normal doğurmak istiyorummm!!!

<12345>

Ynt: normal doğurmak istiyorummm!!!

03/05/2010 16:05:00

Ben de en başından beri inatla normal doğum istiyorum dedim. Doktorum da normal doğumu destekleyen bir doktordu, onun da çok desteği oldu. Sancıları, normal doğumun zor olabileceği gibi şeyleri hiç düşünmedim bile, herşeyi akışına bıraktım. Hamileliğimin 6.ayına kadar da yüzdüm, tahmin ediyorum bunun da faydası oldu bana. Benim sancılarım çok hızla geliştiği için epidural hiç etki etmedi, annelerimiz usulü doğum sancılarını birebir yaşadım.  Yine de çok şanslıydım, kızım beni hiç zorlamadı sancıların başlamasından itibaren 3 saat içinde herşey oldu bitti, ve hayatımın en büyük aşkını kollarıma aldım. O an zor gibi gelse de, doğanın mucizesi bu, yaşadığınız tüm acıları hızla unutuyorsunuz, bir de doğumla ilgili bir ömür boyu anlatabileceğiniz çok güzel anılarınız oluyor. Doğum sonrasında ise, vücudum kendini hızla toparladı, bu da ayrı bir avantaj. Doğumdan 3hafta sonra, tüm hamilelik kilolarımı vermiş ve eksiye geçmeye başlamıştım. Emzirmenin de etkisiyle, 3-4 ay içinde hamileliğe girişimin 5kilo altına indim. Tekrar doğum yapsam hiç tereddütsüz normal doğumu seçerim.

<12345>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Pozitif Doğum Hikâyeleri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...