Ev alisveris, gelir-gider, bütçe dengesi

04/07/2012 06:35:00

Üyenin kendi isteğiyle ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Ynt: Ev alisveris, gelir-gider, bütçe dengesi

04/07/2012 08:33:00

bim süper, eve yakın, gelen ürün belli, hem ucuz hem güzel oluyor. aklımı karıştıracak kampanyaları yok. ürün sabit. çeşit az. bakkal gibi tam benlik.
sebzeler,meyveler pazardan. taze ve ucuz. pazara çıkmadıysam marketten 2 elma, 1 armut gibi... yapıyorum alışverişi. bozulmadan tüketmiş oluyoruz.
migros dan sadece et(sadece kuzu) ve sabun tozu alıyorum.
ama yine de çok harcıyorum gibi hissediyorum. 2,5 kişilik bir aileyiz nede olsa.
aaa bide artık kendime her indirimden kıyafet almıyorum. giyecek bişey kalmayınca alıyorum.
ama oğlana her daim alıyorum.

04/07/2012 11:31:00

ben migrostan alışveriş yapmam .neden derseniz bana pahalı geliyor.nerede ne ucuzsa oradan alırım.takip ederim indirimleri.

04/07/2012 18:19:00

Ben şimdilik hiç takip etmiyorum.Nereye girersem oradan alıyorum.Ama eskiden zorluk çektiğimiz dönemlerde (evlendiğim seneden oğuzun doğduğu seneye kadar) indirimleri takip ederdim.Sezon sonlarında alrıdım alacaklarımı.Bim,şok, A-101 ve Dia'dan yapardım alışverişimi.

04/07/2012 18:36:00

ist.da yaşarken kesinlikle migrosu tercih etmezdim.şimdi Ağrı'da yaşıyorum, migros burdaki marketlerle kıyaslayınca çoğu zaman ucuz..:/

04/07/2012 19:28:00

mesela mama ve bezleri real ya da carrefourdan alırım
temizlik ürünlerini ve bakliyatı bim ya da A 101 den
sebze,meyve pazardan
şarküteri yi bize yakın bir kahvaltı dünyası var oradan
giyim için de nereden beğensem oradan
balıkları bildiğimiz balıkçıdan
eti aile kasabından alıyoruz

04/08/2012 19:19:00

bende takip edemiyorum hiç. çalışıyorken vakitsizlikten bende online sipariş veriyordum migrostan, şimdi de bazen netten veriyorum yine özellikle cocukla  tasıyamayacak seylerim varsa. bir de bim de markaları deneyip yanılma gibi bi duruma giremedim eğer güvendiğiniz markalar varsa öğrenmek isterim çünkü bizim de market masrafımız agır. 10 günde 2 büyük paket bez harcıyo masal. pazar, et, balık masrafı hariç aylık 400,500 lük market masrafımız var :(burda pazar ve balık konusunda sanslıyız, eti de tanıdık kasaptan alıyoruz ama market olayı gercekten kasıyor!!
giyim konusuna hiç girmiyorum. kendime bişey aldıgım yok ama Masala dayanamıyorum alıyorum :((

04/08/2012 19:28:00

ahh ahh hemen hergün migrostayız o indirimde al bu indirimde al kasaya gel aa ben ne almışım ki bu kadar  tuttu diye söylenip dur..evimizin dibinde migros olunca böyle oluyor..en az 600tl market masrafımız var et masrafı içinde..sebze meyve pazardan.. kaç kere denedim tasarruf yapmayı ama beceremedim hiç birşeyden kısamıyorum:((

04/08/2012 19:43:00

migros gerçekten pahalı biz migrostan toplu alışveriş yapmayı bırakalı çok oldu.eskiden işyerinin dibinde olunca en çok oraya gidiyorduk.şimdi evimizin dibinde bim.özellikle kuru gıdaları ordan alıyorum.ama bez , deterjan vs iyi kampanyalar indirimler olursa ancak o zaman oradan alıyorum.ama tabi bimde bulamadıklarımızıda mecbur alıyoruz.pazarda dbimde.sebze meyveyi pazardan alıyoruz. mecbur kalsam bile marketten (bim dahil) sebze meyve almıyorum ben. bim gibi kendine özel ürünler satan market yoksa yakınlarda toplu alışveriş yapılabilir. mesela ayda ne tüketiyorum dye liste yapılır. 10 paket makarna 3 kg pirin vs. aylık olmasada 15 günde bir toplu alışveriş yaparak onun haricinde markete gitmemek en güzel çözüm. normal zamanda hergün markete gittiğimizde 1 tane bir şey almaya girsek bile mutlaka elimizde en az 3 parçayla çıkıyoruz.buna engel olmak lazım en başta.

04/08/2012 20:56:00

migrosla bütçeyi korumak mümkün değil.ben belli başlı şeylerin dışında asla almıyorum.sebze meyveyi 35 senelik mahalle marketinden alırım ama eşim mesleği gereği çok araştırır ve herşeyin iyisini ucuza almayı  bilir.benim denge kurmaktaki tek yardımcım kredi kartı kullanmamak. listeme ve cebimdeki paraya göre alışveriş yaparım hep.kart kullanınca kasaya gelene kadar sepetteki toplamı bilmek zor:)

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2010 Ekim anneleri hadi burada toplanalım.

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...