gamze için ankarada kan vermek isteyenler

Ynt: gamze için ankarada kan vermek isteyenler

02/10/2012 14:01:00

@serenity
yakın zamanda bittiyse tedavin almayabilirler ama şu an resmi olarak tiroid hastası değilsen alırlar diye düşünüyorum

arkadaşlar kan grubunuzun hiçbir önemi yok.. iki küçük tüp kan alıp ilik dokunuzun uyumlu olup olmadığına bakacaklar, uyumluysa bir tüp daha alacaklar son aşama incelemesi yapılacak ilik uyumu sağlanırsa (30 bin ila 50binde bir ihtimal) ilik alacaklar

http://www.kokhucrebagisla.com/SıkçaSorulanSorular.aspx

lütfen vakit ayırıp okuyunuz, bu iş şaka değil, olası bir eşleşmede hayat kurtarabilir veya vazgeçtim veremem ben ilik deyip hayat söndürebilirsiniz.. çok ağır bir sorumluluktan bahsediyoruz

02/10/2012 14:04:00

Bir kere kan verince vazgeçemezsiniz çünkü doku bağışında bulunma taahhudunu kani verirken bulunuyorsunuz

02/10/2012 14:36:00

vazgeçebiliyorlar burcu

ancak son cümleyi defalarca ve sindirerek okumak gerek: Eğer verici vazgeçmek istediğini nakilden kısa bir süre önce bildirdiyse ve hastanın nakil hazırlıklarına başlanılmışsa, kök hücre naklinin gerçekleşemeyecek olması hastanın hayatını kaybedeceği anlamına gelir

kaybedebileceği değil KESİN OLARAK KAYBEDECEĞİ!!!

Cevap:
Kısa vadede verici, kişisel ya da başka sebepler ile bağıştan geri çekilmek isteyebilir. Bu sebeple verici ne yönde karar verirse versin, kararına saygı duyulacaktır. Ancak, verici olan kişi söz konusu hastanın tedavisi için büyük bir umut kaynağı olduğundan, olumsuz bir kararla verici olmaktan vazgeçmesi hasta için çok üzücü bir durum oluşturacaktır.
Eğer verici vazgeçmek istediğini nakilden kısa bir süre önce bildirdiyse ve hastanın nakil hazırlıklarına başlanılmışsa, kök hücre naklinin gerçekleşemeyecek olması hastanın hayatını kaybedeceği anlamına gelir.

02/10/2012 15:22:00

Akşam okuyacağım ayrıntıları ama tabii ki ben de vermek istiyorum.

02/11/2012 12:52:00

Kan vermek istiyorum ancak küçükken sarılık geçirmiştim, o zaman türünü söylemediler ama hepatit a sanırım.Engel olarak hepatiti b ve c gösterilmiş, pazartesi hastaneyi arayıp soracağım ama bilgisi olan paylaşırsa sevinirim.Allah Gamze Anne yi yavrusuna bağışlasın.

02/11/2012 13:19:00

idilseda, kucukken gecirilen sarilik sorun degil. hepatit a cunku o. siz kaninizi verin.. tesekkurler :)

02/11/2012 14:08:00

@pinarsy

50 kg altından ilik testi için örnek almıyorlar

02/11/2012 14:39:00

bu bilgiyi 'son gelişmeler' başlığına da yazdım. ankarada ikamet edenler bile uzaklarsa bu yolu seçebilirler belki. ama önce merkeze telefon açıp sormak gerekebilir de.
ibni sina hast.nin sayfasından şöyle bir bilgiye ulaştım.

Gönüllü verici onam formunu doldurduktan sonra, yapılacak doku tiplendirme testleri için, kan örneği vermeniz gerekmektedir.
Bunun için;
  • Hafta içi günlerde ve 08:30-16:00 saatleri arasında gönüllü verici merkezimize başvurarak kan örneğiniz verebilirsiniz.
  • Şehir dışında ikamet ediyorsanız, içinde 7,2 mg EDTA bulunan 4’er cc’lik 2 adet mor kapaklı tam kan (hemogram) tüpüne kan örneğinizi aldırarak, oda sıcaklığında ve 24 saat içinde elimizde olacak şekilde ve kargo ücretini kendiniz karşılayarak, merkezimize gönderebilirsiniz.

(Lütfen, tüplerin üzerine TC kimlik numaranızı ve aldığınız e-postada yer alan başvuru numaranızı yazmayı unutmayınız.)

Not: Bağlı bulunduğumuz yasal zorunluluklar gereği; kargo ücretini kendinizin karşılaması gerekmektedir. Kargo ücreti; 5-8 TL arasında değişmektedir.
Tel: (312) 508 24 40 (312) 508 24 44
Sıhhiye, Ankara
06100
Hematoloji Laboratuvarı, Asma Kat
İbni Sina Hastanesi
Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi
Kargo Adresi:

www.kokhucrebagisla.com 

Burayı tıklayıp 'gönüllü verici kaydı' bölümüne girin.
Karşınıza 2 tane form çıkacak.
Soldaki formu tıklayın ve gerekli bilgileri eksiksiz bir biçimde doldurun.
daha sonra e-mail adresinize bir kod numarası gelecek.
 bir hastane ya da laboratuvara gidip yukarıda söz edilen tüplere (bu mesleğin içindeyim: tüm hastane, laboratuvar çalışanlarının bildiği bir tüp, özel değil. hepsinde var, emin olun) kanınızı aldırıp  kargolamak yeterli.

02/11/2012 15:49:00

02/11/2012 15:49:00

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Gamze arkadaşımız için ..

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...