Selesepet Top Kandil

08/02/2011 14:57:00

Çocukluğumda en eğlenceli olayimizdi. Her Ramazan'ın 15. Gunü ellerimize kağıttan kandiller alır, içlerinde mum yakar, tüm mahalle cocukları kapı kapı dolaşıp selesepet top Kandil şarkısını soylerek her kapıda ayrı ayrı seker toplardik.arada bir kaza sonucu mumlarla kandillerin tutuşmasi soz konusu olurdu. Bu yüzden ben de dahil ağlayan cocuklar.:)şimdilerde eski ruhu kalmamış olsa da anilarimdaki en mutlu anlardan biridir.

"selesepet top Kandil

ac kapıyı ben geldim

ayda yılda bir kere

evinize hosgleldim"

Ramazan'ınız mübarek olsun :)

Ynt: Selesepet Top Kandil

08/02/2011 15:05:00

aaa burada da yapıyor çocuklar bu işi 15.gece:))) şarkı falan yok ama delice kapı çalma olayı var:)

08/02/2011 15:09:00

Evet Gamze .biz cocuklar TRT gelirdi her yıl bafraya. Samsun'un adetiydi. Şimdi tum Karadeniz'de yapılıyor. Çok eğlenceli bisiy cocuklar için.Ramazan geldigi gibi herkes Kandil mum seker hazırlığı yapardı:)

08/02/2011 16:19:00

buraya ilk geldiğimizde Ramazan'ın ilk günüydü 2009'da. 15.gün kapıda o gürültü kopunca ödüm patlamıştı:)

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
İftar ve Sahur Menüleri - Ramazan Sohbetleri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...