Ne kadar permatüre?

<1234>

Ynt: Ne kadar permatüre?

01/10/2011 20:00:00

Doğru söylüyosun ergüldoğan.

maşallah nihanbil. senin şansın bebekler sadece 1 ay kalmışküvözde. benimki 67 gün. Hatırlıyorum ilk bir ay çıksa idi benimde böyle bir problemim olmayacaktı.

04/29/2011 20:49:00

slm lar bende 30+2 de ama 4 haftalık gelişme geriliğiyle 26 hafta ayarında 960 gr ve 33 cm olarak doğum yaptım. 4 hafta küzvede 10 günde birlikte toplam 40 gün hastanede kaldı. son iki hfata sadece kilo alımı beklendi hiçbir sağlık sorunumuz yok şükür.  yalnız son 2 aydır ek gıdaya başlayalı az kilo aldık (600 gr 475 gr) çok kaka yapıyor gerçi günde 3 kere falan yeşil mukuslu oluo bazen tahlil yapılcak.   ve önemlisi baş çevresi  geçen ay yarım cm bu ayda yarım cm büyümüş. 38 38,5 39 oldu.(doğduğunda 27 ) dr takibe alcaz dedi çok kafama taktım bende.  baş çevresiyle ilgili yazışmalar olmuş ama aylar geçmiş. ne durumdasınız sorun yşadınızmı. ama oğlumun hareketleri güzel. zaten kafa şeklide  uzun yumurta kafa gibi yani:) 1 aydır dönüyor mesela ayaklar kollar hiç durmuo. takibi falan güzel oyuncak tutması 2 eliyle kavraması herşey yolunda.desteksiz oturamıyor henüz ama yattığı yerden kafa ve omuzları kaldırıo kalkıp oturma çabası var  3 aydır. ama işte annelik çok zor helede pre annelik. emzirmede hala devam ediyor ama sütüm hep azdı mama takviyeli gidyoruz.

05/09/2011 20:44:00

mrblar. benim oglumda 36  haftalık dogdu. fakat benim tahminim ve doktorun dogumum için söyledigi tarihi dikkata alırsak 35 haftalıktır. oglum 2.130 gram dogdu. 46 cm boy baş çevresi 33 idi.
küvezde yatmadı şükür.hareketleri erken dogmasına karşın çok iyiydi kırklıkken başını yastıktan kaldırıyor.3  aylıkken başını tutuyordu.6 aylık civarı sürünmeye başladı.8 aykıkkende kanepe etraflarında sıralıyordu.ellerinide kullanıyordu. herkes çok hareketli diye diye sonunda olan oldu.şuan 21 aylık fakat desteksiz tam olarak yürümüyor.konuşmada yok. baş çevresi bizdede takipteydi fakat kendiliginden normalleşti yani korkulacak bişey olmadı. ortalama 18 aylıkken di.
bıngıldagıda çok genişti oda şükürler olsunki  çok küçücük kaldı. erken dogan bebeklerin stresi çok ayrı bir durum allah herkese kolaylık versin.

06/13/2011 19:45:00

merhabalr herkese,benim oğlumda 1 hafta önce 35+2 de yüksek tansiyon sebebiyle 2.060 gr e 45 cm olarak dünyaya geldi,şu an küezde ne zaman çıkacağını bilmiyoruz. prematüre bebek bakımı konusunda bilgilenmem lazım benimde...

06/14/2011 04:11:00

canım allah bir an önce sağlıklakavuştursun bebeğine.Soracağın şeyler olursa yardımcı olmaya çalışırım

<1234>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Prematüre anneleri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...