Bakırköy Civarı Kreş Gözlemleri

<1234>
05/27/2011 12:04:00

Pembe Ufuklar Anaokulu

Eğitim Saatleri 07:30-19:00

Sınıf Mevcudu: 2009 Sınıfı Eylül'de açılacak, en küçük sınıf olduğu için uyku-yeme ve tuvalet sorunları olacağını düşünüp 5 kişi ile sınırlandırmışlar. (diğer sınıflar da gördüğüm kadarıyla en kalabalığı 6 yaş grubu idi ve yaklaşık 15 kişiydi buna rağmen tek öğretmen vardı)

Öğretmen: 2009 Grubunda tek öğretmen olacakmış (yetecek mi dedim idare eder dedi! Ne demekse!!) Öğretmenin stajyer olup olmadığını özellikle sordum olmadığını söylediği halde konuşmanın devamında Aydın Üniversitesinde Çocuk Gelişimi okuduğunu dile getirdi! Stajyer bile değil, öğrenci anladığım kadarıyla.

Kameralı İzleme: Mevcut!

Pedagog: Yok

Hemşire: Yok

Bilgi Akışı: Küçük not kağıtları ile veliye günlük durum bildiriliyor.Diğer sınıflarda yokmuş fakat bizim yaş grubumuz küçük olduğundan öğretmenin cebini alıp mesai saatleri dışında ulaşabilirmişiz.

WC: Çok temiz görünmedi bana iki tane minik klozeti ayıran bir minik duvar var. Ellerini yıkamaları gereken lavabo yüksek.

Bahçe: Muhteşem bir bahçesi var!

Televizyon: Var ve izletiyorlar!

Ücret: 650 TL + 150 TL kırtasiye masrafı var.

Kişisel Görüşüm: Sınıfları gezmek için Ada'yı emanet ettiğim öğretmen çocuklara sırtını dönmüş vaziyette bir şeyler yapıyordu; bahçeyi gezip geldiğimde Ada'nın orda olmadığını görüp paniğe kapıldım, çok özür dileyerek Ada'yı gidip buldu ( lavaboda suyla oynuyormuş) üst kata çıkıp geldiğimde Ada'yı yine kaybetmişti (bilgisayarı kurcalarken buldum) Bu esnada kendi iki öğrencisi alt-alta üst-üste kavga ediyordu!!!

Ynt: Bakırköy Civarı Kreş Gözlemleri

05/27/2011 12:11:00

aman yarabbiii!!!

05/27/2011 12:14:00

Münir Özkul Çocuk Kulübü

Eğitim Saatleri
 07:30-18:30

Sınıf Mevcudu:
8

Öğretmen: 2 Sınıf Öğretmeni 1 Asistan; En yeni mezun sınıf öğretmeni 15 senelik öğretmenmiş.

Pedagog: Her gün orada. Cebi velilere veriliyor. İstediğin saatte çocuğunu görmeye gidebilir ya da telefon açabilirsin.

Hemşire: Yok

Bilgi Akışı: Küçük not kağıtları ile veliye günlük durum bildiriliyor ayrıca pedagoga cebinden ulaşarak her saat bilgi alınabilirmiş.

WC: Çocuklar için fazlaca süslü -tuvalet alışkanlığını burada edinecek çocuklara sevimli görünsün istemişler-

Bahçe: Çok dar, oyun alanı kısıtlı

Televizyon: Yok

Ücret:
600 TL

Kişisel Görüşüm: Çok methini duyduğum high-scope eğitim sistemi mevcut! Çok sıcak ve işinde iyi insanlara benzeyen bir ekip. %80 ihtimalle Ada buraya başlayacak. Kafamı tek kurcalayan binalarının eski, bahçelerinin küçük olması...

05/27/2011 12:20:00

Sınıflar nasıl peki? ferah mı? çocuk sıkılır mı?hijyen konusunda ne söyleyebilirsin?(özkulda)

pembe ufukları direk eledim ben tv konusunu okuyunca.

05/27/2011 12:23:00

Eski tip bakırköy binalarından ülkü yani öyle ferah geniş bir yer değil. benim kafamı kurcalayan da bu oldu zaten. öyle pek hijyenik bir yer aramıyorum evdeki temizlik kadar olsun bana yeter. tuvaletleri mutfağı falan temiz. çocukların içeri girerken ellerini falan sildirdikleri antibakteriyel jeller koymuşlar ayakkabılığın üzerine falan. bilmiyorum temizliği nasıl anlaşılabilir buraların biraz daha gezip tecrübe edinince belki daha net yazabilirim bu konuda.

Çocuk sıkılır mı konusuna gelince; Ada direk sınıfa daldı ve oynamaya başladı. Öğretmen de çok şeker bir hanımdı dahil etti onu. Yaklaşık 1 saat sohbet ettim ben sonra sürükleyerek çıkardım eve gelirken pazarlık ediyordu sonra giderim yine diye...

Ada da ısındı gibi geldi bana.

05/27/2011 12:30:00

Yani mesela tuvalet temizliği.. 

bir de daha önce gittiğim anaokulu feci havasızdı;çocuklar odadayken iki taraflı açmışlardı .ben üşüdüm resmen ama çocuklar o esintinin arasında oyun oynuyorlardı.. ortam havası çok önemli. kokuyordu resmen ve hemen her kat aynıydı. ayrıca tv saati(dvd) varmış güya 10 dakika;ama oyun saatinde çocukları tv odasına götürdüler.benim gttiğim anaokulu tek zaten;diğerlerine internetten baktım.
Daha önceden bildiğim  anaokulu fizik olarak iyi;sadece bunu biliyorum..

05/27/2011 12:31:00

Hangisi o sen de gezdiklerini yazsana boşuna gezmeyeyim ben.

05/27/2011 12:38:00

Ataköy Eğitim Merkezi benim de aklımda,bana yakın gidip göreceğim.

Bir de gerçekten eğitim sistemini uygulayabiliyorlar mı;bunu çok merak ediyorum:high scope?

05/27/2011 12:38:00

Özkul için sordum

05/27/2011 12:42:00

Deneme sürecinde göreceğiz onu da. Öncelikle bir hafta ücretsiz deneme süresi var. Sonra bir saatten başlayarak artan zamanlarla çocuğu okula alıştırıp sonra tam güne geçiliyor. Tam benlik bir geçiş sistemi. Bu zamana kadar hep yumuşak geçişlerden yana oldu gönlüm. Burası da gönlüme göre bu açıdan.

Bina kısmı kafamı kurcalamasa kayıt olup çıkacaktım neredeyse!

05/27/2011 12:44:00

O bir hafatalık sürede sen yanında mı oluyorsun

<1234>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
İstanbul Nurturia Anneleri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...