Evdeki Materyallerle Oyunlar

10/01/2010 08:57:00

Sudaki nesneleri yakalama;
bulaşık leğeni gibi minik boyutlu bir leğenin içine yarıya kaadar su dolduruyoruz içine yüzen nesneler atıyoruz kevgirle onları topluyoruz.Biz kola kapaklarıyla yaptık yaz için daha eğlenceli bir oyundu bütün yaz haftada bir oynadık.Bazen denk getirdi topladı bazen pas geçti ama kızım çok eğlendi.

Mandallarla çamaşır asma;
Evde kullandığım çamaşırlığı salonun ortasına getirdim değişik renklerde mandallar ve birkaç tane çorap ile yaptık bu aktiviteyi.önce ben ona çorapları nasıl mandalla tutturduğumu gösterdim,sonra Ada denedi gayet başarılıydı bir çoraba 3 mandal takma başarısını bile gösterdi:)))

Renkler;

plastik kaseler almıştım 6 canlı renk onlardan 3 ünü seçtim yeşil turuncu ve pembeyi ,aynı renklerde faaliyet çubuklarımız vardı kreşten edindiğim aslında renkli pipetler de olur.Aynı renk çubukları aynı renk kasenin içine koymayı denedik.çok başarılı olduğumuz söylenemez ancak uzunca süre dikkatini vermeyi başardı.sonraki hafta tekrar denediğimizde gayet başarılıydı.

Ynt: Evdeki Materyallerle Oyunlar

10/01/2010 13:35:00

mrb, ne değişik öneriler,benim bebeğim daha 9 ayının içinde bizde bunları yapmak istiyoruz:))) onunla ooyun oynamayı okadar çok istiyorum ki hoş şimdide herakşam oyuncakalrını döküyoruz oynuyoruz yürüme çalışmaları yapıyoruz ama sizin bebeğinizle oynadığınız ggibi bilnçli değil tabiki.. o yaşlara gelsin büyüsün istiyorum galiba :))

10/01/2010 14:26:00

Bebekler mutfak eşyalarıyla oynamaya bayılıyorlar. Özellikle plastik ve renkliyse ilgilerini çekiyor.

Mutfakta yemek yaparken genelde eline bişeyler veriyorum. Oğluma dolaptan 2 küçük tencere çıkardım. Tencerelerin kapaklarını açtı sonra bi o tencereye bi bu tencereye derken doğru kapağı doğru tencereye kapattı sonra "bitti" dedi. Buda değişik bir aktivite önerisi olabilir size.

11/22/2011 00:18:00

El becerisini geliştirmek için 2 öneri:

***Kalın bir A4 boyutunda kartonu alın (mukavva kutu-hediye-ayakkabı vs. kutusu olur).
4 eşit parçaya kesin veya çiçek,kalp,kare,daire,üçgen vs. şekillerde kesin.
Delgeçle üzerine delikler açın.
Renkli kalın ipler,ince kurdelalar (renkli ayakkabı bağcıkları daha iyi olur) verin ve bu deliklerden geçirerek dikiş oyunu oynatabilirsiniz.
Renkleri-şekilleri tanıması ve el becerisi için evde hazırlayabileceğiniz basit bir öğretici-eğitici materyal.

*** Evde bulunan boncuklar-büyük boy düğmeler ve renkli kalın kurdela-ip-ayakkabı bağcıkları.
İplere düğme-boncuk geçirme oyunu...bir bakmışsınız size kolye yapıp getirmiş  ''anne hadi tak'' diyor:)))

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Gelişime katkıda bulunacak aktiviteler..

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...