Çocuklara güvenli İnternet gezgini

11/19/2009 14:57:00

Bir senedir falan oğlumla yaptığımız bir aktivite İnternet'te gezmek. Ilgaz'ın ilgisini çekecek şeyler bulmak yaşı küçük olduğu için biraz zordu, biz de Google'da resim aramayı kullanarak çeşitli hayvanlar arardik. Hayvanları Ilgaz seçtiği için çok hoşuna gidiyordu, kavramları karıştırıp "baba  arayalım şimdi" gibi şeyler dediği de oluyordu arada :)

Daha sonra bunun Vimeo ve YouTube üzerinden videolusunu da yaptık, Rusça bilen bakıcısı varken beraber Antoshka'yı seyrediyorlardı örneğin. Tek sakında, resim de video da ararken gelecek sonuçların kontrolünüzde olmaması, yukarıdaki resim arama linkinde "Zürafa" ararsanız, 3. sırada çok garip bir boynu olan bir insan resmi var mesela.

Bunun için çocuklara seçme video'lar gösteren bir site vardı ama kapandı. Yeni keşif KidZui, çocuklar için İnternet tarayıcısı. Önce üye olup, ardından tarayıcıyı indirip kurmanız gerekiyor.

Aslında daha büyük çocukların kendi kendilerine kullanması için tasarlanmış ama Ilgaz'da benle kullanacak artık. Zaten eline uygun mouse'um yok.

Resimler, videolar ve oyunlar var. Çocuklar için güvenli sitelere de erişim sağlıyor, büyük çocuğunuz varsa çok hoşuna gidecektir.

Tek eksiği Türkçe olmaması, ama çocukların bunu pek takacağını sanmıyorum :)

Ynt: Çocuklara güvenli İnternet gezgini

11/19/2009 15:02:00

Antoshka'dan bahsetmişken, Galuboy Vagon'u anmamak olmaz bu arada. Ilgaz ikisini de hala çok severek izliyor (Babacım antoşkayıaçbabacım antoşkayıaçbabacım antoşkayıaçbabacım ...)

07/11/2012 19:19:00

Oyun Parkı

07/12/2012 04:55:00

Antoshka'yı da,Galuboy'u da çok sevdik,teşekkürler...

07/14/2012 09:47:00

Tesekkurler. Ucretli galiba ucreti ne kadar acaba?

07/15/2012 07:15:00

http://www.kidzone.ws/ biz de dolaşırken burayı bulduk

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Anne ve Babaya İnternet Linkleri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...