Doğum Çantası

<12>
10/09/2011 20:28:00

Selam,

Doğum çantanızı ne zaman hazırlamayı planlıyorsunuz? İçine neler koyacaksınız?

Ynt: Doğum Çantası

10/09/2011 20:32:00

ben 7 aylık olunca hazırlamayı planlıyorum. Erken doğum gibi aslında düşünmek istemediğim ihtimalleri de düşünerek. bir gecelik bir de 3 lük pijama takımı aldım onları alacağım. Bebek için 3 takım yenidoğan kıyafet şimdilik aklımda olanlar. bebiş için bez, yenidoğan ıslak mendil de var tabi..

10/09/2011 21:42:00

merhaba arkadşlar:) ben bebek beklemiyorum ama başlığı görünce belki bi yardımım dokunur dedim.

elinizin hemen altında meme ucu çıkarıcı (memeucunuz olsa ble) bulundurmanızı tavsiye ederim.göğüs temizleme mendili yahut hijyenik el temizleyicsi vs.çünkü (bilhassa normal doğum yaptıysanız) çok da hijyenik olmuyorsunuz:) ee gelen giden de cabası..ellerinizi ve göğsünüzü temiz tutar.

şahsen ben göğüs ucu kremine hastanede gerek duymadım ama yine de sürmüştüm.

kullan at çamaşırlıları hararetle tavsiye ederim.

normal doğum düşünüyorsanız yanınıza boll (!) ca alt pijama alın.3 4 tane.ve bence bunlar eski koyu renk pijamalar olsun.(gözden çıkarabileceğiniz)

ben emzirme atletini tavsiye ederim.hala da onları kullanıyorum.böylece beliniz üşümüyor.

gerisi zaten sitelerde bolca yazıyor.

hayırlı kolay doğumlar:)

10/10/2011 05:31:00

organikanne çok teşekkür ederiz:)

10/10/2011 05:43:00

ne demek ;)))

10/10/2011 09:24:00

göğüs için hangi kremi kullandın, işe yaradı mı?

10/10/2011 10:45:00

lansinoh...mükemmel bir krem .kesinlikle tavsiye ederim.aslında ben hazırlanırken arkadaşlar söylemişti büyük tüp fazla geliyor küçüğünden al diye ,ama dinlememiştim:) gerçekten de fazla geliyormuş.

aklınızda bulunsun;ayva çekirdeği de tam bir şifa! ayva çekirdeğini az miktar bir suyla kaynatıyorsunuz zaten o jel kıvamına geliyor ve sürüyorsunuz yara olunca.hemen iyileşiveriyor.

ben çok çekmiştim de :S

10/10/2011 19:35:00

Organik anne çook teşekkürler.. 

Ben aldım emzirme atleti, emzirme sütyenini de sona doğru alayım istiyorum. Son dönemde tekrar değişiyor beden diyorlar. 

Lansinoh kremi küçük almıştım, isabet olmuş:) Doğumdan 1 hafta önce başlayın diyorlar sürmeye işe yarar mı? 

Hastaneye de eski pijamalardan götüreceğim o zaman, hiç yeni almayacağım. Çamaşır olarak kullan at derken, eskilerden mi götürelim? Kan lekesi mi oluyor?

10/10/2011 20:11:00

hiiç öneml değil:) seve seve yardım ediyorum :)

emzirme sütyenini ben hç kullanamadım.kullanışsız bir ürün bence..isterseniz hiiç almayın.doğumdan sonra düşünürsünüz.hele ki kışın hep emzirme atletini kullanacaksınız emin olun:)

kreme sevindim:) ama bu knuda hiçbir fikrim yok:S

eski pijamalar iyi olur ama doğumdan sonra ziyaretçiler olacak,ne kadar zor bir doğum da olsa şahsen ben güzel görünmek istemiştim(Yaşadığınız o kutsi duygularla kendiniZi DÜNYANIN EN GÜZEL İNSNI KADINI olarak hissedeceksiniz:) ) isterseniz emzirmeye elverişli cici bir üst pijama bulundurun.

kullan at külotları var.tek kullanımlık .joker mağazasında almıştım ben. bedenleri de oluyor.

inanılmaz kan lekesi olmuştu.uğraşılacak gibi değil

(tabi farklılık gösterebilir :)

10/10/2011 20:26:00

çok teşekkürler bilgileriniz için.benimde eşimin ablası kullan at kilotlardan emzirme sütyeninden ikişer tane vs elinde kalanları bana verdi ben o zaman bu kullan at serisinin devamını alayım bulunsun sanırım mothercare de de var...ayva çekirdeğini de bulunca deneyeceğim...:)

10/10/2011 20:41:00

Hımm kullan at kilotları duymamıştım.. Ben yurtdışındayım, burada var mı araştıracağım. Herşey olmayabiliyor bazen, mesela burada sadece su içeren ıslak mendillerden yok.. 

<12>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2011 Aralık-2012 Ocak anneleri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...