mutlu anne sayesinde :)))

01/13/2012 20:14:00

lütfiye annecim sana kocamannn teşekkür ederim.verdiğin tarifle bulaşık makinesi deterjanımı kendim yaptım. hehe :)yalnızca boraksım ve esansiyel yağım yoktu.limonu biraz fazla kullandım.öncesnde pek bir kaynar gibi oldu sonra söndü :) ve denedim bu akşam.az önce makinem yıkamasını bitirdi kontrol edip hemen buraya koştum,o tabletlerden çok daha harika yıkanmınmıştı bulaşıklarım.parlatıcım da elma sirkesiydi :))
  teşekkür etmek istedim.aktara gidicem en yakın zamanda eksikleirmi tamamlıcam.
sıra çamaşır makinesine el atmaya geldi. :))))

Ynt: mutlu anne sayesinde :)))

01/14/2012 08:21:00

merhabalar banada bıldırımısınz bulasık mak. için yaptgnz deterjanı bende o tabletlerden pek memnun deglmde :( şimdiden tesekkurler...

01/14/2012 08:22:00

ben de deniycem yaa hep aklımda zaten deterjanlarım da bitiyor

01/14/2012 08:46:00

bende deneyecektim anneme sordum bikaç malzemesini sende varmı diye o da var da naapıcan dedi bulaşık makinesi deterjanı yapıcam deyince aman kızım başımıza iş açma al bende bisürü fazla tablet var deyip paket paket verdi :)))

01/14/2012 08:52:00

bir süre sonra bulaşıkların (özellikle camların) bulanıklaştığını okudum tarifin olduğu forumda buna bir çözüm arıyordu en son mutluanne buldumu bilemiyorum.

01/14/2012 09:17:00

Canım sonucun memnun etmesine sevindim.

bulanıklığa çözümü ise,hazırladığım karışımı eritip bulaşıkların üzerine dökmekte buldum.sanırım benim makina eski olduğu için bu sorunu yaşadım.herkes aynı sorunu yaşamaya bilir.

Eğer sizinde bulaşıklar bulanık çıkarsa aklınızda bulunsun.hazırladığınız karışımı eritip makinayı çalıştırmadan önce makinanın içine bulaşıkların üstüne dökün memnun kalacaksınız eminim :))

Tüğçe canım anneni çok iyi anlıyorum :)bizim evde de aynı cevabı eşimden duyuyorum en az on kez.Durduk yere ne iş karıştırıyorsun deyip söyleniyo sürekli :))

01/14/2012 10:02:00

o karısımın tarifini alabılırmıyız mutlu anne

01/14/2012 10:45:00

eşimi hoşuna gitti dün.bir de sonucu görünce tamam bundan sonra markettendeterjan almak yok dedi.kendisi pek bi kimyasal karşıtıdır.
bulanıklık dün olmadı ama olduğunda deneyeceğim tekrar teşekkürler

01/17/2012 11:41:00

ay ne güzel.. valla eşler önce ne yapıyorsun diyor ama bizim evde çamaışır, bulaşık makinesi deterjanı, sıvı sabun, banyo sabunu, krem masrafları bitince.. Eşim çok memnun oldu !!:)) Hem biyolojik hem ekonomik çok sevdim deyip duruyor..:) şimdi sabun cevizinden bir de parfümümü evde yapsam tam olacak

01/17/2012 12:51:00

parfüm yaparsam bana da haber et ok :)

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Tecrübe-Bilgi Paylaşımı_Doğal Temizlik Doğal Yaşama Merhaba

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...