Çok Çocuklu Hayat

<123>
04/27/2011 09:42:00

ikinci cocukla, ilk cocukla yaptigim aktiviteleri yapmiyor muyum endisesi gelisti bende.Ulku20 saat önce Yorum yaz

evdeki butun boyama kitaplari boyanmis, butun cikartma kitaplari yapistirilmis, vs.. hepsini de ozenle secerek almistim. simdi aynilarindan birer tane daha mi alacagim? tuhaf geliyor. bir cocukla karalamak, cizmek, kesmek, vs. nasil yapilir sifirdan Ulku20 saat önce 

neden ülkü,yetemiyorum psikolojisimi bıkkınlıkmı ?handanT20 saat önce 

sen bu konuda hastasın ayyh pardon hassasın ya ondandır...Deli misin kadın ne alakası var var mı senin kadar uğraşanı çocuklarıyla yaa:))hulya_Oyku20 saat önce Hayır, EvetSilinsin mi?

ogrenmistik ve bitirmistik. simdi bilmiyormus gibi nasi yapicam? oyuncaklar ve kitaplar icin de aynisi gecerli. basa donup tekrar oynamali ve tekrar okumaliyiz. ama tecrube etmisken, bilmisken ilki gibi yine heyecanli olur mu? ne de olsa orada biz deUlku20 saat önce

Naçizane fikrimi söyliim: Birebir aynı şeyleri yapmak gerekmiyor, çocuk mutlu sen mutlu iseniz sorun yok bence.GulcanDeniz20 saat önce

kesfediyorduk.. agghhh kinci cocuk birinciye haksizlik derler, bence degil, ben kendimi elif'e karsi eksik hissediyorum. hani sanki enerjim hep nihan'a gitmis, alinmis gibi.Ulku20 saat önce

bence büyük küçüğe öğretsin, sen keyfine bak :))yuksel_20 saat önce

Korktuğum şey benim hem de çok..Öyle oluyor mu gerçekten..mervezisan20 saat önce

hımm seni anlamam için 2.çocuk yapmam lazım ülkü:) ama şöyle diyim 2 çocuk birbirinden farklı sonuçta verdikleri tepkiler farklı olacagı için yine heyecan duyabilirsin die düşünüyorum.bu arada bilg.olarak kendini formatla:)handanT20 saat önce

ama fark vardır mesela elıf nıhandan daha farklıdır. o ortamdan kaptı nıhandan vs. önünde abla olması bazı becerılerı senın nıhana öğrettıgın dönemden bile önce kaptı belkıdesumeyye20 saat önce

valla buyuk dert oldu bu bana bugunlerde kizlar :~~ gulcan kilit cumleyi soyledin sanirim. ben de, elif kalem-kitap isini sevmiyor, daha cok aksiyon seviyor, diye avutuyorum kendimi. ben uzulmeyeyim diye mi farkli olmuslar bilemedim.Ulku20 saat önce

Hep farklı oluyorlar zaten...Bir kardeş diğerinin sanki zıttı oluyor..Nihanı arama Elifte Elif bence çok mutlu bir çocuk ve ayrıca Nihandan çok şey öğreniyor yani senin yükünü alıyor birkısmını en azındanhulya_Oyku20 saat önce Hayır, EvetSilinsin mi?

Ama bunu yapmasıda ayrıca Nişhan açısından seni üzmesin bu ablalık güdüsü zorla yapmıyor yani...hulya_Oyku20 saat önce Hayır, EvetSilinsin mi?

yuksel, handan, sumeyye, supersiniz. cok seviyorum nurtianin dusunmediklerimi dusundurtmesini. bir dakikada rahatlamak mumkunmus :))Ulku20 saat önce

ulku merhaba. hosgeldin benim kaosuma. konusalım bir vakit. su an kafamı toparlayamıyorum:(ikicocukannesi20 saat önce

yüksel e sonsuz katılıyorum :))Nazife20 saat önce

ne yaparsan yap aynı heyecan olmucak ülkücüm yaa... elinden geleni yap. 1 eksiklik ya da fazlalık değil ve farklılık olacak tekrarlanan aktivitelerde... rahatt relaxxx... cok şanslı senin 2 sıpan da...ritalar20 saat önce

ah hulya, mmuhtesem bir insansin sen :~Ulku20 saat önce

ica hemen sen dustun aklima zaten, nasil a$tI, a$abildi mi bunu dedim.Ulku20 saat önce

merve ben su yasa gelene kadar hic dusunmemistim :( Ulku20 saat önce

İça sende mi:))) Valla gelin yatın dizlerimize dövelim sizi..Ay canlarım vallahi yürekten diyorum ki ikiniz içinde aynı şeyi düşünerek söylüyorum çocuklarıyla sizler kadar ilgilenebilse herkes keşke..Yapmayın yok yere kendinizi üzmeyin hulya_Oyku20 saat önce Hayır, EvetSilinsin mi?

ritalar opucem seni, ne tatli ne eglencelisin. o sans burdaki tum cocuklarda var..Ulku20 saat önce

bır de hakıkaten bak ne dıyecegım ablamın 3 cocugu var. ılk cocuk muthıs.. ders calıs demedıler hıc hep calısır. bır dönem ıkıncı okula baslayınca ablam vıcdan yaptı acaba bunun derslerıne yardımcı olmuyor muyuz yeterınce. sorumluluk mu ogretemedıksumeyye19 saat önce

dıye..sumeyye19 saat önce

sonra 3. de buyuyunce bu ısın fıtrat olduguna karar verdı rahatladı.. her cocugun ımkanı fıtratı varklı. ornegın 2 numara okumayı sevmez (ablamla bende pek sevmeyız kıtap okumayı). 1 ve 3 numara asık (masallah). 3 numara ıle ozel mı ılgılenıldı sencesumeyye19 saat önce

veya ımkanlarda farklı olabılıyor sen onunla boyama yapamadın fazlaca ama bir çok şeye önünde abla oldugu için dahil oluyor veya sahip oluyor.. bence çok irdeleme bile.. akışına ilerliyor cidden.. sumeyye19 saat önce

için rahat etsin:) ilk çocuk acemilik ve heves, ikinci çocuk tecrübe ve bilgelik:) ikisinin de yeri ayrı. farklılık ne güzel şey. dünyaya daha çok 2. çocuk lazım! (ben 1.yim, 2.ciler daha iyi ama bence:)ozguranne19 saat önce

Ülkü bence bunları düşünecek nadir annelerdensin.Boşuna üzülüyosun tabii elde değil ama.Bence doğal bir süreç düşündüklerin.kuzular çok şanlıleylak19 saat önce

sumeyye haklisin, kendileri belirliyorlar ihtiyaclarini. soyle bir dusundum de aslinda nihan yonlendirdi bizi aktivite konusunda. elifse 2 dk bir kitabin basinda durmaz, cikartmayi yapistirmaktansa sokmeyi sever.Ulku19 saat önce

ah ozguranne, evet, farklilik anahtar kelime ve farklilik mucizenin kendisi. dunyaya daha cok 2.cocuk lazim, bu lafi cok tuttum.Ulku19 saat önce

leyla opuyorum, guzel kalplisin.Ulku19 saat önce

ben artik ilk cocukla da birsey yapamiyorum :) elim kolum dolu. saglikla yerinde, analari babalari var, ac degiliz. sükür. aktivitesiz de büyür, sevgi olsun. dogal sürecte hepsi olur. asude abartmiyorum, nahide dogmadan (15.ayinda) harfleri,sekilleriasna19 saat önce

bilumum hayvan isimlerini felan biliyordu, ikinci dogum günü videosuna baktim gecen, normal konusuyormus, bebek gibi de degil. nahide de kitabi seviyor. ablasinin etkisi büyük. ama tabii ben ona asude kadar kitap okuyamadim. düsün ki aksam uyku vaktiasna19 saat önce

halide feryat figan, yine de kisa biseyler okuyorum nahide'ye, öyle yatiriyorum, (su an yazmak cok zor geldiler - aniden gidersem) ama 5 dak. gecmez, onu yatiriyorum, halide'yi yanima alip asude'ye geciyorum, ona okurken halide de kitap dinlemisasna19 saat önce

oluyor. önceden yerde yatar ayaklarina felan masaj yapardim tek elimle, öbür elimle asudeyi tutardim ama hareketleneli cok zorlasti, durmyor, oda dar, saga sola carpiyor kafasini. velhasil.. iki gün önce parkta uzun zamandir görmedigim bir arkadasiasna19 saat önce

gördüm, asude'den az kücük bir kizi var, o kizinin arkasinda durarken nahide coktan tirmanis, ipli körprüden gecmis ve büyük kaydiraktan kaymisti. bunu da ablasi sayesinde ögrendi. arkadas inanamadi 1,5 yasinda olduguna. halbuki en az 6 aydir yapiyorasna19 saat önce

gecenlerde ingilterede bir arastirma yapilmis, kardes kavgasi ile büyüyen cocuklar daha populer ve basarili oluyormus :) strateji gelistiriyor adamlar :) asude 3 yasinda, 3 yasinda baska cocuklar görünce bebek gibi kaliyorlar yaninda. ha iyi bisey miasna19 saat önce

olmayabilir. ama bunu degistirmenin imkani var mi? yok. ben artik cocuklarla neredeyse hic oynamiyorum, ikisi bir biriyle oyunuyor ya da kavga ediyor, ama vakit geciyor :) nahide saatlerce kendini yalniz oyalayabilir, bu da bu sartlarin armagini ona.asna18 saat önce

oyle oyle tabi lakin yinede insan da eksiklik hissi uyanmıyor mu asna? bilmem katılır mısın? mesela buyuk olana yaptıgım lakin kucuk olana yapamadıgım tonla durum var. buyuk olan daha derindir, kucuk olan fiziksel konularda ve uyanıklıkta oyledir.ikicocukannesi18 saat önce

genel olarak kucuge karsı ilgimde eksik buluyorum kendimi. lakin senin de yazdıgın sebeplerle silkelenip kendime geliyorum. bize kesinlikle muhtac degiller oyun kurarken ki bu harika bir sey bana kalırsa.ikicocukannesi18 saat önce

bu beni hep rahatlatmıstır mesela ulku. senin kızlarını yakından gordum. iletisimleri benimkilere oranla ki kat daha kuvvetli geldi bana. belki ikisininde kız olusu bilemiyorum. ayrıca haksızlık etme kucugune, ben gozlerimle gordum nasıl sanatla ic,,ikicocukannesi18 saat önce

ice oldugunu. kızımla pastel boyalar konusunda bir kavgaya tutusuverdiler iki dakikada. ve asna ne yaptı biliyor musun ulkunun kucuk kızı? ikicocukannesi18 saat önce

gitti ablasından teselli buldu yavrucak. birbirlerine sarılıp agladılar. nasıl icim eridi. bayıldım...ikicocukannesi18 saat önce

birde o vakit tek cocukluydun sartarın dogrusunda en iyisini yapıyordun. simdi iki cocuklusun sartalrın dogrusunda en iyisi bu. ben bu konudan ne vakit dertlensem ve kocamın basını sisirsem o bana hep boyle der:)ikicocukannesi18 saat önce

imkan varsa birebir vakit ayirmak mühim. benim imkanim yok. ya da paslasmak, anne baba gibi. asude'nin kafasinda halide olana kadar anne-asude baba-nahide gibi bi tablo vardi, halide gelince isler karisti :) mesela ben cocuklara artik oyuncak asna18 saat önce

umuyorum seninde icine su serper bu yaklasım:) ara ara yoklayan duygular yani. musterih ol/yalnız degilsin.ikicocukannesi18 saat önce

almiyorum. asudenin yarin dis kontrolü var su disci setini alsam mi diye düsündüm, o esnada olabilecek kavagalari düsünerek vazgectim :) cocuklar büyüdükce ihtiyaclari da degisecek, hep minik cocuk kalmayacaklar. aha 0-3ü kapattik asude'yle.asna18 saat önce

evet az minumum oyuncak. ben oyleyim. belli baslıdır oyuncakları abartmıyorum sadece minik bir sepetin ici kadardır. bu kadarcık. oglanın ilgisini skutır ve balon cekiyor bir haftadır. sadece fiziksel aktiviteler kendinden beklenildigi uzere. kızım,,ikicocukannesi18 saat önce

kafami kaldirmadan yaziyorum arada yorum geliyorsa baglantisiz olabilir :) nahide'nin eline cikolata da versen, ille yarisini böler ablaya götürür. dün bagiriyor: abbbaaaa, bekke! 1,5 yasinda beklemeyi özümsemis, el mahkum :) su an ikisinin önüneasna18 saat önce

daha derin daha baska. kalemler ister, kagıt ister, kırtasiye malzemeleri ister. kendine bir oyun kurar, oynar, kardesi bozar. kardesine bir konusma yapar:) boyle iste.ikicocukannesi18 saat önce

yalnız asna, ulkulerin evi bir gorsen, aman allahım aman allahım aman allahım diyeyim:) berisini sen dusun. hayatımda o kadar oyuncagı bir kreste bile gormemistim. bosuna degil yani benim kızın surekli ulkuden bahsetmesi:)ikicocukannesi18 saat önce

sakın yanlıs anlasılmaya bu kotu bir sey demiyorum. sizin kızlar ulkucum bu isi kotarmıslar demek ki, paylasıyorlar. benimkilerde paylasır ama muhakkak siddetli bir kavga cıkar oncesinde.ikicocukannesi18 saat önce

yemek koydum mutfakta yiyorlar. burada en az 100 kisi bulabilirim sana cocugum kendi yemiyor diye aglayan. ben ögretmedim. ben birine kizsam digeri gelir bana kizar. düstüler mi? hemen birbirlerine sarilirlar. bunlar güzel seyler. ögretilemeyecekasna18 saat önce

asna beceremedigim tek bir sey var sana sormalıyım? hala burada mısın?ikicocukannesi18 saat önce

simdi okudum:) evet evet aynen. hic yeme sorunumuz asırı bir hal almadı bin sukur, uyku da oyle. zira secenekleri yok, mecburen ogrendiler:)ikicocukannesi18 saat önce

kadar güzel. nahide 9 aylik felandi lego takiyordu, ben ögretmedim. bir yasinda tak tak puzzle yapiyordu, ben ögretmedim. imkanim olsa hepsiyle saatlerce kitap okusam (oyun demiyorum bak, oyuncu degilim:-p) ama yok. Allah benden icinde bulundugum asna18 saat önce

ben yazayım da belki yanıtlarsın asna. tek beceremedigim sey; birlikte ikisiyle tek basıma parka ya da herhangibir yere gitmek. goruyorum ki sen bu isi kotarıyorsun. allah askına arkadasım yaz? nasıl beceriyorsun? ikicocukannesi18 saat önce

sartlara göre hesap soracak. ben avrupada dogdum büyüdüm, komsu torunun eski oyuncaklarini getirirse oyuncagim olurdu. anneme sorsam simdi eskiden aktivite yoktu der, canim benim :) liseye kadar da annemin koynunda yattim, 4,5 sene de emmisim :-p asna18 saat önce

keske annem kadar iyi bir anne olabilsem. zor. annem sabir timsali bir sey. ben cok bagiriyorum cocuklara. yapmasam iyi. 3 yildir iki saatten fazla uyku uyumadim, sinir sistemimin sucu hepsi :-p bundan dolayi vicdan yapmiyorum ama. kizilacak birseye asna18 saat önce

kizilir. halide 4 aylik emeklemeye basladi, bugün ebe ilk defa görüyorum böyle birsey dedi. dedim, bakin, sartlar :) yoksa ablasi sirtina cikip digidig yapiyor :) hertaraftan bagirisiyorlar, sacmaladiysam affola, ne yazdim bilmiyorum.asna18 saat önce

icam, simdi gördüm. biz en basindan itibaren yalnizdik. sen de yaparsin, niye yapamayasin. sadece senin etrafinda hep birileri olmus, kv, kp, baban vs. ne güzel. cocuklar sartlari cok iyi kavriyorlar ve öyle hareket ediyorlar, ben mesela simdi 3ünü asna18 saat önce

ben okudum:) yok yok, haklısın. ben seni anlayabildigimi dusunuyorum. buyuk olcude tabi. tamamıyla anlamam imkansız. zira evde degilim calısıyorum. tevekkul cok sende asna, dolayısıyla tahammullusun, oluruna bırak, su akar yolunu bulur misali. daha,,ikicocukannesi18 saat önce

alip parka cikacagim. bir de 24 saat onlarlayim. karsilikli tahammül sinirlarimizi cok iyi biliyoruz. dün nahide aldi basini eve gidiyor, nanis, gel, dedim. yanimdaki arkadas, ya ben bas bas bagiriyorum,benimki tinlamiyor, sen bagirmadin, duydu seni asna18 saat önce

rahat bir goruntun var buradan bana gecen. kaldı ki yuksek ihtimal ben de uc cocuk anası olsam ve hepsini kendim buyutuyor olsam ben de senin gibi yaklasırdım diye dusunuyorum. imreniyorum cokca:)ikicocukannesi18 saat önce

bir fırsatını bulabilrsen benim su park mevzusuna da el atsan diyorum:) cok cıkarcıyım ama onemsiyorum seni. dediklerin tecrubeden geciyor, nasıl onemsemeyeyim:)ikicocukannesi18 saat önce

dedi. o deyince farkettim. otoriterim sanirim :) yardimsiz 3 cocuga bakiyorum, baska ne edeyim. düse kalka, egri bügrü, bulacagiz bir yol. Allah kimseye kaldiramayacagi yük yüklemez. Hava cok güzel, gelinsene siz de parka, oynar cocuklar :-pasna18 saat önce

okuyorum:)ikicocukannesi18 saat önce

opuyorum canım arkadasım. kızlarını da. ben gideyim artık bebelerime, koca bu gece bir toplantı pesinde, yalnızım, bakalım:) ikicocukannesi18 saat önce

asnaa dökülesin varmış, soluksuz okudum yazdıklarını. ben de oyuncu değilim sıkılırım, vakit geçirmeden yapsam mı ki ikinciyi:) bir de sizin evdeki telaşeyi karmaşayı ve eğlenceyi düşünüyorum özeniyorum bazen ne yalan söyleyeyim, bizim ev sıkıcı vallfusun18 saat önce

ulku bir ara seninle konusmam gerek. hatırlat bana olur mu, cıkmadan yazayım dedim/yazdım. hadi hoscakalın.ikicocukannesi18 saat önce

bunlari bir kenara yazmak lazim.ozguranne17 saat önce

fusun +1, ayrıca ozguranne +1 :) elvan17 saat önce

Evet yazmak gerek gerçekten..Ne güzel yazmışsınız çok güzel olduğu kadar zor olduğunu bir daha anlamış olduk..Nasıl yapıyorsan,nasıl büyütüyorsan da Asna bence çok mutlu yavrular yetişiyor..Her resim böyle enerji vermez çünkü;) mervezisan3 saat önce

asna, ülkü ve iça iyi ki varsınız, çok seviyorum sizleri, tecrübelerinizi paylaşmanızı, anlatıış tarzınızı, çok çocukluluğunuzu:) gene sulandı gözlerim. öperim yanaklarınızdan EmineKartal1 saat önce

Asna'ya bi blog açmak lazım olmuyor böle, su gibi içtim hepsini iça, asna ii ki varsınız...Zerrin_59 dakika önce

aslında nurturia ii ki var, ii ki nurturia annleri var:)ii ki bnde burdayım...Zerrin_58 dakika önce

okudum ben de soluksuz, dün yarım bırakmıştım..toparlayıp yazılsa keşke şunlar..asna, iça, ne güzel anlatmışsınız :))yuksel_

Ynt: Çok Çocuklu Hayat

04/27/2011 10:02:00

hahahah üşenmemiş kopi paste yapmış :P benim aklımdan geçtiydi yeminlen... de tembelliğime denk geldi :) bu arada benim yorum pek garip kaçmış arada :)))))

eline sağlık hülü :)

04/27/2011 10:06:00

süper:))

04/27/2011 10:30:00

Hay sen çok yaşa emi ne iyi etmişsin sen ne iyi bir baayansın...:)))

04/27/2011 10:45:00

iki çocuğum var ama araları 7 yaş olunca sanki ikinci de ilk çocukmuş gibi oldu bir de her şey sanki çok değişmiş,kolaylaşmış gibi geldi eşime de bana da ...bu durumda arayı fazla açmayın insan yeniden baştan başladı mı zor oluyor tezi de çürümüş oluyor benim için tabi...bu durumun tek dezavantajı eşim 3.yü yapalım diyor:S

04/27/2011 10:50:00

tüm yazılanları okudum , şimdi bişey diycem ama kimseler üzülmesin , dağılmasın..sadece içimden geldi..

genelde burda tutuyorum içimden gelenleri çünkü biliyorum ki insanları mutsuz edebiliyorum..

ben eşimin haberini ilk aldığımda aklıma gelen ilk şey batumun babasız kaldığı , ikincisi ise hiçbir zaman bir kardeşi olamayacağıydı.. uzun bir süre buna çok taktım kafayı , çok üzüldüm...
oğlumun haline çok gözyaşı döktüm , bu yaşında hem babadan hem kardeşten mahrum kaldı diye..

şimdi bunları okuyunca belki daha çok üzülmem gerekirdi ama nedense yüzümde gülümseme ile okudum paylaşılanları , sanırım hoşuma gidiyor tek çocuk olması , umarım hiçbir zaman kardeş eksikliğini hissetmez , umarım hiçbir zaman bunu sorgulamaz.. bugün kardeşim de geliyor ya benim canım , ciğerim.. bazen diyorum kardeşsiz hayat nasıl geçer diye ama geçiyor sanırım bir şekilde :)

bu arada asna ve iça ben de başlıca hayranlarınızdanım , enerjinize , pozitifliğinize gıpta etmemek mümkün değil..

04/27/2011 11:17:00

ellerine saglik hulya. burdan devam edelim.

Ulku ica ve asna iyi ki yazdiniz. uc kere falan, bastan, once beraber sonra yazilarinizi ayirarak okudum. kilit nokta su sanirim: sartlardir bizim nasil anne, onlarin nasil cocuk olacagini belirleyen. (ama tabii sizin cocuklarinizin ayri masallahi var,

Ulku nahidenin 9 aylikken lego oynamasi, icanin ablasinin mukemmel iletisimi,.. bunlar ozel durumlar ama yine de uzerine sartlar eklenince daha da ozel oluyorlar.). aslolan sevgidir, gayrettir. insanin icinde bunlar olduktan sonra elinden geleni yapiyordur.

Ulku cocuklarin sartlara uyumu/uymasi konusunu gercekten allahin mucizesi olarak goruyorum. nihanda anaclik vardir, ogretmek ister, ogretmek icin de ogrenmeye heveslenir. kardesi ucar kacardir, nihan dinginlestirir. kardesi de nihan gibi el islerine ornegin

Ulku merakli olsa yetisemezdim gibi sanki.. ica su yazdigin ozetledi bana durumu ve cok cok hozuma gitti: "kendine bir oyun kurar, oynar, kardesi bozar. kardesine bir konusma yapar:)" cok yasasinlar, guzel yasasinlar.

Ulku asna, senin ev islerine yardimcin da yok. yemek, ortaligi toplama, temizligi de hallediyorsun. sukur ki birbirleriyle oyalanabiliyorlar. bu duruma sukredilir, neden vaktim yok diye uzulunmez, iste budur. vakit yoksa yoktur, yapacak birsey yok.

04/27/2011 11:18:00

04/27/2011 12:16:00

bugun minik oglumun dogumgunu, sabah sicacik buram buram kokulariyla yatagindan aldim koynuma soktum onu, ope koklaya emzirirken yan odadan Tuna "annee ben uyandim diye" bagirdi.. daha henuz "iyi ki dogdun guzel oglum" diye sarmaltulin18 dakika önce

sarmalamisken, Tunc'u yatagina birakip Tuna'yi yatagindan kucaklamaya gittim. Tunc aglamaya basladitulin18 dakika önce

Oysa ki dogumgunu bugun.. birak Tuna aglasin bu kez de.. ama sanirim Tuna'yi hala daha az aglatiyorum. Dogumgununu nerede kutlayacagimizi bile bilmiyoruz, ne kiyafet alabildik, ne pasta siparisi verdik. Oysa Tuna'nin 1 ay onceden belliydi ne olacagitulin17 dakika önce

Tunc sabretmeyi ve hakkini aramayi ogrendi bu surede. Elinden oyuncagi alininca kavga ediyor abisiyle. Abinin en buyuk zevki Tunc'un elindekileri almak, ne varsa, ekmek, oyuncak, tencere kapagi. Cekisiyorlar ve bazen Tunc kazaniyortulin15 dakika önce

Farkindayim Tunc'a yetemiyorum, ona Tuna'ya yaptiklarimizin 10da 1ini yapiyorum.Kaldi ki ben hicbir zaman abartan bir anne olmadim. Dogalligina biraktim cogu seyi buyuturken onlari.Yine de uzuluyorumtulin14 dakika önce

Tunc'a haksizlik oluyor. Tuna'nin hergun yazilmis gunlukleri var ornegin, blog tutamadim ama el yazimla hergunumuzu not ettim, bence cok degerli, ama zavalli Tunc, uc bes satir karalamamdan ibaret yazdiklarimtulin13 dakika önce

Oyun konusuna gelince, ayni seyleri sil bastan yapmak tuhaf gibi gorunuyor ama bence ayni seyler olmuyor. İki cocuk cok farklilar, ihtiyaclari ve tepkileri de farkli bu yuzden bana hala heyecan veriyor Tunc ile oynamak.tulin10 dakika önce

Uzatmayayim, derse gidicem simdi, ICA, Ulku, Asna yazdiklarinizi bir solukta okudum, ne kadar guzel, hakli, ictensiniz. Birbirimize guc veriyoruz, ne guzel. Ben de yalnizim, destek kimse yok, is tempom cok yuksek, yabanci bakicilarla kosekapmaca tulin6 dakika önce

oynuyoruz. Bir suru yuk ustumde, uykusuzluk desen had safhada. Sinirler bozuk. Evin ici bazen savas alani gibi oluyor, bagris cagris, sonra konusuyorum, anlatmaya calisiyorum, gerekirse ozur diliyorum, duygulari da ogreniyorlar boyle boyle.insaniz..tulin4 dakika önce

Tuna bana sık sık "anne sen uzuldun mu" diye soruyor, beni gergin goruyor, perisan oluyorum boyle diyince ama gecen gun "anne sen uzulme, ben simdi seni mutlu ederim" dedi. Oturup (caktirmadan)agladim. Duygularimi takip ediyor, dutulin
yarli davraniyor2 dakika önce

Onlar buyuyecek bizi de buyuterek. Kendimizi kontrol etmeyi, sabir gostermeyi, ozveride bulunmayi, daha cok paylasmayi, daha cok sevmeyi ve direnmeyi ogretiyorlar. İyi ki varlar :) optum hepinizitulin48 saniye önce

ah tulin, ellerine saglik. cok icten, cok gercek yazmissin. iyi ki "farkinda" olan anneleriz. dunyadaki her cocugun hakki bu farkindalik.Ulku

04/27/2011 12:16:00

04/27/2011 12:18:00

Ben yine düzgün olmadı diye sildim sanıyordum sonra düzenlerim diye de düşünmüştüm:))))

<123>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Güncel Haberleşme ve Bilgilendirme Grubu

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...