2010 MART ANNELERİ OYUN GRUBU

Ynt: 2010 MART ANNELERİ OYUN GRUBU

02/06/2013 21:36:00

Feyza biz caha henüz korku denebilecek boyutta bişey yaşamadık zor olsa gerek bn birçok şeyden uzak tutmayı başaramadım ama. Tek başarılı olduğum tablet pc bundan uzak tutmak artık tv seyretmektende hoşalnmıyor ben yokken sürekli dedesiyle yada çoğunlukla kendi evcilik doktorculuk puzzle malum bizim ev ahşap dolu ehepsiyle çok güzel oynuyor tabi sizden farklı olarak bizde durup dururken oyun arasında vs baba pis diyip devam ediyor kaldığı yerden artık duymamazlığa gelmeye çalışıyoruz

02/07/2013 08:38:00

Evet bizde de daha önce ayrılık konusunda ciddi sıkıntılar yaşamamıştık. Öpe öpe gönderiyordu. N'oldu 2 aydır anlamadım..Şunu hatırlıyorum bir defasında ben de işten erken ayrılıp eve geldim ve 1 saat kalıp tekrar gitmem gerektiğinde çığlık çığlığa bırakmak zorunda kaldım anneannesiyle..Bu mu tetikledi acaba diyorum senin yazdıklarından sonra Nejla. Allahım 2 yaşta sendrom, 3 yaş korku ve kararsızlık dönemi,  sonrasında ne yapacağız bakalım?Ama bu kreş oldukça faydalı oldu ayrılığa alışma konusunda.. Rüyaları ile ilgili kreş öğretmeni ile konuştun mu Nejla? Bazen onlar sınıfta genel olarak bu konulardan bahsediyorlar ve daha kolay oluyor atlatması. Diğer çocuklar da bahsedince sadece kendilerinde olmadığını, normal bir şey olduğunu kavrayabiliyorlar..
Arzucum bizimki oyuncaklara pek düşkün değil, e tabi evde çok tv açılınca çizgi fillmlerden çocuğa fırsat kalmıyor oyuncaklarla oynamasına. babaanneye de anneanneye de çok tembihledim ama onlar da başedemeyince tv açıyorlar onlara da ne diyeyim.Ben de uzun yarım gün kreşe karar verdim, sonuçta gün içinde izlemeyecek, 4 ten sonra da ben gelene kadar oyalarlar artık diye düşünüyorum. 2 haftadır ben evdeyim tv hiç açılmadı, rahatız. Senden aldığım ahşap oyuncaklar ne kadar güzel, ama bir misafir çocuk gelince Kuzey oynuyor onlarla:))Kıskançlıktan tabii..Bir de pedagog dedi ki evde oyunları siz kurduğunuz için bir süre sonra sıkılır çocuk bu yüzden yaşıtlarıyla oynamasına gerek var dedi.Bakalım değişiklikler nasıl olacak?

02/07/2013 08:45:00

Sevgili pluscore dediğin doğru işe gitmemi istemiyor. Ama mecburum buna alışmak zorunda. Konuşma konusunda bir yuvanın etkili olacağı düşüncesindeyim.
Kuzey erken konuşmaya başladı ,  ben ona hamileyken de sesli kitaplar okur masal anlatırdım, yemek yaparken konuşurdum, doğunca da hep bir yetişkin gibi konuştuk ve asla işaret ederek gösterdiklerini anlamamazlıktan geldik( konuşma ihtiyacı duysun diye). Uzmanlar diyor ya "leb demeden lebleyi anlamayın" diye. Onu uyguladık. Ve çocuk şarkıları söyleyin diyorlar bol bol. Burda 1 tatlı kaşığı müzik diye bir etkinlik vardı bir müzik öğretmeninin verdiği, ona katıldık 7-8 ay. Onun da dil gelişimine faydası oldu gerçekten..Bir de dil gelişimini desteklemek için çocuklarda dil gelişimi destekleyici etkinlik kitapları var evde uygulayabileceğiniz. Bunu önerebilirm. Kolay gelsin  size.. 

02/07/2013 08:53:00

anne olmak ne zor ya ama onlar için herşeye değer dünya tatlısı küçük insanlar:)

02/07/2013 08:56:00

Evet Çiğdemz;  bunu en çok ağlama krizleri geldiği zaman hissediyorum, bir taraftan ağladığı için sinirim bozuluyor, kızmamak için zor tutuyorum kendimi bir taraftan da bu kadar küçük şeyler için kendini hırpalamasına üzülüyorum..

02/07/2013 09:04:00

ayy evet o ağlama krizleri çok sinir bozucu aynen bende sabrediyorum kızmamak için boşu boşuna kendine heder ediyor...fozevcim senin kızınmı vardı nerde yaşıyorsunuz

02/07/2013 09:14:00

Oğlum var; Kuzey..İstanbul Kartal'da yaşıyoruz. Ben nurturia'ya fazla takılamıyorum. İşyerimden buraya giriş izni yok. Eve geldiğimde  de Kuzey'in yanında açmıyorum ve oğlum 11'den önce uyumadığı için de zor oluyor. Şu an tatildeyim o kreşte olduğu için bugün uzun uzun özlem giderdim:))Siz nerdesiniz Çiğdem?

02/07/2013 09:18:00

ben eyüpte oturuyorum(gerçek adın ne)bende fazla takılamıyorum iş yerinden zor oluyor ama arada kaytarıyorum bende evden giremiyorum oğlumun yanında açmıyorum işten genelde giriyorum ..ohh ne güzel tatil havada güzel tadını çıkar:))

02/07/2013 10:39:00

@fozev sanırım biz leb demeden leblebiyi anladık daha bbekken duru da ona alıştığı için ve kolayına gittiği için herşeyi bedeb diliyle anlattı:( çocuk cd leri masallar hepsinu uyguladık,kreş de dahil ama tembelliğe alıştı sanırım.

02/09/2013 20:53:00

BİZİM AY VE YILDA DOĞANLAR OKUL ZAMANLARINI HESPLADINIZ MI HİÇ.BİZİMKİLER MART DOĞUMLU OLDUĞU İÇİN İSTEĞE BAĞLI OLMUYOR BİLDİĞİM KADARIYLA.31 MARTA KADAR OLANLAR ZORUNLU SANIRIM.HESABIMA GÖRE O ZAMANSENEYE KIŞIN DA EWDELER ONDAN SONRAKİ KIŞ ANASINIFI DEĞİL Mİ?

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2010 Mart Anneleri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...