Yardımcı

<123>
04/30/2012 09:38:00

Merhabalar,

Yaklaşık 1 aydır Özbek bir bayan yanımızda ev ve bebek bakımı için başladı.

5 aylık ikiz bebeklerim var gayet uslular,uyku beslenme hafiften oyun aşamasındalar. Kucak nedir bilmezler,sallanmak nedir bilmezler ,kendi kendilerine uyurlar.Yani uslu diyebileceğimiz yapıdalar.

Şu ana kadar kendim yalnız baktım.Şimdi bir bayan var ve kendisine bebeklerin gün içinde çok vaktini almayacağını,öncelikle bebekler zaman buldukç evi süpürme,ütü ve yine vakit kalırsa yemek yapabileceğini söyledim aynı zamanda bende evdeyim çalışmıyorum. bayan 08:30 da gelip,18:00 de çıkıyor yani 9,5 saat.13 saat ise tek bakıyorum. gece 3 kez daha besliyorum gün içinde o birini besliyorsa(biberon) ben diğerini besliyorum ek gıdaya geçtik her şeylerini be rendele,kaynat,ez yapıyorum o sadece yediriyor.Yani kontrol bende..

Neyse bir kaç gündür ısrar etmeme rağmen bir önceki vasıtaya binse sabah 8 de bende olur ve bebeklerimin sabah uyanma saati sabah kahvaltılarını verir dedim söyledim zaten evden erken çıkıyorum 1 saat yol sürüyor daha erken çıkamam dedi, akşam saat 17:50 de üstünü değiştiriyor ve tam 6 oldugunda çıkıyor yani 1 dakika geç çıktığını görmedim.geçen gün uyardım oyuncakları toplayoıp çık sağda solda dağınık kalıyo dedim hani yogun olsa anlayacağım ama gerçekten vakit kalıyor kendisine fazlası ile tv izleyerek değerlendiriyor.

neyse asıl canımı sıkan durum bugun yaşandı ben odada idim kendisini defalarca uyarmama rağmen gündüzleri fazla uyutma bebekleri gece uyumazlar gibisinden , yine ağızlarına emziklerini koymuş ve benimkiler uykuya geçmiş kendisi mutfakta tv seyrediyor şok oldum. işe girerken 2 bebek ve diğer işleri detaylıca konuştum tecrübeli oldugunu yapabileceğini belirtti. 550 usd maaş ve 100 tl yol ücreti olarak anlaştık. şimdi ise kısaca yaptığı bebekleri uyuma modunda tutup kendisi evi süpürüp yemek yapıyor haftada 1 günde 2 saat kadar ütü.sonrası tv seyrediyor ben diğer odada yada uyumaya çekilsem biraz yani fırsat buldukça diyeyim telefon görüşmesi yapıyor.

acaip canım sıkılıyor ama hemen de birini bulamam diye bir şey demedim henüz.birde isteksiz çalışıyor gibi bir sorun mu var canın birşeye mi sıkkın diye günde en az 3 kez soruyorum.ama yok.

Kesinlikle patron ilişkisi kurmadım,azarlamadım, abla-kardeş gibi olmaya çalışıyorum ama neden bana böyle yapılıyor yoksa ben mi denge kuramıyorum.

Bu konuda tavsiyeleriniz ve tecrübelerinizi bana aktarırsanız memnun olurum

Ynt: Yardımcı

04/30/2012 10:15:00

merhabalar, sizi çok iyi anlıyorum. bakıcı adı altındaki anneler ne yazıkkı böyle. buna profesyoneli de dahil, ev hanımıda. ilk konusmalar ve anlasmalar, çalısmaya baslayınca fena halde değisiyor. benim kizim 6 aylık oldu. 6 kisi değistirdik. bunların bazıları referansla geldi. kimisi akraba tanıdığı kimide bu isi 20 senedir yapan profesyonel bakıcılar.ama bir ayar tutturamadık. sabah gec gelmeler, yemeği beğenmemeler, kızım ağlarken oturup kahvaltı etmeler, yemeği soğudu diye çöpe dokmeler, kadın proğramları seyretmeler, camasır makinasini çalıstırmak istemeyenler, kizin ütüsünü yapmayanlar,evin tozunu alamayanlar -fitik olduğunu söyleyip ayakta biberonla süt icirenler- daha nelen neler sayabilirim size. bu kisacık 6 ayda basımıza gelmeyen kalmadı anlayacağınız. sorun kesinlikle sizde değil merak etmeyin. kadınlarda...onların istedikleri oturup para kazanmak. calısmayayamı ama maasım gununde verilsin isteyenler. cok ayıp bence minik bir melege bakmak bu kadar zor olmamalı.bu si ikolay buldukları için tercih ediyorlar. sanra sizin istekleriniz onlara ağır geliyor.hele evdeyseniz dühü zor. çünkü evde olmasanız istediklerini yapacaklar. tüm gun cocugu uyutup bırakacak mesela. yada toz almayacak. kızın poposunu yikamayıp bezle sılecek... insanlar ne yazıkkı değisik. birini bulmak sans isi sanırım. yada görmezden geleceksiniz, takılmayacaksınız.yaptığı kadar ama cocuguma iyi bakıyor diyeceksiniz. vicdanı yoksa zaten yapacağınız birsey yok bence. sürekli uyutuyor ve oyun oynamalarına izin vermiyorsa cok yazık. ikizlere kitap okuması lazım. resimleri anlatması lazım. konusması lazım.sarkılar soylemesi lazım. vb. eğer bunları yapmıyorsa cekip kenara konusun birkez derim. ciddi ciddi. yapmasını istediğnizi seyleri tekrar edin. yapamayacaksa baska birini bulacağınızı söyleyin. kendine ceki düzen verir belki.umarım istediğniiz gibi olur. ama çok zor biliyorum.bende hala bulabilmis değilim istediğim gibi birini... umarım buluruz en kısa zamanda...

04/30/2012 10:23:00

Sıze karsı acık secık bır saygısızlıgı, net bır yanlısı, kotu nıyet dolu bır suıstımalı olmadıgı surece kucuk uyarılarla yetının.

Ikı cocuga bırden bakmak cok zor olsa gerek. Kadın 1 saat kadar uzak bır yoldan gelıyorsa gıtmek ıcın hazırlıklara da bıraz onceden baslayabılır. Acıkcası ben kendı anneme bıraz daha kalmasını rıca etmesem o da aynı saatte donus ıcın hazırlıklara baslıyor kı bakıcınınkı bır parca anlasılabılır, sonucta bu ısı en basta para ıcın yapıyor. Anladıgım kadarıyla cocuklarınızın da rahat oldugunun bılıncıne vararak bır yandan da kendı rahat ortamını kurmaya calısıyor. Ayrıca, aldıgı ucret cok yuksek bır rakam degıl. Bıraz rahatına duskun bır tıp oldugunu dusunuyorum ve sızın aksı bır lafınız veya yanlıs anlayabılecegı bır lafınızla cekıp gıdebılecek potansıyelde bırı de olabılır bu kısı. Su asamada beklentılerılerınızı cok yuksek tutmadan arayı bulmakta fayda var. 

Ayrıca dıplomalı olmayan, kendını yaptıgı ıse adamayan, gercekten ısını sevdıgı ıcın yapan bır kımseyı bu sektorde bulmak bence cok zor da degıl, imkansız. 

04/30/2012 16:20:00

off şimdide akşam üzere çıkarken ben yarın gelmeyeceğim dedi. 1 mayıs tatili. yaa ben ne yapacağım 2 bebekle tüm izinlerini kullanmak istiyor sanki sözleşmeli çalışanım

04/30/2012 18:42:00

2.5 YIL BAKICI İLE UĞRAŞMIŞ (Kİ BUNUN SON 8 AYI YATILI) BİRİ OLARAK ALLAH KOLAYLIK VERSİN.BİZ ÇOK SÜPER OLMASADA ÇOK ŞÜKÜR TEK BAKICIYLA 3 YAŞINA GELDİK.AMA NELER ÇEKTİM GÜN GELDİ BEN BİLİRİM.VARDİYALI ÇALIŞIYORDUM BİRDE İŞİM ÇOK ZORDU.BAKICI BULMAK HİÇ KOLAY DEĞİL.ÇOĞU ŞEYE GÖZ YUMMAK ZORUNDA KALDIK.KONUŞTUK UYARDIK BAZEN DÜZELDİ BAZEN KENDİ BİLDİĞİNİ OKUDU.ANCAK ÇOK ŞÜKÜR Kİ BİZİM EN BÜYÜK AVANTAJIMIZ OĞLUMU GERÇEKTEN ÇOK SEVİYORDU.KENDİ TORUNU GİBİ.O KANUDA HİÇ ŞÜPHEM YOKTU.BİZDE ONDAN DAYANDIK ZATEN.BEN İŞTEN AYRILINCA BIRAKTIK.TAVSİYE EDEBİLECEĞİM ŞEYLER;

SİZ EVDE OLSANIZDA YAPILACAKLARI MADDE MADDE YAZARAK ONA ANLATIN VE BİR YERE ASIN.HATTA MADDELERİ ONLA BERABER YAZIN.YAZARKEN ONADA YAZILANLARI ONAYLATIP SORUN OLUP OLMADIĞINI SORUN.GİRİŞ ÇIKIŞ SAATİ GİBİ,MAMA SAATİ GİBİ VS..ÖNEMLİLERİ SAAT SAAT YAZIN.
BAKICILARLA ÇOK FAZLA ABLA KARDEŞ VS...İLİŞKİLERİ BENCE İYİ DEĞİL ONA BİRAZDA PATRON ÇALIŞAN OLDUĞUNUZU HİSSETTİRMENİZDE FAYDA VAR.SONUÇTA ORASI ONUN İŞ YERİ.KİM İŞYERİNDE TV İZLEYİP İSTEDİĞİ GİBİ RAHAT OLABİLİYOR Kİ?BUNU HİSSETMELİ.
NE İSTEDİĞİNİZİ NET VE KARARLI BİR ŞEKİLDE SÖYLEYİN.ÇOK SIKI FIKI OLMAMAKTA FAYDA VAR BENCE.BİRAZCIK RESMİYET GEREKİYOR.HELE Kİ SİZ EVDESİNİZ GÖZÜNÜZÜN ARKADA KALMASI GİBİ BİR SORUNDA YOK.
İZİN KONULARINIDA YAZIN GEREKİRSE YADA BAŞTAN NETLEŞİN TAKVİM ALARAK ELİNİZE.SON GÜNE KALMASIN.SORMADAN BEN GELMEYECEĞİM DEMESİ ÇOK ÇOK YANLIŞ BENCE DE.AMA BAŞTAN BÖYLE GÜNLER KONUŞULURSA SORUN OLMAZ.
ALLAH KOLAYLIK VERSİN...AMA EN AZINDAN SİZDE EVDESİNİZ BU ÇOK BÜYÜK BİR ŞANS.

04/30/2012 19:48:00

Elifnazar tecrübelerinden ve aktardıklarından dolayı teşekkür ederim. evet ben evdeyim ama diyorum ya diğer odada iken bile aklım kalıyor. Önümdeçok önemli bir sınavım var ve günde 2-3 kez odaya 1 er saat kapanıp ders çalışıyorum ama yogunlaşamıyorum nedeni içeriye her kontrole gittiğimde bebeklerin ağzında emzik uyku modundalar ,

kendiside ya dinleniyor ya tv ye bakıyor yada telefon görüşmesi.

sanki iş sözleşmesi ile bana bağlı çalışan gibi birde 1 mayıs tatili çıktı. off ya artık pes dedim.

bundan sonra en baştan tatil günlerini ve beklentilerimi konusacağım . şu an yeni bir yardımcı arayışındayım

04/30/2012 19:57:00

ŞEHİR NERESİ SİZİN

05/01/2012 08:40:00

istanbul pendik

05/02/2012 06:27:00

diğer yorumları okumadım ama anlamıyorum ben özel sektörde 5 sene çalıştım, değil tv izlemek telefonla bile konuşmazdım işyerinde, bana gelen hiçkimseyi değil tv izletmek 5 dk boş durdurmuyorum, yemek molalarıda dakkalı 15 dk yı geçemez, neden mi ben kendimden biliyorum nasıl başlarsan öyle gider bir kere alıştımı iş yapmamaya rahatlığa öyle gider, yatılılar o paraya çalışırken çok para veriyorsunuz bu arada.. bi hikaye vardır hani inşaatta iş olmayınca işcilere kum yığınını bir yerden başka yere taşıttırırlarmışki boş durmaya alışmasınlar diye...

05/02/2012 06:54:00

yorumları okudum elifnazar çok haklısınız, danışman firma bize aileden biri gibi hissettirin kendisini demiştiki çok pişmanın, en iyisi patron gibi olmak ikili samimi ilişkiler hem sizi hem onu yoruyor.., şu anda bende bakıcı arayışındayım herkes gönlüne göre birini bulur işallah..
bu arada belirtmek isterim uyku uykunun mayasıdır, bir bebek gündüz ne kadar uzun ve iyi uyursa gecede o kadar iyi uyur ;))

05/02/2012 08:48:00

sizi o kadar iyi anlıyorum ki 2010 ocakta oğlum doğdu kızım ise 2011 temmuzda 2010-2012 iki buçuk yıldır bakıcılarla uğraşıyorum ve bıktım kendimi geçimsiz sorunlu birisi gibi hissediyorum bazen tamamen işi kendimi unutup çocuk bakıyım diyorum ama maalesef buda olmuyor çok yorgunum gece uykusuzluğu bütün gün bebek kendi çocuklarımı sevemez hale gelmekten korkuyorum en azından işe geldiğim zaman akşama enerjim daha çok oluyor onları özlediğim için şu an ben de bakıcı arayışındayım , kendinizi anormal hissetmeyin aynı şeyleri yaşıyoruz bide bakıcı bulamamızın en büyük nedeni 2 bebekli oluşumuz. Eger evde uzun dönem daha kalıcaksanız var olanla yetinin derim .çünkü sıfırdan bir insanı alıştırmak daha zor ama karşıdaki kişi istekliyse

<123>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Gündüzlü ve Yatılı Bakıcı, Dadı, Oyun Ablası İlanları

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...