Ufak dukan sırları

<12>

Ynt: Ufak dukan sırları

01/06/2012 10:03:00

- Soğuk

Soğuk yiyecekleri olabildiğince sık yemek. Sıcak ve soğuk arasında tercih yapmanız gerekirse soğuk gıdaları tercih etmek (ben bilinçsizce hep soğuk tercih etmişim)

Soğuk içecekler içmek (hiç ılık su içemem yaz kış. Hep soğuk su)

Buz emmek (bunu yapmıyorum. ama olabilir. mesela vanilya aromalı buz yapabilirsiniz. hem tatlı ihityacını keser)

Soğuk su ile duş almak (bunu tabii ki yapamam. Yani üst bedene yapamam. Bu işe başladığımdan bu yana bacaklarımdaki selülitler sıkılaşsın diye her banyonun sanunda bacaklarıma 30'ar saniye buz gibi su tutuyorum. Kıpkırmızı oluyor, galiba işe yarıyor.)

Sıcak ortamlardan kaçmak (25 derece ve üstü ortamlarda kilo alma eğilimi artarmış. Allahtan sıcağa gelemiyorum hiç)

Hafif Giyinmek

Basit egzersizler

Mümkün mertebe ayakta durmak (hergün 1 saatayakta otobüs bekliyorum)

Asansör kullanmamak (metroda yürüyen merdiven kullanmamaya çalışıyorum)

Yürümek (ofisten metroya-metrodan ofise yürüyorum hergün)

Davranış düzenlemeleri

Yavaş yemek - sadece deniyorum

İyi çiğnemek - deniyorum bunu da bence çok önemli, etrafımda zayıf arkadaşlarımın hemen hepsi yavaş yiyen ve tuzu az kullanan kişiler.

Yemek yerken su içmek - ben buz gibi diyet cola içebiliyorum. ancak oyle yutuluyor o tavuklar

ve asla aynı tabaktan üstüste iki kere yememek. (güçlendirme için)

hatılarmısınız seneler önce gazetelere çarşaf çarşaf reklam vermişlerdi "Aç kalmadan her istediğimi yiyerek nasıl zayıfladım." konulu bir kitabın satışı idi.

Ben kitabı okudum.

Tabak rejimi vardı orada. Her öğünde ekmek dahil olmak üzere bir ufak pasta tabağını geçmeyecek kadar yenecek ve her lokma 30 kere çiğnenecekti ana fikri. Koruma evresine geçtiğimde bu şekilde yaşamayı düşünüyorum bende.

üstte yazdıklarım dukan kitabından alındı bu arada.

01/09/2012 09:32:00

Geldim okudum, sağol Özge;) ben ince giyineyim ;)

01/23/2012 15:36:00

25.KASIM.2011 DUKAN.UK canlı bağlantısına katılan Dr.Dukan diyete eklediği güncelleme hakkında bilgi vermiş.
Diyeti uygulayanlardan bir katılımcı yağ kullanmamanın kendisini endişelendirdiğinden, kalp sağlığı açısından bunu zararlı bulduğundan bahsetmiş.
Dr.Dukan bu soruyu şahsen cevaplamış ve izinli 72 proteindeki yağın vücut için yeterli yağ kaynağı içerdiğini anlattıktan sonra eklemiş:

''...Ama size iyi bi haberim var.Özellikle akdeniz insanının çok tükettiği yağı(kanola veya zeytinyağ)  günde 2 çay kaşığı kadar kullanmanın iyi olacağına karar verdim.(yaklaşık 3/4 yemek kaşığı)Her ülke için bu kullanım artık geçerli.''

02/09/2012 07:54:00

bende uygulamak ıstıyorum ama kabızlıgım var cok kötü durumdayım hemde nasıl gıderebılırım 

<12>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Dukan Diyeti

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...