Doğum Çantası

<12>

Ynt: Doğum Çantası

10/10/2011 20:46:00

:)) o da güzelmiş:) zaten ilk 40 gün bence hiç ıslak mendil kullanmayın.sadece pamuk ve kaynatılmış soğutulmuş ılık suyla temizleyin.

hastanede bu mümkün değil tabi:) yine de almak isterseniz (pahalı aslında ama) lansinoh göğüs temizleme mendilleri var.sadece göğüs temizleme değil alt silme bezi aynı zamanda.pişik için birebir.ben oğluşum pişik başlangıcı olur olmaz kullanıyorum hemen geçiriyr.

onu tavsiye ederim.

10/10/2011 21:58:00

Zaten evde sadece pamuk ve kaynatılmış soğutulmuş ılık su düşünüyorum.. Tabi gücümün ve sabrımın yettiği yere kadar:) Her maddi olarak daha uygun hem de daha sağlıklı.. 

Türkiye'den 5-6 paket ıslak mendil getirttiriyorum (sadece içinde su olan), o da dışarıda doktora vs. gidildiğinde kullanmak için.. Ama Lansinoh da iyi bir öneri, onlar biterse Lansinoh alırım. Sadece dışarıda kullanacağım için çok pahalıya gelmez.. 

Teşekkürler, sizi daha sık aramızda görelim, çok faydalı ipuçları alıyoruz:)

10/11/2011 06:24:00

:)) en güzeli...inş.bebeğinizi hayırlısıyla kucağıunıza alırsınız..o muhteşeem duyguyu Rabbim size de hayırlısıyla tattırsın inş.

tabii ki :)elimden geldiğince uğrayıp yardımcı olmaya çalışırım:)

sevgiler

11/01/2011 14:40:00

Bu konuları konuşalı 3 hafta olmuş ama ben halen çantayı hazırlamadım:) Bebek doğmadan yapılacak o kadar çok işim var ki, hangi birine yetişeceğimi şaşırıyorum. Bir yandan da bunlara koşuştururken kendimi çok yormamaya çalışıyorum..

Bugün başlıyorum ama doğum çantasına, şart oldu artık.. 

11/01/2011 15:54:00

ya ben de hazırlamadım hala,ama resmen yapılmamış iş diye moralim bozuluyor..

11/11/2011 17:28:00

En azından bebeğin kıyafetleri yatacak yeri hazır. Tek avuntum, sancılar başlar başlamaz zaten hastaneye gitmeyecek olmamız. Hele ki ilk bebek olduğu için yeterince vaktim olacak:) 

Tabi eğer suyum gelirse planlarım tamamen değişir:) 

11/12/2011 10:28:00

:) supriz olabilir o yüzden dikkat etmek lazım ama azimle gözümde büyüyor yıkayıp ütüleyip çantayı hazırlamak o arada ufaklık cee derse halimiz duman:)

11/13/2011 04:09:00

Ay erken doğmasın her ikisi de.. Büyüsünler iyicene içeride.. Biraz da o yüzden erteliyorum galiba çanta işini.. Bilinç altında korku yatıyor sanırım. Halbuki batıl inançlarım da yoktur ama.. Hormonların etkisi olabilir.. 

<12>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2011 Aralık-2012 Ocak anneleri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...