Biz yaptirdik

08/24/2010 16:52:00

Biz kizim dogdugunda gobek bagindan kan aldirdik anlastigimiz sirket uzerinden. Amerika'da yasiyoruz, burada sanirim biraz daha yaygin, daha cok secenek var sirketler acisindan.

Dogum aninda gobek bagindaki kan ozel bir aletle alinarak depolaniyor. Doguma sirketten ozel olarak ulak gonderiliyor. Bu kisi depolanan kani alip sogutma merkezine yolluyor. Bu merkezde kan yillar yili saklaniyor. Eger ki ilerde kok hucresi ile cozulebilecek bir hastaliga yakalanirsa aileden biri, alip kullanilabiliyor.

Yani bu kok hucreli kan anne, baba ve kardesler icin de kullanilabilir ilerde. Tabii ki temmenimiz hicbir zaman ihtiyac olmamasi.

Karar vermeden once cok okuduk, arastirdik, aklimiza yatti. Kok hucresi tedavileri hergun gelisiyor, risk almak istemedik. Ancak mikrobiyoloji doktorasi yapan bir arkadasim gerek olmadigini, bilimin cok hizli ilerledigini, kok hucreye gerek kalmadan normal hucrelerden ayni tedavilerin yapilabilecegini cok yakinda soyledi. O sebeple kendi cocuklarina yaptirmadilar.

Normal hucrelerden bu tedavi gelisse de siradan vatandas olarak bunlara erisimimiz ne kadar kolay olur bilemiyorum. Yani pisman olacagimiza, yaptiralim dedik.

Bizim calistigimiz sirket'in web sitesinde cok guzel bilgiler var. Okuyup biraz bilgilenmek isterseniz...saglikli bebekler, cocuklar dilerim herkese.

Ynt: Biz yaptirdik

08/24/2010 20:24:00

Bizde aldırdık kordon kanını hıcde pısman olmadık,ınsallh kullanmaya hıcbırzaman gerek kalmazda,bence cok gereklı..

08/30/2010 08:14:00

Benim doktorum da sedavesila'nın arkadaşının söylediklerini söyledi. Ben de iki arada bir derede kaldım doğrusu. 

Keremseda siz nerede yaptırdınız bu uygulamayı?

08/30/2010 08:18:00

Benım dr.um Ankara Tunalı Hılmıde,buklum skdaydı,onun muayenehanesının alt katı kordon bankası,dr muzunda yönlendırmesıyle orda yaptırdık,ıstersen acık adresınıde verebılırım,su an tam hatırlamıyorum ama.

09/04/2010 14:48:00

Evet alayım mümkünse adresi ve iletişim bilgilerini. Danışmak isterim ona da.

09/06/2010 13:40:00

Adresı Tunalı Hılmı caddesı,Büklüm Sk.NO.53 kavaklıdere/Ankara
tel no:4672288 bu kordon bankasının adresı tel nosu,benım drumda aynı bınada zaten onun ısmıde EsatÜstünOrhon tel no su.4263000

09/06/2010 14:23:00

Çok teşekürler keremseda :)

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Kordon kanı & Kök hücre uygulaması

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...