dukan diyeti yemek tarifleri

08/06/2011 10:12:00

Ynt: dukan diyeti yemek tarifleri

08/06/2011 10:13:00

DUKAN EKMEĞİ

2 çorba kaşığı yulaf kepeği, 1 çorba kaşığı buğday kepeği, 1 çorba kaşığı kuru ekmek mayası, 1 tam yumurta, 2 yumurta akı, 3 çorba kaşığı Light Lor peyniri, 1 tatlı kaşığı yoğurt, tuz, karabiber, kırmızı biber, maydanoz/dereotu (zevk...inize göre). İyice karıştırdıktan sonra , yağlı kağıt üstüne çatalla ezerek yayalım. İnce tabaka halinde yaparsanız sandviç için ve kraker gibi olduğu için atıştırmalık ideal oluyor. 200 derecede 10-15 dk, zevkinize göre pişirin. Kareler halinde keserek işyerinize bile götürebilirsiniz. Atak seviyesi için kurtarıcı kahvaltılık. Ve en önemlisi çok doyurucu

08/06/2011 10:14:00

08/06/2011 10:14:00

Mantarlı-Tavuk Jambonlu Omlet (Seyir evresi Sebze Protein günü)

Tarif: 6-7 adet mantar, 4 dilim tavuk jambon, 1 tam yumurta, 1 yumurta akı, 1 çorba kaşığı light süt, tuz karabiber, kırmızı biber. Yağsız tavaya mantarları istediğiniz büyüklükte doğrayarak atın, suyunu bırakıp çekince, jambonları şeritler... halinde keserek ekleyin, başka bir kapta, yumurta, yumurta akı ve sütü beraber çırpıp, karışıma ekleyin. Hafta sonu brunch yerine doyurucu ve bol proteinli bir kahvaltılık. Afiyet olsun

08/06/2011 10:15:00

08/06/2011 10:15:00

TAVUK CİĞER SOTE

1 baş kart soğan,yarım kg tavuk ciğeri ince ince kıyarsak daha lezzetli oluyor,karabiberi,pul biber yada ne isterseniz.soğanları ince ince kıyıp 1 kaşık yağda öldürdükten sonra ciğerleri ekliyoruz.10 dak pişiyor zaten ciğer baharatınıda ekliyorsun.bu kadar çok basit.

08/06/2011 10:16:00

08/06/2011 10:16:00

FIRINDA SOMON

3 dilim somon için;6-7 adet sarmısağı dilim dilim doğra,içine birtane limonun suyunu koy,biraz tuz ekle.somonları bu sosa buladıktan sonra dolapta 3-4 saat beklet.pişeceği zaman bir borcam veya fırın tepsisine koyarak 180 derecede ısıtılmış fırında yaklaşık yarım saat pişir.salatalık turşusu dereotu ve maydanozla birlikte servis et.herkese afiyet olsun...(somon balığı çok yağlı olduğu için ben bir dilimini zor bitiriyorum) :))

08/06/2011 10:17:00

08/06/2011 10:17:00

MÜCVER

2 orta boy kabağı rendeledim,yaklaşık 1 er avuç maydonoz,dereotu,ince 2-3 adet yeşil soğan.yeşillikleri kabagınızın miktarına göre ve zevkinize göre ekleyebilirsiniz.1 çay kaşığı kabartma tozu,1 yumurta ve karışımı toklaştıracak kadar yulaf kepeği(ben 2 yemek kaşığı kadar koydum),çok az tuz ve pul biber.

Bildiğimiz mücver gibi yapıyoruz tek fark,un yerine yulaf kepeği koyup,tuzunu çok az koydum.Tavayı ilk seferde krep yaptığımız gibi çok az yağ döküp peçeteyle dağıttım.lezzeti neredeyse normaliyle

08/06/2011 10:18:00

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Doğum Sonrası Kilo Verme

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...