tuvalet egitimi ile ilgili

11/20/2010 01:02:00

arkadaslar aranizda erken yasda cocuguna tuvaletini ögreten varsa lütfen bana yazin nasil basardiniz anlatin, bende denemek istiyorum ama bazi insanlar daha cok kücük diyorlar, 10 aylikken bile ögrenen varmis tavsiyeleriniz nelerdir yazarsaniz cok sevinirim..

Ynt: tuvalet egitimi ile ilgili

11/25/2010 12:38:00

genelde çok küçükken öğretilmesi pek tavsiye edilmez.Çünkü genelde ters teptiği söylenir.Benim 11 yaşında bir oğlum daha var,ben onu 2yaşını doldurduktan sonra alıştırmıştım.hiç zorlukla karşılaşmadım.Küçük oğlumuda aynı şekilde alıştırmayı düşünüyorum.

Ynt: tuvalet egitimi ile ilgili

02/02/2011 08:17:00

ben de 18 aydan önce tuvalet eğitimi verilmemesi gerektiğini bir çok doktordan duydum. tuvaletin T'sini söylemeyin diyorlar. 18 aydan sonra bir lazımlık alarak yavaş yavaş başlayın diyorlar. Bir de gözünün önünde atmamak lazımmış, vücutlarından bir parça gibi algılıyorlarmış kakalarını :)

Benim yeğenlerime çok erken başladılar ve gerçekten çok geç öğrendiler o yüzden erken başlamamak gerekir diye düşünüyorum.

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
16 aylik cocuklarla ilgili hersey

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...