bi kayınvalide sorunu daha

<12>
01/12/2012 18:16:00

bana temizliğe gelen abla anneme kayınvalidemede gidiyor. kaynanam temizlikçi ablaya benim gelinim çok iyi ama onu annesi olumsuz etkiliyor demiş temizlikçi ablamda sağolsun bunu anneme söylemiş annem çok üzüldü tabi ben henüz bi tepki vermedim eşimede söylemedim bundan sonra ailemle eşimin ailesinin aynı ortama gelmesini istemiyorum ama kırılış kıyamet kavga mı çıkarsam güzelce eşimle mi konuşsam yoksa kimseyle konuşmadan kaynanamla arama mesafe mi koysam bilmiyorum. bu arada son zamanlarda eşimle aramız açık sizce napmalıyım??

Ynt: bi kayınvalide sorunu daha

01/12/2012 18:19:00

Çok fazla o dedi, bu dedi olmuş. Temizlikçi ablanın doğru anladığı, doğru aktardığı ne malum. Tamamen iyi niyetle başka şeyler söylenmiş olabilir. Bence hiç kavga etmemek, hiç tavır koymamak en iyisi. Eşle arayı düzxeltmek lazım ama. Neden bozuk aranız? Bu nedenlerle mi?

01/12/2012 18:27:00

Naçizane tavsiyem, temizlikçi ablanıza söyleyin; bir yerde duyduğunu başka yerde söylemesin. Duyduğunu orada unutsun. Bugün kayınvalidenizden  size laf getiren kişi bir gün sizin evinizden de kayınvalidenize laf götürebilir.

Kayınvalideniz aynı zamanda "gelinim çok iyi" demiş. İyi bir şey de demiş yani.

Sizin yerinizde olsam bundan eşime hiç bahsetmezdim. Bu, ne ailelerin bir araya gelmemesine neden olacak bir şey ne de kavga kıyamet sebebi olabilecek bir hadise. Öyle düşünmüş olabilir. Düşüncelerinin boş olduğunu hissettirin kayınvalidenize mesela, ne güzel olur :-)

01/12/2012 18:33:00

bence burda temızlıkcı kadın bır guzel fırcayı hakedıyor!!!! ona mı kalmıs ordan oraya laf tasımak. cok kızdım kadına gercekten. cunku bazen lafın gelısı de soylenebılıyor, bir öfke anında da. anlayıslı olmak lazım o an ıcın soylenen seye. hıc temızlemesın ewlerı daha ıyı boyle ara bozacaksa. ınsan bır akıllı olur eger soylenen seyden ara bozulacaksa hıc soyleme. ıs mı yanı yaptıgı sımdı? bence ılk ıs kadının agzının payını verıp susturmak,ustune vazıfe olmayan seylere karısmasın.sonra da annenın gonlunu al bence kv hıc duymasın bunu; onun da canı sıkılır ve ıs buyur. hıc gerek yok bana kalırsa.ama ılerde soylersın laf arasında hıc ıcımde tutamam dersen; o da temkınlı konusur bundan sonra. ınsallah esınle de hallolur sorunlar. kolay gelsın.

01/12/2012 18:44:00

özgüranne gibi düşünüyorum bende,belki doğru aktarılmamış olabilir,eksik anlatılmış olabilir..inanın ben son zamanlarda yaşadığım bazı olaylardan sonra,kendi ailem de dahil,böyle konuşmalara itibar etmiyorum.orda bir başkası daha olsa belki olayları farklı aktaracaktı size,ne bileyim konuşmalardaki ufak ayrıntılar,mimikler bile değiştirir konuşmayı...
birde,kv sizi seviyor demek,duyduklarınız yüzünden araya mesafe koymak haksızlık olabilir..

01/12/2012 20:53:00

duyunca temizlikçi ablayı aradım canına okudum densiz kadın durduk yerde ortalığı karıştırdı. eşimle aramızdaki prblemler bambaşka malesef ben komple zor bi dönemden geçiyorum. kv bende seviyorum genel olarak iyi bi kadındır ama gerçekten çoğu zaman nerde ne konuşulcağını bilmediği çok oluyo o yüzden gerçekten bunu kastederek söylediğine inanıyorum. yani ben ona saygıda kusur etmem mutlaka haftada bir ziyaretine giderim güler yüzle iyi geçinirim ama bundan daha fazla samimi olmamam benim tercihim yüz göz olmak istemiyorum onun bunu anneme bağlaması beni çok sinir etti ayrıca buyüzden annemin üzülmesine de deli oldum. annem şimdi ayda yılda bir gördüğü insana bile konuşan kadın kimbilir yakınlarına neler diyo benim arkamdan diye üzülüp duruyo. açıkçası benim kayınvalidemle konuşup olayı anlatıp annemle konuşturasım var en mantıklı bunu görüyorum. ama olay tam tersi olsa benim annem yüzünden kv üzülse eşim anneme ne tepki verirdi bilemiyorum ve bunu düşündükçe kıyameti koparasım geliyo

01/12/2012 21:02:00

kv ile yasanan geleneksel olumsuzluklardan dolayı çok mesafeli bir ilişkimiz var,birbirimize bayılmayız,gerekmedikçe görüşmeyiz ama arada kızım var,ona bu durum yansımamalı diye düşünüyoruz her ikimizde oyüzden iki yüzlülük gibi olsa bile bir araya geldiğimizde sulh ilan edilir,hayatta kime ne zaman ihtiyac duyulacagı bilinmiyor,bi sıkıntınız olsane olursa olsun eminim ilk kosacaklardan biri kv dir,(kızım 20 gün önce büyük bi ev kazası gecirdi ve kv hergün geldi)o yüzden çok büyütmeden belki eşiniz vasıtasıyla çıtlatsanız kulagınıza gelenleri eminim daha dikkatli davranacaktır,eskiden bana gelen laflara köpürürdüm,sonra baktımki  ona derken bende pek boş durmamısım,daha bi toleranslıyım şu ara,sizede nacizane önerim olasılıklarla sıkmayın canınızı sewgiler...

01/12/2012 22:03:00

nerde ne konuşacağını bilmeyen insana katlanmak çok zor biliyorum..nişanlıyken,çok sevmeme rağmen sırf kv nin bu huyundan dolayı ayrılmak isterdim..
Allah kolaylık versin hepimize...

01/13/2012 14:55:00

benimki hele hiç aşermeye düşük tehlikesine falan inanmıyor kızlar

01/13/2012 15:22:00

Şuanda boşanma arefesinde olarak benim yazdıklarımı çok dikkate alın derim hiçbir şekilde eşinizin ailesi ile aranıza mesafe koymeyın iki ailenin görüşmemesini değil mümkün olan her zaman diliminde görüşmesini sağlayın kocanızla aranızda ne sorun var bilmiyorum ama en kısa sürede düzeltin araya soğukluk sokmayın sonra geri dönüşü olmuyor. Asla eşinize annesini kötülemeyin ne kadar kötü olsada yinede annesi gerekirse rol yapın arkadından küfredin nefret edin ama bunu asla belli etmeyin çevremde gördüğüm örneklerde karı koca arasında çatırdama olursa eğer ailelerden biri diğer tarfla ilgili olumsuz düşünüyorsa ve görüşmüyorlarsa küçücük bir sorun büyüyüp boşanma ile sonuçlanıyor ama çok büyük olaylarda bile aileler arası iyiyse büyükler araya girip işi sulh le sonuçlandırabiliyor.
şimdiki aklım olsa kocama kanıp kv ve kp den kendimi soyutlamazdım çocuğumun babası ortada çaldı oynadı bana onları kötüledi , beni onlara bence dediğimi yapın cici gelini oynayın onlara göstereceğiniz 2-3 saatlik maske sizin evliliğinizin ömür boyu sürmesinde etkili olacaktır.

01/13/2012 15:26:00

babannem evlendikten sonra bir gözün kör bir kulağın sağır olacak diyor.

<12>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Dert Ortağım Benim

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...