Kasım'da doğan bebişler, nasılsınız?

<1234>
12/20/2010 13:57:00

Selam arkadaşlar,
24 kasım'da meleğimi kucağıma aldım,  25 günlük olduk bile, gaz sorunumuz var, kolik gibi seyreden akşam ağlamaları yüzünden gündüzleri ayakta sallanarak uyumaya fena alıştık, gece uykularımız iyi, 2,5-3 saatte bir uyanıyoruz geceleri, 5 kg'a yaklaştık. 40 çıkmadığı için dr dışında dışarı çıkmıyoruz. Sizlerin durumu nedir?

Ynt: Kasım'da doğan bebişler, nasılsınız?

12/20/2010 14:34:00

Selamlar,

Asya Ela da  3 kasımda doğdu.Bugün tam 47.günümüzdeyiz.Gündüzleri akşama kadar mırmır da mırmır yapıyor.Biz 40mız çıkmadan   dışarıya çıktık bile.Kahvaltıya avmye bile gittik=))

12/20/2010 16:11:00

26 Kasım'da geldi Yaman oğluşum :) Göbeği 9. günde düştü. Gaz problemi vardı. Gece ya da gündüz uykularından ani bir çığlıkla uyanıyordu. Sadece emzirince susuyordu ama emerken de hava yuttuğu için yine karnı taş gibi oluyordu gazdan dolayı. 

Dr'umuz Nurse Harvey's diye bitkisel bir şurup tavsiye etti. Ben de rezene çayına başladım. ona da sabah akşam 1'er çay kaşığı veriyoruz. Faydasını gördük, artık yatarken de gaz çıkarabiliyor, ama emzirdikten sonra yine de sırtını pıtpıtlıyoruz. 

Genel olarak iyi huylu bir çocuk. 2 günde bir banyo yapıyor. suyu seviyor diyebiliriz, birazcık cırlıyor ama ortalığı ayağa kaldırmıyor, banyodan sonraki masaja hasta :) 

İyice doyduktan sonra 3-4 saat uyuyabiliyor. Altını her fırsatta değiştiriyorum. Çok şükür pişik derdimiz olmadı daha.

Hastaneye gitmek için dışarı çıktık bir iki kez babaanne ve anneanneye gittik bir kere de ev gezmesine gittik. Hava güneşli olduğunda iyice paketleyip dışarı çıkarmak istiyorum aslında. 

Şimdilik aklıma gelenler bunlar. 

12/20/2010 17:14:00

Alya'm 22 kasımda geldi dünyaya.Maşallah diyeyim genel itibarıyla gayet sakin ve sorunsuz bir bebek,ah şu arada gelen gaz illetide olmasa :( Uykuları gayet iyi,hatta bazen geceleri 5-6 saat kesintisiz uyuduğu oluyor ama çoğunlukla 3 saatte bir kendi kendine uyanıyor emmek için.Emmeye başlayalı henüz 10 gün falan oldu o nedenle şuan tadını çıkarıyoruz doyadoya :)Biz doktora gitmek dışında dışarıya,gezmeye falan çıkmadık hiç,40mız çıkınca tanıştırcam kızımı gezmelerle

12/20/2010 17:19:00

Doruk 12 Kasım da doğdu .355o gr 53 cm ile.

7. günde göbeği düştü.sarılıkla çok uğraştık 4 gece hastanede kaldık fototerapi gördük.
15 günden sonra gaz sancılarımız başladı.aynen natemeli gibi sürekli ıkınma halindeyiz .aslında cıkarıyor ama  tam rahatlaöısken emmek istiyor ve acelesinden hava yutuyor.Dr ne kullanırsanız faydası olmaz dedi ama ben biogaia ve nurse harveys kullanıyorum . dr umuz dayanamayacak olursa paranox verin dedi bisey kullanmanıza gerek yokmus...  

en fazla 2 saat aralıksız uyudu şimdiye kadar.ne kardar tok olursa olsun saat gibiyiz.uykuda sürekli ıkınıyor ve kendince sesler cıkarıyor.sanki nefesi kesilmiş gibi geliyor ve bizi ayağa dikiyor maalesef...

şimde 5 kiloya doğru yol alıyoruz.boyumuz normale gore uzun gidiyor babanın yolunda gidecek sanırım.dogumdan itibaren 3-6 aylık giyiniyor beyefendi:),

bizde her hafta rutin olarak hastane ve sonrasında annenin ecanesini ziyaret ettik .20 gunlukten itibaren komsulara basladık.28. gunde usaktan sakaryaya uzun yol bile yaptık...2 gun sonra 40 doluyor ondan sonra  bizi kimse tutamaz gezmeyi seven anne baba dan baska bişey beklenemez...

12/20/2010 19:19:00

duyguzynp süpersin :) bizim anneler tutuyor bizi yoksa biz de çıkarız her yere :) ama açıkçası hani bu havalarda alışveriş merkezlerine gidilir gezmeye gibi geliyor. orada da emzirmem ya da altını almam gerekirse o kadar pisliğin içine rahatsız ortamın içine çocuğu sokabilir miyim diye düşünmüyor değilim. 

ev gezmeleri aslında o açıdan çok daha sağlıklı ve kolay gibi geliyor. Yaman 55cm kilosu da bir hafta kadar önce 4350 idi. Her sabah uyandığımda yanakları biraz daha tombikleşmiş geliyor. Çok eğlenceli bir şey sahiden anne olmak ve bu kadar minik ve güzel bir şeyle vakit geçirmek... 

Yaz gelse de suyun içine atı atıversek bebişlerimizi :)

12/20/2010 22:34:00

herkese merhaba;
benim oğlum ata 11 kasımda dünyaya geldi. tam 37 haftada doğdu.2700 kilo ve 48 boyla minnacık bir bebekti. sezaryenle doğum yaptım.sütüm gelmedi sonradan geldi ama yetmedi.şimdi mama süt bir arada gidiyoruz. bugün tam 40 günlük oluyoruz. şimdilik çok fazla uyku gaz sorunumuz falan olmuyor.metsil kullanıyoruz gaz için. henüz çaylara başlamadım. başlamalımıyım bilmiyorum. fakat 40ından sonra bebeğin huyu değişir diyorlar ya işin gerçeği korkmuyor değilim. belki o zaman çay takviyesi yaparım. birde ben hiç su vermiyorum vereniniz varmı?
şimdiden memnun oldum tanıştığımıza.
paylaşalım:)

12/21/2010 03:15:00

Anne sütü aldığı sürece su vermeye gerek yok, ben de süt dışında hiçbirşey vermemeye direniyorum, niyeyse zarar verirmiş gibi geliyor, bir tek gaz için annemin zoruyla muskat verdim, onun da yararı pek olmadı, saati gelince geçiyor.

Bebek masajını nasıl yapıyorsunuz, hangi losyon/bebeyağını kullanıyorsunuz, ya da kullanıyor musunuz?

12/21/2010 09:41:00

banyodan sonra johnson bebe yağı kullanıyoruz bir de sebamed losyon aldık ama daha onu denemedik. 

bebek masajı için youtube da arama yapabilirsin, bir sürü video var konuyla ilgili. baby massage diye arama yaparsan  görürsün. 

12/21/2010 18:34:00

ben bebeğimi üşüteceğim diye masaj kısmını biraz geçiştiriyorum galiba:(( hemen vücudunu yağlayıp giydiriyorum. halbuki ev o kadar sıcakki. abartıyormuyum ne. kullandığım yağ chicco. çok güzel kokuyor:))

12/21/2010 18:49:00

demir 15 kasım beklenen doğum tarihine rağmen zorunlu olarak 28 ekimde dünyaya geldi.

doğduğumuz günden beri açız, ilk günden beri saatlerce emiyoruz. hastane çıkış kilomuz 2860 dı, şu anda 5800 olduk.

anne sütüyle besleniyor ama bazen mama veriyorum feci gaz sorunlarımızı azaltmak için doktorun önerisi bir öğün mama bir öğün meme vermem ama ben 2-3 günde bir art arda iki öğün mama verip raahtlatmaya çalışıyorum son 3-4 gündür. inanılmaz gaz problemimiz var, günlerimiz ıkınmakla geçiyor, doktor da ilaç filan vermiyor :(

uyumaktan nefret ediyoruz. günlük ortalama uyku süremiz sadece 5-6 saat. bazen geceleri bazen gündüzleri uyuyoruz, keyfimiz nasıl isterse.

20 günlükten beri gezmeye gidiyoruz, avmler başlıca gezi alanlarımız. arabada sokkata sürekli uyuyoruz, eve hiç girmesek 24 saat uyuyabılırız:)

dogdugu gunden berı eldıven şapka takmadı oğlum, sevmiyor. evde de sureklı cıbıl gezıyoruz. her gun banyo yapıyor. vucut yaglarına karsı alerjık reaksıyon gosterdık 2-3 cesıt denememıze ragmen. seba med ın vucut losyonunu kullanıyoruz bız de. banyo yapmaya bayılıyoruz ozellıkle gobegımıze duş tutulmasına :) ama masaja karsı ozel bı ılgımız ya da ılgısızlıgımız yok.

<1234>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2010 Kasım Anneleri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...