ne uzun kaldın ya merak ettim seni.

Nese oy oy oy afiyetler olsun.

01/26/2012 17:16:00

Ay canım arkadaşım ya, saol Özlem, çok teşekkür ederim yakınlığın samimiyetin için. Ne tuhaf bi yer burası, vallahi tesadüf değil bu grupdaki kadınların burada birbirini bulması... Ben böyle inanıyorum, birbirlerini hiç görmemiş tanımamış kadınların birbirlerini bu kadar birbirlerine yakın hissetmeleri sencede çok acaip değilmi? Gözlerim doldu...

Ay canım arkadaşım ya, saol Özlem, çok teşekkür ederim yakınlığın samimiyetin için. Ne tuhaf bi yer burası, vallahi tesadüf değil bu grupdaki kadınların burada birbirini bulması... Ben böyle inanıyorum, birbirlerini hiç görmemiş tanımamış kadınların birbirlerini bu kadar birbirlerine yakın hissetmeleri sencede çok acaip değilmi? Gözlerim doldu...

Ayy saol Yonca yaa, ne güzel söylemişsin çok hoşuma gitti :)) Ben burada bir anne adayı olarak bulunuyorum, daha önce hiç yaşamadığım bir heyecanı sizlerle paylaşmak için, doktor olarak değil. Zaten normal hayatımda da sevmem bilmişlik taslayanı, ahkam kesenleri dr olsun olmasın sevmem yani... Daha önce de söylediğim gibi tıbbi bilgiler ayrı ama çocuk büyütmek tamamen tecrübe işi, yaşamak lazım diye düşünüyorum :))

Sagolun kızlar daha iyi sofralar sizin olsun :)))

01/26/2012 17:18:00

Aynen bende yoncacim. Hepimiz samimi duygularimizla yazisiyoruz bence o yüzden ortamımız böyle guzel. Seninde iyi gecicek bence amniyosentez ve diğer hersey.

01/26/2012 17:20:00

E  gördünmü bak Dr Özlemin yazdıklarını Özlemcim, gerçekten sıradışı kadınlar biraraya gelmiş buraya... Ben tsk ederim hepinize:)))

01/26/2012 17:21:00

Ne güzel söylemiş Özlemcim, Allah'a sığındım hep demiş, dua etmek manevi hisler o kadar önemli ki, yanında herşeyden öte bir varlığın varlığını hissetmek, Allah yardımcın olsun, hiçbirşey hiçbirimizin elinde değil çünkü...
Adaş dedim ya bir koşu hamama gittim geldim ;)))

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
0-40 hafta arasındaki hamileler

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...