DÜŞLER ATÖLYESİ

04/26/2012 10:18:00

DÜŞLER ÇOCUK ATÖLYESİ;haydi çocuklar resim,elişi ve aktivite yapıyoruz,düşlerimizi resmediyoruz!
Çalışmalarımız haftasonudur,2 yaş ve üzeri çocuklar içindir,grup sayımız 6 ile sınırlıdır,çocuk sayısına göre,aynı yaş grupları oluşturulacaktır.Çalışma saatleri 1 saattir ama süreçe bağlı olarak uzayabilir de,sınırlama yoktur.Çalışma saatleri çocukların dikkat süreleri göz önünde bulundurularak belirlenmiştir.1 saat ücreti 30 TL'dir.

Resim;çocuğun küçük kas gelişimine yardımcı olduğu gibi,bilişsel gelişimine de yardımcı olur,zekasını geliştirir ve kişilik özelliklerini dışa vurur.Kendisini sınırlı sözcük bilgisiyle ifade edemeyen çocuklar için,en kolay anlatım aracı resimdir.Çocuk çizdiği resimlerde iç dünyasına ait bilgiler verir,aslında resim çocuğun iç dünyasının kağıda dökülmüş halidir.

Duyguları ifade eder;çocukların düşünmelerini,duygularının farkına varmalarını,dışa vurmalarını,kendilerini ifade etmelerini sağlar.

Beyni geliştirir;kaliteli ve bol renkli resim yapmak,çocuğun sağ ve sol beyin,kas ve motor sistemini çalıştırır.

Özgüveni sağlar;resim yapmak,güçlü bir konsantrasyona kavuşmayı,daha mutlu,özgüvenli  ve bağımsız bir birey olmayı kolaylaştırır.

Dikkatli olmayı sağlar;daha dikkatli ve ayrıntılı bakmayı sağlar.

Yaratıcılığı geliştirir;işleve takılmamayı öğretir,yaratıcı düşünceyi ve üretici düşünceyi geliştirir.

Kişiliği geliştirir;eğitsel yönü güçlü,gelecekçi,çağdaş ve yetkin bir kişilik geliştirme ve kültürlenme aracı oluşturur.

İnce motor kas gelişimini,el_göz koordinasyonun gelişimini ve devinimi sağlar.

Algıladıkları renkleri,şekilleri,dokuları çözümlemelerini ve bunu yaşayışlarına katmalarını sağlar.

Tek ve toplulukla çalışarak toplumsal davranışlar edinmelerini sağlar.

DÜŞLER ATÖLYESİ;atölyede çocuklar çizim,boyama,kolaj,farklı baskı yöntemleri uygulamaları,çeşitli malzemeler ve ahşap ile üç boyutlu tasarımlar yapıyor,seramik ve modelaj kili ile çalışıyor,oyunlar üzerinden sanat tarihi ile tanışıyorlar.

Adres:Fikirtepe Mandıra Cad. Deniz Apt.No:33/6 Kadıköy/İstanbul
(İsteyene e-posta adresi ve tel. verebilirim)

Ynt: DÜŞLER ATÖLYESİ

04/26/2012 10:26:00

Türkan burası nerede? resim eklediysende çıkmamış.
Yeri ve saatleri nedir acaba bilgin varmı?

04/26/2012 10:30:00

Nerede ve katılım nasıl oluyor, detaylı bilgi alalım :)

04/26/2012 10:35:00

canım bu atölyeyi ben açtım,ben yapıyorum yani.resim eklemedim.ilgilenirsen eğer iletişim  adresimi mesajla atarım.buarada ben marmara üni. güzel sanatlar mezunuyum,5 yıl da ilköğretimde görsel sanatlar ve teknoloji tasarım öğretmenliği yaptım.poyraz olunca bırakmak zorunda kaldım tabii:)

04/26/2012 10:38:00

ee çok güzel tebrikler başarılar dileriz ama yeri nerede onuda belirtsen iyi olur :)

04/26/2012 10:50:00

sevgili pınar_ece iletişim adresini msj la gönderdim.

04/26/2012 10:52:00

evet istanbul kadıköydeyim

04/26/2012 10:52:00

ok, tşk

04/26/2012 10:58:00

adresi msjla yazdım özgekuzey

04/26/2012 11:05:00

türkancım tebrik ederim canım :)  kayrayla birlikte bizde katılacağız inşallah bilgileri banada mesaj yazarsan sevinirim

04/26/2012 11:07:00

teşekkürler mervecim:)sizi de beklerim

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Kıpır anneler ve cocuklarının etkinlik rehberi grubu..

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...