Size de oluyor mu?

<1234>

Ynt: Size de oluyor mu?

05/29/2010 11:30:00

facebook gibi sosyal paylasım aglarıyla sorunluyum ben. burası haric:)

sevmiyorum facebook macebook. yani her seyin etiketlenmesi, ne bileyim bu kadar sanal yasamak bana gore degil. yasadıgın sehri / medeni halini bile yazıyorsun ayol, bu ne simdi! ben bulmak istemiyorum ilkokul arkadaslarımı filan, gereksiz goruyorum! illa bulacaksam okuluma giderim, ordan arastırırım:) ayrıyetten birde guvenlik mevsuzu var ki aman diyeyim.

sart mıdır sonra fotoları bol bol sergilemek. aa bak ben burda su tatile gittim, bak bu mayom yeni. yaaa ben yurtdısında bak burda burda gezdim al sana oh olsun! bu ne simdi! tarz olarak bana uymuyor basakcım.

14-15 yasında bir cocugun facebook yuzunden intihar ettigini okudum. okulunun grubuna uye olmus, kızcagızı rezil etmis arkadasları zavallıcık kaldıramamıs bunu intihar etmis. gecen pazarda bir gazetede facebook profil sayfanızdan % 80 lik bir dogruluk payı ile homoseksuel olup olmadıgınızı, alısveris egilimlerinizi, siyasi gorusunuzu tespit eden sosyobilimciler oldugunu okumustum.

ben biraz daha ozelimi kendime saklama yanlısıyım. illa yurtdısında beni merak eden arkadaslarım veya mesafe uzak olan akrabalarım icin e posta yollamak diye bir alternatif olduguna inanıyorum. 

oldum olası msn filan da kullanmam, sevmem. dokunmam sart benim, nasıl anlatsam ki, konustugum kisiyi gormem gerek, pc basında ne bileyim...

boyle iste benim cercevemden facebook, birde gercekten vaktim ve enerjim yok. sonra ben gelemem oyle kızımın ya da benim fotolarımın altına cirkin bir yorum yapılmasına... 

ay iste boyle,
imza: facebook sev-e-meyen ikicocukannesi.

05/29/2010 11:36:00

birde sarkısı var, superrr:)

facebook facebook vallahi asık oldum,
facebook facebook bu kızı orda buldum:)

amanın birde klibi var, hayatımda gordugum en iyi klip,
boyle helikopterler mi ararsın,
shake shkae dansı yapan kızlar mı,
kar maskeli adamlar mı,
superrr:)

nurturia nurturia,
bu mamayı, corbayı ben orda buldum,
nurturia nurturia,
tracy ve ferberi de ordan okudum:) 

05/29/2010 12:30:00

sen izlememissin,
ne yap ne et izle facebook klibini,
valla pisman olmayacaksın,
harika bir klip, ciddiyim cok harika...

iste ben hayatımın izlenmesini istemiyorum, basak, durum bu. hic istemiyorum. zaten ailem ve arkadaslarım ne yaptıgımı biliyorlar, yani oyle guvenemiyorum ortaya dokmeye. ozellikle su guvenlik acıkları. paranoya derecesinde onem veriyorum...

senin kadar buyuk bir sosyal cevrem yok benim, belki ondan ihtiyac duymadım bilemiyorum.

ayrıyetten senin su fotograf askın super, cok guluyorum. gecen haftasonu burda yesil var sen bilrisin, hem turbesi hem camisi hem boyle minik minik cafelerin oldugu bir yer. iste oraya gittik, japon bir turist kafilesi geldi. kocam japonlara benzer gozler cekik filan, ben takılıyorum bak seninkiler geciyor diye. neyse aralarından biri hoop bizim fotomuzu cekmez mi... -japonlar ve fotograf cekmek- hatta ben sımarıp cocukların yanına gecip poz bile verdim. neyse aklıma sen geldin, ciddiyim sen geldin, dedim simdi basak olacaktı, hepimizi japonları cınarı benim veletleri filan boyle tek tek fotolardı, ah basakcım ah, cok hossun ayol:)

burası bambaska, ama bana hep daha guvenli geldi. tuhaf mıyım ne:)

opuyorum arkadasım.

05/29/2010 12:54:00

birde bak aklıma geldi simdi su japonlar nasıl bu kadar yaslı ve dinc olabiliyorlar,
kesin sigara iicmiyorlar kesin,
kadın fotomuzu cekti, sonra bir hareket bir hareket,
rehberleri muzik actı, dans ediyorlar boyle,
yas yetmis filandır.

benim nanamın da yası yetmis, lakin nanamın en buyuk aktivitesi degil japonyaya seyahat, iste ne bileyim olsa olsa yemek pisirmek arnavut boregi acmak filan olur:) ama cok yıpranmıs nanam, uzum bagları varmıs, genc kızlıgında hep bag kazmıs, orda calısmıs..

ya aklıma geldi nese japonya, senin japonya seyahatın? yaz iste buraya ben okurum:)

05/29/2010 12:54:00

dilerim gelebiliriz,
bakalım.

05/29/2010 13:00:00

bir kereseninde,
dedem nanama diyor ki,
umreye gidelim hanım,

nanam cık cık yapıyor ne isimiz var orda sıcaktır simdi orası parise gidelim sekerim, orda gezelim diyor,
dedem cok kızıyor sonra...

dedecim cok dindardı benim, hep hayaliydi umreye iste hacıya filan gitmek, nanamdan hic fırsatı olmadı ki adamcagızın. tam niyetleniyor, sıcaga gelemeyen nanam hep bir sey cıkartıyor!

hay allah ya amma cok konustum bugun,
biri beni durdursun.

05/31/2010 04:25:00

ben yine cok arkadan geliyorum, bu haftasonu uzun haftasonu burda, pzt is yoook! onun icin bi gayret bakiyim dedim buraya, iyi ettim.

cok uzatmadan, benim de facebook sevmemim sebebi en yakin bildiklerimden cok uzakta olmam. saat farkindan telefonla konusmak cok zor, ancak en yakin ailemizle telefonlasabiliyoruz. Email hala kullaniyoruz ama facebook paylasimda ve deger verdigin ama hergun email yazmaya vaktin olmayan insanli guncel tutmakta ise yariyor.

Zaman icinde yok is yerinden, yok Turk derneginden onu bunu eklemek zorunda kalip sogudum. Gerci herkese ne kadar bilgiyi acmak istedigini ayarlayabiliyorsun. O ayarlari yapinca epey guvenli. Cogu insan ayarlarin nasil yapilacagini bilmiyor. Facebook zorlastiriyor bunu ama davalar acilmaya baslandi, kolaylasin diye, heralde degisecek.

Buranin hepimiz icin bu kadar bagimlilik yaratmasinin sebebi, hayattaki en guclu tutkumuzun, cocuklarimizin ve anneligin ustune olmasi sanirim. Ortak payda cok saglam, onun icin herkes guvende hissediyor, zevk aliyor.

Soyluyorum rotringleri ica esime :), bence de paris paris...

bir de evet seda diyebilir herkes bana :)

05/31/2010 04:37:00

Yazışmalardan sonra şunu farkettim. 

Nurturia'lı kimdir?

• Bi kere çocuğu olan ya da olmasını çok isteyen bir insandır
  • Çocuğunu çok önemseyen bir kişidir.
  • "saldım çayıra..." zihniyetinde olmayan, çayıra salacaksa bile bir felsefe gereği bunu yapan bir insandır.
  • Eğitim ve gelir seviyesi olarak orta sınıfa yakındır. 
  • Çocukların zihinsel gelişimini önemser. Beslenmesini önemser, Güvenliğini önemser
  • Sosyal bir insandır. İlla yazarak paylaşmayı tercih etmese bile etkindir.
  • Bir şey söylüyorsa bir bildiği vardır. Ya bilgisi, ya tecrübesi. Konu çocuklar olunca öyle fazla atıp tutma olmuyor.
  • Daha iyisini arayan bir insandır. Verili bilgilerle yetinmez. Sorgular.
  • Diğer sosyal mecralardan daha güvenli gelmektedir. 
Farkettim ki böyle bir algı oluşmuş bende. Bu nedenle bu ortam diğerlerinden farklı. Ortak müşterek çocuklar olunca meslek, eğitim, gelir seviyesi, yaşanan il, ülke gibi faktörler silikleşiyor sanki. Ne dersiniz? 

Bunu ayrı başlık mı yapsak acaba?

<1234>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Nurturia Hakkında

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...