grip

12/24/2012 12:01:00

selam anneler,4-5 gündür gribim. kızımda da öksürük var sanırım gribim kızıma bulaştı.öksürük şurubu kullanmayı şimdilik hiç düşünmüyorum.öksürük için bal ve limonu çok duydum.kızım 6.ayını henüz bitirmedi.1 yaşından önce bal verilmemesi gerektiğini biliyorum.1 yaşından önce bu şekilde bal kullanan oldu mu zararını ya da yararını gören var mı.ya da bunun yerine evde ne verebilirim öksürük için...tecrübelerinizi paylaşır mısınız...şimdiden teşekkürler...

Ynt: grip

12/24/2012 13:41:00

ben de yeni anneyim ve eczacıyım. balı denemektense bence ilaç kullanın. ilaç kullanmak istemiyorsanız da balı denemeyin derim. hem metabolizması açısından hem de içerebileceği toksinler açısında zararlı olur. bazı bitkiler de inanın içeriklerindeki bazı bileşikler nedeniyle ilaçtan daha çok zarar verebilir bebeğinize. ilaç kullanmayı ben de pek sevmem. ama emin olduğumuz şeyleri tüketmekle yetinmemiz gerekli özellikle de bebeklerimiz için ;)yerine  ise ne verilir konusunda bi önerim yok ne yazık ki, geçmiş olsun.

12/24/2012 14:31:00

bal tabiki kullanmayın.ilaç gerekiyor ise verin, ilerleyebilir, geçmiş olsun

12/25/2012 06:55:00

cevaplarınız için teşekkürler,bir yazıda okumuştum belçika da 6 yaş altındaki çocuklara öksürük şurubunun yasaklandığını o nedenle ilaç kullanmak istemiyorum.öksürük şu anda hafif zaten, o nedenle ilaç kullanmadan önlem almak istemiştim.artarsa ve gerekirse kullanırım tabi ki...

12/25/2012 15:26:00

bal bir yaş altındaki bebekler için (allah korusun) ölümcül olabiliyor.bebek botulizmini duymuşsunuzdur sanırım. ama doktorların söylediği en iyi öksürük kesici sudur. bol bol sıvı tüketsin bebeğiniz, anne sütü alıyorsa bol bol emzirin. allah acil şifalar versin, geçmiş olsun

12/27/2012 09:36:00

evet aslı_aslı bal kullanmamam gerekiyor öksürüğünde bir artış olmadı şu ana kadar,bekliyorum...teşekkürler...

12/27/2012 10:24:00

öncelikle geçmiş olsun. bal kesinlikle 1 yaş altına verilmiyor. en iyi cevabı doktorunuz verecektir ancak "mukotik" diye aldığımız (muhadilleri de var) içeriği kimyasal bir şey olmayan bitkisel bir ilacı doktorumuz korkmadan kullanabileceğimi söyler hep. burun akıntımızda,soğuk algınlığında bunu kullan der.
siz de artık bebğinize bir maske ile yaklaşın ki mikrop sürekli çocuğa sirayet etmesin. evi havalandırın, soba yda kalorifer üzerine su koyun nem açısından. burnu tıkalıysa bebişinizin eczeneden tuzlu su spreyi alın iyi geliyor. geniz akıntısı da çok öksürük yapıyor çünkü.
bebeğinizin ayak tabanına viks sürebilirsiniz, öksürüğü azalttığı söylenir. sizi emiyorsa da sık sık emzirin.
ama siz en iyisi sizdoktora gidin ki ilerlemesin göğsünü bir dinlesin hekiminiz.

sevgiler.

01/02/2013 21:02:00

Her enfeksiyonda mukolitik kullanılmaz arkadaşlar,öksürüğü artırabilir,yoğun ve atılamayacak şekilde sıvı olduğunda çaresiz olarak verilir.Muayene ettirmeden ilaç vermeyin,diğer arkadaşların dediği gibi burun spreyi...Oğlum 2 yaşına kadar bal kullanmıcam,arı sokmasında görülen şok tablosu oluşabilir.Belki çok düşük ihtimal ama o riski göze alamam.

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
0-6 Ay bebeği olanlar

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...