tuvalet eğitimi

05/14/2010 20:29:00

tuvalet eğitimini başarıyla tamamlayanlar .. bu süreçle ilgili detayları yazabilirler mi?

Ynt: tuvalet eğitimi

06/07/2010 15:20:00

oglum  31 aylık 1 ay önce başladık tuvalet egitimine artık çişini söylüyor ve lazımlıgına yapıyor
 gündüz hiç bez baglanmıyor öglen uykusundan kuru kalıyor, uykuya yatmadan önce çişini yaptırmak gerekiyor tabiki.

Benim deneyimime göre çocuk asla zorlanmamalı

altına kaçırdıgında kesinlikle kızılmamalı

çocuk ve anne olaya hazır olmalı.Ondan sonrası çok kolay

06/07/2010 15:33:00

Biz geçen sene mayıs ayında başlamıştık. Şu anda bu konuyu tamamladık.
Öncelikle tuvalet eğitimi 6 ay ila 1 yıl arasında tam olarak oturuyormuş. Arada kaçırmalar unutmalar olacak. Yada herşey yoluna girdi derken kaçabilir ama kızmadan devam etmeli. sık sık tuvalete oturtarak ve sıklıkları giderek azaltarak kendi söylenmesi beklenmeli.
Özellikle 2-3 gün herşey güzel gittikten sonra arkası arkasıya kaçırmaya başlamıştı. Doktorumuza sordum vazgeçellim mi diye. 18 ayı geçtiyse, tuvalete oturmaya itiraz etmiyorsa  devam edin çok inatlaşmayın demişti.
Ada şu anda kucağımda rahat vermiyor yazamıyoru m:D

06/07/2010 16:06:00

şebnem bu grupta işine yarayacağını düşündüğüm linkler var : http://www.nurturia.com.tr/groups/thread/79a03f20-d738-4f70-8e23-9d4801045998/1/bezsiz-bebek-yontemini-anlatan-bloglar-ve-linkler
sevgiler

06/07/2010 19:23:00

tuvalet egitimi konusunda bilgi veren herkese cok tesekkurler

06/10/2010 07:55:00

kızıma tuvalet eğitimi vermeye geçen yaz basladım ısrarlarıma rağmen bana söylememekte direndiğini hissettim ben ondan tuvaletini söylemesini istedikce o bunun aksini yapıyordu sanki bende sürekli onu lazımlık üzerine oturtmaktan vazgectim ve beze geri döndük zorlamalarımı bıraktım 3 gün  sonra kızım bi sabah kalktı ve anne cişim var bezimi cıkar dedi o gün bugündür hiçbir şekilde bez kullanmıyoruz geceleri bezsiz yatıyor sabahları kuru kalkıyor birkac kere dısarı cıkarken bez bağladım ama bez oldugu halde tuvaletinin geldiğini söyledi ve beze yapmadı bence zorlamayın vakti geldiğinde kendileri bırakıyor sanki altına yapmayı ama ben kızımı yanımda tuvalete götürürdüm ve dogru olanın bu oldugunu görmesini sağlardım sanırım bununda faydası oldu.Çünkü bez kullanırken bile anne cişini tuvalete yapar dimi diye sorular soruyordu bende cocuklarda tuvalete yapar diye acıklıyordum söyle bişey var ki cocuklarımız cok zeki ve söylediklerimizi anlayabiliyorlar fakat uygulamaya gecirmekte biraz zorlanıyorlar gibi:)umarım bu süreci kolaylıkla ve basarıyla atlatırsınız..

06/10/2010 08:35:00

ayse, yasasin, nihayet ayni ekolden birini buldum :) : dogal ebeveynlik.
birakin kendi karar versin, kendi istesin. aglatmayin, zorlamayin. hani "bezsiz bebek" grubundakiler gibi cok erkenden tuvalete oturtup dogalinin bu oldugunu hayatina sokarsak sozum yok da (ben de denemek isterdim) birazcik buyuyup de kendi kararlarini kendi vermek istediklerinde bu ise zorlarsak, inatlasmaya gidersek cocugu yipratmis, beraberinde kabizlik ve sonrasinda daha buyuk yaslarinda gece altina kacirma sorunlarini da getirmis oluyoruz diye dusunuyorum. bizim de tek yaptigimiz bizimle tuvalete goturmek ve bu isin hayatin bir parcasi oldugunu, beze degil tuvalete yapmanin dogal oldugunu gostermek oldu. ama asla dile getirmedik, asla "gel sen de yap" diye teklif etmedik. onun istemesini bekledik. ustelik vucutlarini en iyi taniyan onlar (belki gercekten kaslarini henuz kontrol edemiyordur) ve vucutlari hakkinda da tek soz sahibi de onlar olmalilar.

06/10/2010 08:40:00

katılıyrm sana pamukelma ben cevrenin istegiyle tuvalet eğitimi verme kararı almıstım ama farkettim ki kızım inatlasıyr herseyi onun kararına bıraktım ve 3 gün sonra bebeğim beni cok mutlu etti:)

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
24-36 ay arası çoçuğu olanlar

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...