YENİ HAMİLELER..2012 DE ANNE OLACAKLAR-3

Ynt: YENİ HAMİLELER..2012 DE ANNE OLACAKLAR-3

01/30/2012 11:20:00

Oy maşallah  oğlana...:))) İşallah tahlillerde iyi çıkacak. Herşey yolunda gidecek inşallah... Bende bu hafta perşembe gideceğim dr a... Bakalım bizim tatar balası ne alemde? 

Ben çok çay kahve tüketen biriydim, hele türk kahvesi... Şimdi neredeyse hiç içmiyorum. Günde belki 1 bardak açık çay... Canım istemiyor hiç. Annenm dün Türk kahvesi yaptı döktüm vallahi çaktırmadan... Az tüketmekte yarar var...  

01/30/2012 11:27:00

ya kahve içmiyorum haftaiçi. sadece hafta sonu kocamla beraber içiyorum. ama çay içiyorum valla. zaten içtiğim bir çay bir de su. başka birşey içmiyorum.

tatar balası hahaha:)))))) aynen ben de istiyorum tatar balası olsun ama melez olacak. eşim şimdiden kendine benzediğini iddia ediyor bebeğin:)))

01/30/2012 11:38:00

Bizimki de melez ama tatarların genleri çok kuvvetli bizimki muhtemelen babaya benzer bu yüzden:))) Erkekler genellikle çocukların kendilerine benzemesini istiyor, doğduktan sonra kendilerine benzediklerini söylüyor, en olmadı hani hiç benzemiyorsa bebek huyunu suyunu benzetmeye çalışıyorlar:))) Benim  genel izlenimim bu. Belki de hamilelik ve doğum meselesini ne olursa olsun biz  yaşadığımız için bir yerinden bu şekilde dahil olmak ya da pay çıkartmak içgüdüsüyledir... Baba adaylarına da yazık ya genellikle çok şaşkın oluyorlar, hele ilk bebekte:))) 

01/30/2012 11:50:00

yemek sonrası nasıl uyku bastırdı anlatamam. biraz dolanıp geleyim hava alayım.

01/30/2012 12:01:00

oh maşallah... çaylar kahveler ve hatta sigaralar konuşulmuş... :))) valla bende içiyodum sigara.. ilk zamanlar hiç aklıma gelmedi hatta kokusu bile kötü geliyordu, tiksinirim diye umut ettim ama 3 ay geçince herşey eski haline döndü. Ama ben tahmininden daha kolay kurtuldum sigaradan hep ya dayanamazsam diyodum ama dayanılıyormuş..

01/30/2012 12:22:00

valla söz konusu bebeklerimiz olunca dayanılıyor Neşecim. ben daha önce çok denedim bırakmayı ama bırakamadım. ama hep diyordum benim bırakmam için en geçerli ve tek geçerli sebep bebek olur demiştim. gerçekten de dediğim gibi oldu. yoksa hayatta bırakamazdım.

01/30/2012 12:30:00

Merhaba Neşecim:)))

Ben ilk bir ay içtim doğrusu birden kesemedim zaten çok gergindim ama azaltarak bıraktım. Elbette içilmemesi gerekiyor ama DR lar bağımlılığı yüksek anneler için günde 3-4 taneye izin veriyorlar. Stresin anneye de bebeğe de daha büyük zarar verdiği düşünülüyor. Ama en temizi içmemek. Ama benim canım çekiyor ne yalan söyliyim... Geceleri bazen  rüyamda içiyorum. Hatta bi gece şöyle bir rüya gördüm. Sigara içiyorum eşimede diyorumki; 1 tane içtim, bu bir rüya, rüyada bi tane içebilirim. Ama  2. yi içmiycem. Çünkü rüya da olsa bebeğimi düşünmek zorundayım.:)))
Ayyy nasıl bir baskı oluşturduysa bende artık:)))

01/30/2012 12:31:00

neler duyuyorum, sigaramııııı, sakın aklınızdan bile geçirmeyin, ne güzel bak bebeler vesile olmuş bırakmaya, bir daha da başlamayın sakın, cızzzzzzz :))

01/30/2012 12:37:00

A süt vericez biz daha ne sigarasıymış teyzesi, cıssss, tü kaka, geldi geçti:)))

01/30/2012 12:45:00

aaa... o neki? hiç bilmem:)))))))))

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
0-40 hafta arasındaki hamileler

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...