nedir bu gazdan cektigimiz?

04/07/2010 10:38:00

17 gunlukken basladi, butun gece hic uyutmadi sadece gogsume koydugum zaman uyuyordu. bir sure bitkisel ilaclarla devam ettik. 1 aylik oldugunda ayyuka cikti. fitille zar zor yatistirir olduk. hep 3 ayda biter diye duyduk, 3 ay dayanicaz dedik. 3 ay bitti, 4 ay bitti, kesilmedi. Conformil mamaya basladik, pek bi farkini gormedik. denemedigimiz ilac kalmadi. 5-6 aylikken artik huysuzluk halinde degil krizler halinde gelir oldu, ne gezdirmek, ne emzirmek hicbiri kar etmiyordu, katilana kadar agliyordu. sonunda fitilin etkisiyle siziyordu. en son 1 saat katilircasina aglayinca hastaneye gitmeye karar verdik. yolda yine fitilin etkisiyle sizdi. pazar gunu oldugu icin gitmekten vazgecip eve donduk.ertesi gun doktor kontrolunde doktorumuz isin ciddiyetini anladi ve sut alerjisi olabilir dedi. mamasini neocate ile degistirdik ben de sut urunlerini yemeyi kestim. ertesi gun mucize gibi gaz yokolmustu. 2 ay boyle devam etti. bu arada alerji testi yapildi ve cikmadi ama hassasiyet olabilir dendi. ayni perhize devam ettik.

8 aylikken demire ve birkac sebze haric diger sebzelere basladi. hafif hafif tekrar gaz geri geldi. 9 ayliktan sonra yavas yavas peynire alistirmaya calistik, 1 ay icinde yavas yavas 1 kibrit kutusu buyuklugune geldik. gazdan cildirir hale geldi. gece uykusu filan kalmadi. oneri uzerine baska bir profesore gittik. aglamas soylemi boylemi diye sorular sordu, distir dedi!!! ama gaz filan diycek oldum. peyniri kesin mamadan aliyor zaten onu, su alerji ilacini kullanin 2 hafta sonra kontrole gelin dedi. 1 hafta gecti nispeten daa iyiydi ama arada bazi aksamlar yine gazdan uykusuzdu. dusundum tasindim demirin etkisi olabilir dedim. demiri kestim. pek bi degisiklik olmadi. en son su aklimiza geldi, suyumuzu degistirmistik acaba o olabilir mi dedik,  Spa su aldik. bagirsaklari yormuyormus. dun geceden beri onu kullaniyoruz. 
Dun enginar yedirdim, gece yine korkunc gecti 10-15 kere uyandi. kalkmaya dayanir halim kalmadigi icin babayi yataktan kovduk, yanima aldim. sabaha karsi biraz uyuyabildik. haftasonu son gittigimiz doktorlar kontrolumuz var. bu sefer cok daha ciddi bir sekilde anlatmayi dusunuyorum. hani bana yok distir gaz degildir filan demesin diye. 
bu cocugun bagirsaklarinda bir problem mi var diye dusunuyorum artik. hic gecmeyecek gibi geliyor. 1 yasinda gecti diyenlere inanasim gelmiyor. aglayasim var, uyuyasim var, annelikten baska seyler yapasim var, cok yorgunum....

Ynt: nedir bu gazdan cektigimiz?

04/08/2010 12:40:00

kusmasi yok, reflu oldugunu sanmiyorum.ama dedigim gibi haftasonu cok daha detayli konusmayi planliyorum doktorla.

ya isin garibi sulale komple doktor. teyzem cocuk doktoru, gerci o Adapazarinda o yuzden rutin kontrollere baskasina gidiyoruz ama danisiyorum tabi hersey icin. o da diyor ki Nesecim gececek bunlar her cocukta olan seyler. sonra rutin kontrole gittigimiz doktorumuz her defasinda yok canim gaz degildir artik deyip baska ihtimaller uzerinde duruyor. ben de saf saf himm olabilir tabi peki diyorum.ya da ben mi iyi anlatamiyorum acaba isin ciddiyetini. yok ama bu sefer israrla hayir biliyorum bu cocugun derdi gaz, cikarttigi zaman rahatliyor iste anlamayacakmiyim o kadar diye direticem. bagirsaklada bir problem mi var baksinlar.

bahsettiginiz masajlari yapiyorum ben de. hatta bacaklari karina bastirma konusnda uzman olduk diyebilirim. 3 ay civarinda hic abartisiz ardarda 30 kez gaz cikardigini bilirim oyle !!

bugunlerde yediklerine biraz daha dikkat ediyorum. gaz yapacak sebzelerden vermiyorum. biraz daha iyi gbiyiz ama belli olmuyor ki. bu gece biranda hersey degisebilir.... offff offf.

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Dert Ortağım Benim

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...