gamze için ankarada kan vermek isteyenler

Ynt: gamze için ankarada kan vermek isteyenler

02/10/2012 13:12:00

bız de elif_ezel ve sernityle kan vermek ıstıyoruz

02/10/2012 13:16:00

pazartesi sabahı gidiyorum allahtan bir mani çıkmazsa

birarada kan vermeye gidecekse önceden randevu almak gerekiyor. Ancak tüplerin karışması vs gibi riskleri azaltmak adına parça parça gelmeniz daha iyi olur dendi50 kişi ve üzeri

gönüllü verici merkezimize başvurarak kan örneğiniz verebilirsiniz.Hafta içi günlerde ve 08:30-16:00 saatleri arasında

Tel: (312) 508 24 40 (312) 508 24 44
Sıhhiye, Ankara
06100
Hematoloji Laboratuvarı, Asma Kat
İbni Sina Hastanesi
Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi

02/10/2012 13:21:00

Arkadaslar bu verilecek kanlar sadece Gamze arkadasınız icin değil dunyanın herhangi bur yerinde ihtiyacı olan herkese yarar sağlayacak çünkü kan verirken doku bağış formu doldurup imzalayacağız. Ben sadece Gamze icin veriyorum baskası olursa vermem gibi bir şansı yok vericinin.

Doku kaydımız 5 Yil boyunca saklanacak ve yine dunyanın herhangi bir yerinde birisi ile uyuşmadı sağlanırsa ilik Ankara'da alınacak ve alıcının olduğu yere transfer edilecekmiş.

Gamze İstanbul'a kayitliymis fakat sistemleri gereği her banka dünyadaki tüm bankalardaki verileri görebiliyormuş.

Birde uyuşmadı halinde verici de kapsamlı bir check updan geçerek saglık durumunun uygun olması halinde ilik alınıyormuş. Verecegimiz kanların dünyada herhangi bir alıcı ile uyuşmadı ihtimali ise 100 de 5 mis.

Bu bilgiler dogrudan Ankara Ün doku bankasından telefon ile yapılan görüşmede verilmiştir.

Aslihan verici olabilmek icin 18 ile 50 yas arasında ve 50 kilonun üzerinde olmak gerekiyor bildigim kadarı ile.

02/10/2012 13:25:00

İstanbul Çapa bugün Gamze için Ankara'dan talepte bulunmuş, Behice'ye demişler ki telefon yağıyor arkadaşınız adına

Kimlerin kök hücre vericisi olması uygun değildir?

Cevap:
  1. 18 yaşından genç veya 55 yaşından yaşlı olanlar, ağırlıkları 50 kg den daha düşük veya beden ölçüsü endeksi 40’ın üzerinde olan aşırı kilolu kişiler
  2. Belirli hastalığı bulunan ve kan bankasında kan bağışı reddedilmiş kişiler
    • Kalp ve kan dolaşım sistemi rahatsızlıkları
      Örneğin koroner kalp hastalığı, kalp krizi, kalp yetmezliği, tedavi gerektiren kalp ritmi bozuklukları, düzensiz yüksek tansiyon gibi
    • Solunum yolları rahatsızlıkları
      Örneğin ağır kronik astım (düzenli ilaç tedavisi gerektiren), kronik bronşit, akciğer veremi, akciğer embolisi gibi
    • Kan, kan pıhtılaşma sistemi veya kan damarları rahatsızlıkları
      Örneğin oto-immün anemi, A tipi hemofili, derin venlerde tromboz gibi
    • Ruhsal rahatsızlıklar, santral sinir sistemi rahatsızlıkları
      Örneğin tedavi gerektiren depresyonlar, psikoz, şizofreni, epilepsi, multipl skleroz gibi
    • Oto-immün sistem rahatsızları
      Örneğin romatoid artrit (romatizma), kolajenozlar, Crohn hastalığı, ülseröz kolit, troid gibi
    • Salgı bezleri rahatsızlığı
      Örneğin Diabetes mellitus gibi
    • Kötü huylu sayılan (kanser hastalığı) rahatsızlıklar
    • Enfeksiyona neden olan rahatsızlıklar
      Örneğin Hepatit B veya C (iyileşmiş dahi olsa), kronik borelyoz, HIV-enfeksiyonu
    • ve diğerleri.
  3. Kendisine yabancı organ veya doku nakli yapılmış olan kişiler
    Örneğin; böbrek, kalp, cilt, kornea tabakası, beyin zarı, baldır siniri gibi
  4. Bağımlılığı bulunan kişiler
    Örneğin; alkol, uyuşturucu madde ve ilaç bağımlılığı gibi

02/10/2012 13:37:00

ayy çok iyi ya inşallah buluncak

02/10/2012 13:39:00

desene behice aynı kaderi paylaşıyoruz senle

02/10/2012 13:40:00

bn tiroid tedavisi olmuştum şu an ilaç kullanmıyorum acaba verebilirmiyim ki

02/10/2012 13:42:00

• Ruhsal rahatsızlıklar, santral sinir sistemi rahatsızlıkları
    Örneğin tedavi gerektiren depresyonlar, psikoz, şizofreni, epilepsi, multipl skleroz gibi

veremiyorum ben:((
  • Ynt: gamze için ankarada kan vermek isteyenler

02/10/2012 13:48:00

Ben de kan vermek istiyorum. İş yoğunluğundan dolayı sayfaları teker teker okuma şansım olmadı. Ben 50 kilodan daha zayıfım. Çok sorun oluyor muymuş kilo? Kan grubum 0 rh+ . Umarım bir faydamız olur Gamze ve benzer durumdaki insanlar için.

02/10/2012 13:57:00

bende vermek istiyorum sinem, elif, burcu banada haber verin zamanı haberleşelim.

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
    Gamze arkadaşımız için ..

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...