GÖZ ÇAPAĞI

01/04/2012 22:23:00

OĞLUMUN GÖZÜNDE 2 HAFTADIR ARA ARA ÇAPAKLANMA OLUYO. YALNIZCA SOL GÖZÜNDE. BİLGİSİ OLAN VAR MI. FİZOLOJİK SERUMLA SİLİYORUM. BİR DE İKİ KEZ SÜTÜMÜ DAMLATTIM AMA GEÇMEDİ.

Ynt: GÖZ ÇAPAĞI

01/04/2012 22:36:00

Konjuktivit olmus olabilir.

Bakteri kapan goz kizarir ve capaklanir

Ama bebegin cok kucuk bi doktora danismanda fayda var

Bulasicidir diger goze de gecebilir

2 tane damlasi var isimlerini istersen ozelden yazarim

Elbette doktora danismakta fayda var

Benim cocuklarimda bir kac defa oldu

Genelde kisin yagisli havalarda daha sik gorulur

Kasinir batma yapar

Tedavisi goz damlasi antibiyotikleridir

01/04/2012 22:48:00

Benim kızımda da olmuştu, göz doktoru ılık suyla kompres vermişti..
Steril gazlı bezi eczaneden alıp, kaynamış, ılımış suyla gözlerini burun kanatlarının kenarından yani gözyaşı yoluna doğru hafif bastırarak siliyorduk..
Yenidoğanların gözyaşı kanalları dar olduğu için çok sık oluşan bir durum olduğunu söylemişti..
Bir süre kullandık, sonra yavaş yavaş azaldı ve geçti..

03/03/2012 18:03:00

Benimde de oglumda olusmustu. Kaynamis ilimis su ile gozlerini siliyorduk. Ancak surekli devam ediyordu. Bir masaji var. Onu ik gun yapinca ilaca da gerek kalmadi. Arada aklima geldikce yapiyorum. Duzeldi cok sukur.

03/03/2012 18:30:00

Damla önerirlerse kullanmayın, bütün göz damlaları antibiyotik içeriyor. Bizde yaşadık aynı durumu masajla düzeldi.

03/22/2012 09:50:00

eskiler yani annemlerden bilirim ılık çaya pamuk bandırıp öyle silerlermiş çok ii gelirmiş ama ben denemedim açıkcası öyle bir sıkıntım olmadı.ama kulaktan duymuşluğum var bu çay olayını ama yinede dr danışmakta fayda var  danışmadan kullanmayın derim ama alternatif tıp herzaman yardımcı olmuştur bana :)

03/22/2012 10:04:00

Aynı çapak hatta tek gözde bizde de var.Biz de aynen handepamuk'un dediği gibi burnuna masaj yapıyoruz.Doktorumuz biraz sert yapmamızı söyledi.Çünkü bir kaç aydır yapıyoruz ve geçmiyor bu ay çok daha sert yapıyoruz.Geçeceğe benziyor.Ayrıca baby fiz(serum fizyolojik bir damla) siliyoruz.Ara ara da çayla pansuman yapın dedi doktor,bunların hepsini sıksık yapıyoruz.
Umarım sizinki de bizimki de en kısa sürede iyileşir

03/30/2012 19:48:00

Benim bebegimde de aynı sorun var, sadece sol gözünde. Göz doktoruna da gittik.

Bır losyon verdi göz Capaklandikca bu losyonla çapaklari temizleyin dedi. Her sabah temizliyorum ama

Henüz düzelmedi. Bebeğim masaj yapmama da izin vermiyor. Büyüdukce düzelmesini umuyorum.

04/10/2012 16:11:00

3.5 ay bir fiil ve çok yoğun dvm etti oğlumun çapağı ne kadar damla ve krem varsa kullandık geçmedi en son masaja başlattılar 1.5 hergün 2-3 sefer en 30 kez o masajı yaptım bundan 1 hafta önce dedim ne varsa eskilerde var sütümü damlatayım kızımdada onu yapmıştım 3-4 gün sütü damlattım hiç ellemedim kendi kendine içinde kaldı gözün bi sabah bi kalktım her sabah çapaktan gözünü açamayan oğlumun gözünde hiçbişey yok süttenmi geçti geçiceğimi vardı bilemiyorum ama geçti allahıma şükürler olsuun en kötü 1 yaşına kadar geçer demişti doktor ama geçmezse ameliyatla göz damarlarını açmaları gerekiyormuş yoksa göz yaşı akmıyormuş çok şükür gerek kalmadı darısı tüm bebişlerin başına

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
0-6 Ay bebeği olanlar

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...