Zaman İsrafı - Zamanı İyi Değerlendirme

06/08/2011 05:20:00

Bazen unutsam da, riayet edemesem de, en kıymetli şeylerimden biri zamanım. Dolayısıyla çok iyi değerlendirmeye çalışıyorum. Akşamları dinlenirken el emeği birşeyler yapıyorum, serviste giderken kitap okumaya özen gösteriyorum. Misafirim gelecekse hazırlıklara başlamadan önce mutlaka çok iyi bir planlama yapıyorum. Böylece pasta-börek işini daha kısa sürede bitirmiş oluyorum.

Ynt: Zaman İsrafı - Zamanı İyi Değerlendirme

06/08/2011 05:53:00

Cok onemlı bır konu.

Almam, yapmam, gıtmem gerekenlerı genelde haftaıcı extra yorgunluga gırerek bıtırıyorum. Haftasonu, rahat rahat ayaklarımı uzatıp dınlenmesem de, en azından evımden sadece sokaga, yuruyuse gıdıyorum. Fakat hafta ıcı tepmposundan cok yoruldugumu ıtıraf etmelıyım.

06/09/2011 09:58:00

Zaman ...Çok önemli belki de en önemlisi...

En çok israf edilen şey belki de..Ben uyuyarak özellikle fazlasıyla katlediyorum zamanı..Şu bünyemi bir alıştırabilsem 5-6 saat uyku yeter de artar aslında..

Max..23:00 gibi yatıp 07:00 de kalkıyorum..:S

06/09/2011 10:33:00

Yogun calısıp ardından eve gelıp cocukla bogustuktan sonra yetmıyor be Mervecım. Dunyada uyku gıbısı yok. Mın. 7 saat tercıhen 9.

06/09/2011 10:41:00

Öyle tabii.Ben evde yemek yedikten sonra hiçbir işi yapmıyorum sadece ZZ yle ilgileniyorum..Dediğin gibi koşmaca,boğuşmaca,oynamaca..daha beter oluyorum..Uyumamak bu saatten sonra mucize gibi..Ama işlerin çoğu bu durumda kalıyor tabii.
Biraz uykudan çalsam iyi olacak ama hayırlısı bakalım..

11/10/2011 07:20:00

Zamanı en iyi değerlendirme olarak iyi bir planlama yapılmasının işi büyük ölçüde rahatlatacağını düşünüyorum. ne zaman plansız iş yapmaya kalksam işlerim dağ olur, ne zaman planlı hareket etsem işlerim hemen biter. işin çözümünü planlamakta buldum ben.

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Ailemizde ve çevremiz de israfı önleyelim..

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...