25 Eylül haftası film -"Intouchables"

<1234>

Ynt: 25 Eylül haftası film -"Intouchables"

10/03/2012 07:25:00

Esra elbette farklılıklar var Avrupada ancak bizim toplumumuzdaki gibi aşırı iletişim kopukluğu yok... Hani o korunaklı evlerimizden arabamızla çıkıp hiçbir dilenci veya mendil satan çocukla iletişim kurmamak için sokaklarda minimum zaman geçiren yaşantılarımız gibi değil ordaki orta sınıfın yaşantısı... Orda orta sınıf da aynı metroya biniyor, senin benim gibi okumuş gelişmekte olan ülkelerden kişiler oraya göçmen olarak gidiyor ve orda bu getto sınıflarındaki adamlarla bile oturup birşeyler konuşabiliyorsun... Bir de sonuçta ülke olarak daha refah görmüş bir ülke olduğu için gözü daha tok olabilir ordaki alt sınıfın... Bizde de bu gelişmeler var, banka kredileri sağolsun(!) ancak orada sınıflar arası iletişim biraz daha iyi durumda sonuçta... Ayrımcılık veya her işe her sınıftan insan sokmama olabilir, son zamanlarda artan milliyetçilik de bunları daha tetiklemiş olabilir... Ancak yine de orda bizdeki gibi aşırı korunmacı bir yapı olduğunu sanmıyorum... Ve ilişkiler, arkadaşlıklar farklı sınıflar arasında burdakinden daha kolay kurulabiliyor... Bir Fransız kız dans kursunda tanıştığı bir göçmen asıllı ve kebapçıda çalışan bir adamla aşk yaşayabilir mesela ve belki bu da çok yargılanmaz bizdeki kadar... Bilemiyorum bana böyle geliyor. Ama bunun genel refah seviyesiyle ilgisi var elbette ki.

10/03/2012 10:51:00

bende filimi severek izledim güldüğüm yerler çok oldu filmin en sonunda filme konu olan insanları gösterdi biri hintliye benziyordu daha çok zenci değildi,artı ikiside evlenmiş 3'er çoçukları olmuş falan

10/19/2012 18:56:00

ben biraz geriden geiyorum,ancak izleyebildim ve bayıldım!!! komik / kara mizah tanımlaması ilginç hiç öyle bakmadım filme.Driss'in enerjisi çarptı beni ; adama aşık oldum yahu:)

<1234>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Film/Kitap Kulübü

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...