Bakırköy Civarı Kreş Gözlemleri

Ynt: Bakırköy Civarı Kreş Gözlemleri

05/27/2011 13:46:00

bana 24 saat izleyebilirsiniz dendi ama ne şekilde ifade edildi bilmiyorum; kayıt da olabilir diye dşündüm şimdi

05/27/2011 13:49:00

Sadece yemekhanede yok çünkü annelerin telefonlarıyla başedemiyoruz dediler...

05/27/2011 13:50:00

bizdede mevcut derslik hariç her alanı kamera ile izleyebiliyorsunuz.Ama televizyon olmaması iyi bence bende görüşsem mi?

05/27/2011 13:50:00

ahaha :)) çocuğum çabuk bitir o ağzındakini diye canlı bağlantı mı yapıyorlarmış :)))

05/27/2011 13:52:00

Niye yemedi diye kızıyorlar herhalde:))

05/27/2011 20:01:00

Deniz Kabuğu Okul Öncesi Eğitim Merkezi

Eğitim Saatleri
 07:00- 19:00 ( Servisler saat 16:30 da gidiyor. Kalan öğrenciler ve öğretmenler aileler gelene kadar serbest oyun saati yapıyorlar)

Sınıf Mevcudu:
10 Öğrenci - Okulun tamamında 50 öğrenci var. 

Öğretmen: 1 Mezun ve deneyimli sınıf öğretmeni ve bir öğrenci ya da stajyer yardımcı öğretmen
Kameralı İzleme: Mevcut!

Pedagog: Gelişim testleri için bir klinik psikologdan yardım alıyorlar, klinik psikolog haftanın bir günü okulda. Okul müdürü ve sahibi Nilgün Hanım da Marmara Üniversitesi Okul Öncesi Eğitim mezunu diğer günlerde kendisi ve sınıf öğretmenleri ile istenen saatte görüşülebiliyor.

Hemşire: Yok

Bilgi Akışı: Aylık bültenlerle ve günlük görüşmelerle yapılıyor.

Bahçe: Okul önünde küçük bir çim bahçe ile arkasında küçük bir su oyunu havuzu ve kum havuzu bulunan bir oyun bahçesi var.

Televizyon: Yok

Ücret: 890 TL+ 210 TL başlangıçta kırtasiye masraf ödemesi

Kişisel Görüşüm:

Artıları:
Yemeklerde kullanılan hemen hemen her şey organik. Silivride kendi bahçelerinde yetişiyor.
Ekibin hemen hemen hepsi çocuk gelişimi mezunu.
Alanları çok büyük ve tamamen çocuk odaklı.
Aktiviteleri çok güzel. Kışın dahi tiyatro gösterileri okula davet edilerek çocuklara tiyatro izleme şansı veriliyor.
Montessori ve High Scope eğitim sistemlerinin karışımı bir eğitim sistemi uyguluyorlar.

Eksileri
Her hafta bir haftanın çocuğu uygulaması yapılıyormuş, bu yaştaki çocukların bu şekilde yarıştırılmasından hoşlanmadım.
Uyku odaları yok. Uyuyan çocuk olursa ( şu anda Ada'nın grubunda tek bir çocuk varmış mesela) çatı katındaki puzzle odasında gözetmen eşliğinde portatif şezlongda uyuyormuş.
Yemek odaları yok, yemek saatinde oyun odalarından birini yemek odası haline getiriyorlarmış.

05/27/2011 20:10:00

Eksileri çok düşündürücü nehir

05/27/2011 20:15:00

Ülkü yarın çalışmıyorsan tekrar gideceğim buraya gelsene sen de?

05/27/2011 20:19:00

Nehir,Aydın çocukevini buldum nette;yarın oraya bakmak niyetindeyim.

05/27/2011 20:21:00

Sen de yaz ama buraya gözlemlerini olur mu? Kafam gitgide çorba oluyor. Çok hoşlanmıştım bu okuldan ama bir şeyi fark edince kafam karıştı; okul müdürü Nilgün hanım, Acunmedyanın Nilgünüymüş!

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
İstanbul Nurturia Anneleri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...